• DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2020

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2020.

     Babcia i dziadek to dwoje ludzi budzących czułość i uśmiech na twarzy każdego z nas. To osoby nierozerwalnie związane z naszym życiem. To postacie, które od najwcześniejszych lat otaczają nas miłością, dobrocią i troską. Osoby, z którymi czynimy pierwszy znak krzyża, wypowiadamy pierwsze słowa modlitwy. Osoby, które służą radą i pomocą, które swoim przykładem pokazują, co jest w życiu najważniejsze. W końcu babcia i dziadek to niekończące się uściski i całusy.

             Wyrazy wdzięczności płynące z głębi dziecięcych serduszek wyraziły przedszkolaki z  Przedszkola Samorządowego i uczniowie klas 1-3  Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie, którzy 22 stycznia 2020r. wspólnie z wychowawczyniami zorganizowali uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

             Na początku pani dyrektor Hanna Politowska powitała zaproszonych gości i wyraziła radość z tak licznego przybycia.  Następnie grono uczniowskie zaprezentowało umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.  Swoim występem wywołało dumę, uśmiech, a nawet łzy wzruszenia na obliczach babć i dziadków, udowadniając po raz kolejny, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

     Na zakończenie wnukowie wręczyli szanownym seniorom własnoręcznie wykonane upominki. Po części artystycznej na babcie i dziadków czekał słodki poczęstunek stanowiący okazję do serdecznych rozmów, wspomnień i podziękowań.

             Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i ich bliskich.


     ZDJĘCIA 

     POLONEZ W WYKONANIU UCZNIÓW KLASY 2  

    • I Wieczór Kolęd

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii I Wieczór Kolęd.

     Wspólne śpiewanie kolęd to nie tylko nasza historię narodowa i chrześcijańska, ale też jeden z piękniejszych polskich zwyczajów świątecznych. To także okazja by na moment zwolnić, odłożyć na bok wszystkie problemy służbowe i prywatne i skupić się na tym, co nas łączy, a nie dzieli, co raduje, a nie smuci. W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej w skupieniu, w świątecznej scenerii, z nastrojowym światłem, płonącymi lampionami i kominkiem rozpoczęło się wspólne kolędowanie. To wyjątkowe wydarzenie, zgromadziło 20 stycznia 2020 roku, społeczność szkolną, rodziców oraz zaproszonych gości: Wójta Gminy Kadzidło Pana Dariusza Łukaszewskiego, Przewodniczącą Rady Gminy Panią Barbarę Bączek, Radnego Gminy Kadzidło Pana Mariana Pajkę , Księdza Roberta Zielińskiego – proboszcza parafii Dylewo, Zarząd Rady Rodziców, a także przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich „Dylezionki” oraz nasze absolwentki Paulinę Giers, Karolinę Gut, Aleksandrę Szkopińską i Dominikę Gołaś.
               Witając zebranych Dyrektor Szkoły Hanna Politowska podziękowała za tak liczne przybycie i podkreśliła, że śpiewanie kolęd i pastorałek to piękny polski zwyczaj, który szkoła będzie podtrzymywała.
     Montaż słowno - muzyczny przygotowały wraz z uczniami p. Agnieszka Grzyb, p. Agnieszka Traczewska oraz p. Teresa Ogniewska. Nasi artyści stanęli na wysokości zadania, pozwalając słuchaczom przeżyć chwile radości i miłych wspomnień. Uroczystość uświetnił również występ Koła Gospodyń Wiejskich, które jedną z kolęd zaśpiewały dla nas po kurpiowsku. Bardzo miłym akcentem był występ naszych absolwentek. Cieszymy się, że pomimo wielu nowych obowiązków znalazły czas by spędzić go razem z nami.  Uroczystość zakończyło wspólne śpiewanie znanych kolęd przez zgromadzonych uczestników. 

                 Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w pierwszej edycji Wieczoru Kolęd za wyjątkową atmosferę wspólnej zadumy, za bliskość i pozytywne emocje. Serca wypełniają się wielką radością patrząc jak mieszkańcy Dylewa integrują się tworząc wyjątkowy klimat wspólnej zadumy nad tajemnicą Bożego Narodzenia.

     Kolędowanie łączy pokolenia, jest źródłem mniej lub bardziej głębokich przeżyć, dlatego trzeba dbać, abyśmy tego bogactwa nie zgubili. Mamy nadzieję, że „Wieczór kolęd”, stanie się naszą tradycją i będzie cieszył się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ warto pielęgnować ten piękny polski zwyczaj i przekazywać go dzieciom.

     „Niech tradycja śpiewania kolęd przy choince przy żłóbku stale trwa i podtrzymuje to, co istotne w naszej kulturze i w naszej historii…” Jan Paweł II

      

     ZDJĘCIA

   • I WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK
    • I WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK

    •            Okres świąteczny jest okazją do uczestnictwa w koncertach kolędowych. Nasze polskie kolędy i pastorałki śpiewane w tym czasie wprowadzają nas w wyjątkowy nastrój. W wielu miejscach odbywają się uroczyste i piękne koncerty.  

     Na takie właśnie spotkanie czyli  „ I WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK ”  zaprasza Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie.

     Spotkanie odbędzi się 20 stycznia o godzinie 18 na hali sportowej. 

                Zachęcamy wszystkich do udziału, wspólnej zadumy nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Niech będzie to okazja by na moment zwolnić, odłożyć na bok wszystkie problemy służbowe i prywatne i skupić się na tym co nas łączy, a nie dzieli, co raduje, a nie smuci.

     Zapraszamy na ciepłe  rodzinne spotkanie.

      

      

    • MIKOŁAJKI

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MIKOŁAJKI.

     6 grudnia w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie jest od wielu lat dniem, w którym podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana na korytarzach i w klasach był gwar, dzieci kręciły się w oczekiwaniu na spotkanie z Mikołajem. 

     Ubrane na czerwono w pięknych mikołajkowych czapkach wyczekiwały gościa. Na szczęście dotarł do szkoły z workiem prezentów, co zostało przyjęte przez wszystkich z ogromnym entuzjazmem. Mikołaj wręczał osobiście słodkości wszystkim dzieciom, zarówno tym małym, jaki i dużym - począwszy od oddziałów przedszkolnych po klasę ósmą. Dzieci prezentowały wierszyki, piosenki, umiejętności sportowe, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że czekały z niecierpliwością na Mikołaja.

     Na zakończenie wizyty Mikołaj poproszony został do wspólnego ozdabiania choinki. Uczniowie pięknie udekorowali drzewko, a Pani dyrektor Hanna Politowska uroczyście zapaliła światełka na naszej choince, tym samym na naszym szkolnym korytarzu zapanował świąteczny nastrój. Niestety Mikołaj musiał ruszyć w dalszą podróż, ponieważ czekają na niego jeszcze w wielu miejscach .

     To był bardzo emocjonujący i ciekawy dzień, ponieważ Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas kolędy, żłobka, choinki i prezentów pod nią.

     Dzieci pięknie podziękowały Mikołajowi za niespodzianki. Ten dzień długo jeszcze będziemy wspominać z radością.

     A więc do następnego roku drogi Mikołaju!!!