• PRZERWA NA CZYTANIE

    • Nowa galeria PRZERWA NA CZYTANIE została dodana do albumu fotograficznego

     W piątek 28 października nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie” – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie realizowano w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

     Celem akcji była:

     - promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej,

     - pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe,

     - zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu,

     - integracja środowiska lokalnego.

     W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Niektórzy sięgnęli po swoje ulubione woluminy, inni zaś wypożyczyli przed lekcjami książki z biblioteki.

     Na przerwie po 1. i 2. lekcji na świetlicy stworzyliśmy wąż czytelniczy – czytaliśmy książkę Jacka Leonkiewicza „Okruszek rusza na Kraj świata”. Najmłodszym uczniom (nie czytającym samodzielnie) czytał bibliotekarz w tzw. Strefie Czytania. Przedszkolaki również brały udział w akcji. Między zajęciami słuchały opowiadań czytanych przez uczennice klasy ósmej.

     W akcję włączyło się  98 osób. Wynik jest zadowalający, ale mógłby być dużo lepszy. Mam nadzieję, że za rok będzie nas więcej.

     Niech ten dzień będzie wyjątkowy, spędzony inaczej niż wszystkie.

      

     Koordynator: Bogumiła Michalak

    • Wycieczka przedszkolaków

    • Nowa galeria Wycieczka przedszkolaków została dodana do albumu fotograficznego

     19 pażdziernika 2022r grupa pięcio i sześciolatków wzięła udział w kreatywnych warsztatach, które odbyły się w sali zabaw Hopla w klocki w Ostrołęce. Dzieci wykonały samodzielnie świece parafinowe pod czujnym okiem Pań animatorek, starannie dobierały dekoracje, które zostały zatopione w świecy.
     Po wyczerpującej pracy nastał czas  zabawy. Dzieci zamieniły się w konstruktorów, inżynierów wykorzystując różnorodne klocki.
     Powstały bardzo ciekawe budowle. Miłe spędziły czas w sali zabaw.

    • Ślubowanie klasy 1 18.10.2022

    • Nowa galeria ślubowanie klasy 1 2022 została dodana do albumu fotograficznego

     18 października br. w naszej placówce odbyła się uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA. To wydarzenie zgromadziło w progach naszej placówki znamienitych gości: Pana Dariusza Łukaszewskiego – Wójta Gminy Kadzidło, Panią Hannę Politowską – dyrektora  placówki, Panią Annę Kubeł – vice dyrektora, nauczycieli oraz rodziców i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

             Na początku odświętnie ubrani i podekscytowani pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne udowadniając, że są godni zaszczytnego miana ucznia Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie. Po części artystycznej, powtarzając za wychowawczynią Panią Grażyną Gąska, ślubowali na sztandar szkoły być dobrymi Polakami, wzorowymi uczniami i kolegami. Następnie Pani dyrektor Hanna Politowska symbolicznym ołówkiem pasowała bohaterów uroczystości na pełnoprawnych członków braci szkolnej. Kolejną miłą i budzącą wiele entuzjazmu częścią uroczystości było wręczenie upominków ufundowanych przez Pana Dariusza Łukaszewskiego – Wójta Gminy Kadzidło oraz Radę Rodziców. Na zakończenie zaproszono wszystkich zgromadzonych na słodki poczęstunek przygotowany przez grono rodziców. Serdecznie dziękujemy im za wkład pracy w przygotowanie uroczystości.

             Był to wyjątkowy dzień dla wszystkich pierwszoklasistów. Życzymy im wielu sukcesów w szkole i grona wiernych przyjaciół.

      

     FILM

    • DEN 2022

    • Nowa galeria DEN 2022 została dodana do albumu fotograficznego

     13 października w naszej szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Za sprawą Samorządu Uczniowskiego i klasy 8 był to niezwykły dzień, pełen wrażeń i radości, który na długo pozostanie wszystkim w pamięci. W udekorowanej sali spotkali się pedagodzy, rodzice, uczniowie i pozostali pracownicy szkoły,  by wspólnie świętować. Swoją obecnością zaszczycił nas również Ksiądz Proboszcz. Podczas części artystycznej uczniowie w krótkim skeczu w zabawny ale i dosadny sposób pokazali jak wyjątkowymi ludźmi są nauczyciele. Na zakończenie  Samorząd Uczniowski złożył wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia i wręczył  drobne upominki. 

      

      

    • XXII DZIEŃ PAPIESKI

    • Nowa galeria XXII DZIEŃ PAPIESKI została dodana do albumu fotograficznego

     XXII DZIEŃ PAPIESKI

     „Blask Prawdy”.

                    13 października 2022 r. w kościele parafialnym pod wezwaniem  NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Dylewie odbyła się akademia upamiętniająca XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Uczniowie klas 6 i 7 pod kierunkiem wychowawczyń, Doroty Prusaczyk i Małgorzaty Faderewskiej, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który przybliżył zgromadzonym sylwetkę św. Jana Pawła II – patrona naszej szkoły. Chór szkolny pod przewodnictwem pani Agnieszki Grzyb zapewnił oprawę muzyczną. Akademia z okazji XXII Dnia Papieskiego była dla całej społeczności szkolnej szczególną uroczystością, pełną wzruszeń i refleksji o naszym ukochanym papieżu. Po zakończeniu uroczystości w kościele dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele oddali hołd papieżowi Janowi Pawłowi II składając kwiaty oraz wykonane przez uczniów papieskie chorągiewki pod tablicą pamiątkową znajdującą się przed budynkiem szkoły. W tak uroczystym dniu uczniowie pełnili również wartę honorową przy popiersiu patrona.

     GALERIA 

    • Kurpie Zielone w Literaturze

    • Nowa galeria Kurpie Zielone w Literaturze została dodana do albumu fotograficznego

     Dnia 7. 10. 2022r.w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kadzidle im. Wojciecha Woźniaka odbyły się eliminacje GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO "KURPIE ZIELONE W LITERATURZE" dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych.

      Do konkursu przystąpiło 21 uczestników ze Szkół Podstawowych Gminy Kadzidło. W recytacji wzięło udział 16 recytatorów. W kategorii gadka kurpiowska 5 gawędziarzy. Nasza szkołę reprezentowało 8 uczniów.

     Komisja w składzie: Bożena Załęska – przewodniczący, Anna Wołosz i Krystyna Łaszczych oceniła występy uczniów i przyznała nagrody.

     Maja Jaworska, uczennica klasy VII , otrzymała I miejsce i będzie reprezentować Gminę Kadzidło na eliminacjach międzygminnych, które odbędą się 25 października 2022 r. w CK-BiS w Lelisie. Komisja przyznała również wyróżnienia, które otrzymała Anastazja Krapa – kl.VII i Nadia Butler- kl.V.

     Uczniów do konkursu przygotowywały: p. J. Szymczyk i p. Ewa Wiśniewska.

     Wszystkim uczestnikom i opiekunom gratulujemy!

      

    • Pielgrzymka na Jasną Górę.

    • Nowa galeria Pielgrzymka na Jasną Górę. została dodana do albumu fotograficznego

     6 października 2022r. uczniowie klas 5-8 oraz nauczyciele uczestniczyli w XXII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Największe wrażenie zrobiła na nas ogromna liczba uczestników (ponad 5,5 tysiąca uczniów z ponad 160 szkół), którzy zapełnili niemal całe jasnogórskie błonia i wały. W oczekiwaniu na Mszę Świętą mogliśmy posłuchać ojca Łukasza Buksy – franciszkanina, który głosi Słowo Boże w niekonwencjonalny sposób – za pomocą muzyki, zachęcając młodych do poszukiwania w życiu dobra, otwierania swoich serc na dialog z rówieśnikami, rodzicami, nauczycielami. Mówił, że rozrywki, które proponuje dzisiejszy świat, mogą czasem zamykać taką możliwość. Jego koncert ewangelizacyjny na jasnogórskich wałach spotkał się z dużym entuzjazmem i żywiołową reakcją zebranych. O godzinie 11.00 odprawiona została msza św. w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół im. Jana Pawła II, której przewodniczył biskup diecezji radomskiej ks. Marek Solarczyk – opiekun szkół noszących imię papieża-Polaka. Modliliśmy się także o pokój oraz za ukraińskich rówieśników którzy są w naszych szkołach jak i tych którzy pozostali w swojej ogarniętej wojną ojczyźnie. Duszpasterz rodziny szkół papieskich zachęcał młodych, by przeżywali życie z Jezusem, umieli dostrzegać dobro, jego blask w ludziach i wydarzeniach, z oddaniem troszczyli się o drugiego człowieka. Po Mszy świętej zawierzyliśmy Matce Bożej całą społeczność szkoły. Akt Zawierzenia zawiśnie na szkolnym korytarzu. Odczytano też list pielgrzymów do papieża Franciszka z zapewnieniem o modlitwie, szczególnie w intencjach Kościoła, papieża, naszej Ojczyzny, szkół im. Jana Pawła II i pokoju zwłaszcza u naszych wschodnich sąsiadów.

     Na zakończenie spotkania zostały wręczono nagrodę dla autorki graficznego obrazu tegorocznego spotkania. Nasi uczniowie pięknie uczestniczyli w całej uroczystości, która umocniła łączność z Rodziną Szkół noszących imię Jana Pawła II. Pielgrzymka na Jasną Górę była dla nas przygotowaniem do Dnia Papieskiego, który obchodzony będzie 16 października pod hasłem: „Blask Prawdy”.  Ma ona dla nas wszystkich także bardzo wielkie znaczenie duchowe, gdyż dała nam możliwość spotkania uczniów, opiekunów, dyrektorów i rodziców ze szkół mających imię Jana Pawła II. Na Jasnej Górze w intencji naszej społeczności szkolnej zostanie odprawiona Msza Święta. Cieszymy się, że dopisała nam piękna pogoda i że mogliśmy wziąć udział w pielgrzymce.  Mamy nadzieję, że za rok będziemy tam znowu.

      

     Dziękujemy Panu Wójtowi Dariuszowi Łukaszewskiemu za okazaną życzliwość. 

      

    • Dzień Chłopaka

    • Nowa galeria Dzień Chłopaka klasa została dodana do albumu fotograficznego

     Samorząd Uczniowski zadbał o to, aby 30 września był dniem wyjątkowym. Wszyscy chłopcy otrzymali życzenia od dziewcząt, a Ci, którzy założyli krawat lub muszkę dodatkowo dostali specjalny bon do wykorzystania na kartkówce lub sprawdzianie. Wieczorem odbyła się dyskoteka dla klas 4 - 8, która dostarczyła  uczniom mnóstwo radości.

      

     GALERIA

    • Bezpieczeństwo w gospodarstwie domowym.

    • Nowa galeria Bezpieczeństwo w gospodarstwie domowym. została dodana do albumu fotograficznego

     Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

           Z najmłodszymi uczniami szkoły przeprowadzona została pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich i maszyn rolniczych zwłaszcza w okresie wakacyjno-letnim. Głównym założeniem spotkania było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą na terenach wiejskich.  Pogadankę uatrakcyjnił  film  edukacyjny, który w bardzo obrazowy sposób ukazały ogrom niebezpieczeństw czyhających na dzieci,  a dotyczących pomocy dzieci w pracach rolniczych.

          Serdecznie dziękujemy Paniom, za uświadomienie dzieciom zagrożeń wynikających z pracy w gospodarstwie rolnym i wskazanie sposobów chronienia siebie. 

    • Turniej Skrzatów

    • Nowa galeria Turniej Skrzatów została dodana do albumu fotograficznego

     W sobotę 1 pażdzierniku w Chudku odbył się 1 Turniej Skrzatów w piłkę nożną. Z naszego przedszkola wystartowały  drużyna dziewczyn i chłopców. Piękna gra fair-play. Brawo dla sześciolatków. Sówki wróciły z dyplomami i medalami zmęczone ale szczęśliwe. 

    • Czytanie z sercem

    • Nowa galeria Czytanie z sercem została dodana do albumu fotograficznego

     Czytanie z sercem

     Z okazji Światowego Dnia Serca i Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 29 września nasza szkoła i przedszkole wzięły udział w akcji „Czytamy z sercem”.

        Uczestnicy wysłuchali głośnego czytania fragmentu książki Wojciecha Widłaka „Dwa serca anioła”, poznali związki frazeologiczne dotyczące serca oraz dowiedzieli się, jakie są powody chorób serca i jak się przed nimi chronić. Ponadto przedszkolaki wybrały się na „spacer z sercem”, dzieci z klas 1 – 3 przygotowały prace plastyczne „Serce czytelnika”, a uczniowie klas 4 - 8 rozwiązali quiz wiedzy o sercu.

      

        Dbajmy o swoje serca, abyśmy mogli realizować wszystkie marzenia!

    • Zakończenie roku klas 8

    • Nowa galeria Zakończenie roku klas 8 została dodana do albumu fotograficznego

     „Ile razem dróg przebytych…”

     W środę pożegnaliśmy uroczyście uczniów klas ósmych. I chociaż nie otrzymali oni jeszcze świadectw ukończenia szkoły, to były momenty wspomnień i wzruszeń. Ósmoklasiści zanim opuścili mury szkoły złożyli uroczyste ślubowanie.

     Pani Dyrektor Hanna Politowska podczas swojego przemówienia podziękowała uczniom za trud włożony w naukę, gratulowała sukcesów i życzyła powodzenia w nowych szkołach oraz udanych i bezpiecznych wakacji. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością wójt gminy Pan Dariusz Łukaszewski, który ufundował naszym uczniom nagrody, pamiątkowe książki oraz  upominki w postaci biało-czerwonej flagi. Uczniowie klas ósmych podziękowali panu Wójtowi za życzliwość, troskę o naszą szkołę, natomiast wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za codzienny trud włożony w ich nauczanie i troskliwą opiekę każdego dnia.  Klasa siódma, wierszem, piosenką oraz z drobnymi upominkami, pożegnała klasę ósmą.

      

     Kochani absolwenci składamy Wam serdeczne gratulacje z okazji ukończenia szkoły podstawowej  i życzymy samych sukcesów na dalszych etapach edukacji. Niech Wasz wysiłek i wytrwałość  przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowej rzeczywistości szkolnej oraz dalszym życiu.  Nie bójcie się marzyć!  Rozwijajcie skrzydła, szukajcie swoich dróg życiowych.

      

    • Wycieczka w góry

    • Nowa galeria Wycieczka w góry została dodana do albumu fotograficznego

     W dniach 6-11 czerwca, uczniowie klas 4-8 Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie, wraz z opiekunami: Edytą Prusińską, Joanną Mrozek, Małgorzatą Faderewską oraz Pawłem Gadomskim uczestniczyli w wyjeździe profilaktyczno-rekreacyjnym w Tatry.

     Podczas wycieczki zwiedzaliśmy:  Kraków, gdzie podczas spaceru widzieliśmy Wawel oraz Rynek Starego Miasta z Sukiennicami i Kościołem Mariackim, weszliśmy szlakiem nad Morskie Oko
     i Czarny Staw pod Rysami, wędrowaliśmy szlakiem z Kuźnic do Murowańca, wjechaliśmy koleją linową na Kasprowy Wierch oraz Gubałówkę.

     W wolnym czasie: odpoczywaliśmy aktywnie w aquaparku ‘Termy Bukovina’, spacerowaliśmy na Krupówkach, oglądaliśmy Wielką Krokiew, jeździliśmy bryczkami konnymi, piekliśmy kiełbaski na ognisku zorganizowanym przez gospodarzy w pensjonacie Bukowy Gaj oraz kupowaliśmy regionalne pamiątki i przysmaki z oscypkiem na czele.

     Podczas drogi powrotnej zjechaliśmy pod ziemię w najstarszej kopalni soli w Bochni, gdzie między innymi: jeździliśmy podziemną kolejką, poznaliśmy historię kopalni, płynęliśmy podziemną przeprawą wodną a następnie zjedliśmy pyszny obiad w restauracji Camera’lna na starówce by  zmęczeni, acz szczęśliwi powrócić na Kurpie.

     Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie sponsorom prywatnym oraz Wójtowi Gminy Kadzidło Dariuszowi Łukaszewskiemu