• FERIE 2024

    • Nowa galeria FERIE 2024 została dodana do albumu fotograficznego

     Czwartkowe zajęcia w szkole miały zapach i smak pizzy. Uczniowie pod okiem pedagoga szkolnego przesiewali mąkę, wyrabiali ciasto, misternie układali wzory z szynki i pieczarek. Najtrudniejszym zadaniem okazało się krojenie cebulki i ścieranie sera. Cały ten wysiłek został nagrodzony degustacją wspólnie upieczonych pizz.

    • DZIEŃ TOLERANCJI

    • Nowa galeria DZIEŃ TOLERANCJI została dodana do albumu fotograficznego

     DZIEŃ TOLERANCJI💚
     ,,Jesteśmy różni, ale tacy sami” - hasło przewodnie tego dnia. Dzieci uczyły się prawidłowych postaw społecznych. Dowiedziały się, że tolerancja to szacunek, wsparcie i akceptacja drugiego człowieka 💚

    • JASEŁKA 2023

    • Nowa galeria JASEŁKA 2023 została dodana do albumu fotograficznego

     Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które corocznie są wystawiane w naszej szkole. Tegoroczne jasełka zostały przygotowane przez uczniów klasy IV i III. Przedstawienie jasełkowe miało za zadanie przybliżenie okoliczności narodzin Pana Jezusa. Scenariusz zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa. Przedstawienie wprowadziło społecznosć szkolną w czas Bożego Narodzenia pełnego pięknych tradycji i podniosłego nastroju.

    • ZABAWY PLASTYCZNE W PRZEDSZKOLU

    • Nowa galeria ZABAWY PLASTYCZNE W PRZEDSZKOLU została dodana do albumu fotograficznego

     Szaro, buro i ponuro? Nie w naszym przedszkolu😊
     Zabawy plastyczne, techniczne, sensoryczne, które mają za zadanie dostarczyć różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzać świat jego doznań. Nie potrzeba drogich zabawek by doskonalić i stymulować zmysły, ćwiczyć motorykę małą i koordynację oko-ręka 😀

    • KAMPANIA 19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY

    • Nowa galeria KAMPANIA 109 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY została dodana do albumu fotograficznego

     Nasza szkoła przystąpiła do KAMPANII 19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY i KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY. NA zajęciach profilaktyczno - wychowawczych i podczas spotkania z przedstawicielką policji  rozmawialiśmy o sposobach radzenia sobie z przemocą i reagowaniu na nią. Dowiedzieliśmy się gdzie szukać pomocy i jak można ochronić się przed krzywdzeniem. Demonstrując swój udział w kampanii 18 listopada przyszliśmy do szkoły ubrani na pomarańczowo. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami przypinali wszystkim pomarańczową wstążeczkę, która jest symbolem kampanii.

     Najważniejsze by każdy z nas pamiętał, że 10 sekund to wystarczający czas żeby kogoś skrzywdzić, pominąć, nie dostrzec, ale też 10 sekund wystarczy by zareagować i powstrzymac przemoc.

     Nie bądźmy obojętni!

    • DZIEŃ DYNI

    • Nowa galeria DZIEŃ DYNI została dodana do albumu fotograficznego


     26 października w naszym przedszkolu odbył się DZIEŃ DYNI. 
     Tego dnia przynieśliśmy dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. „Dzień Dyni” to dzień pełen wrażeń i radości. Przedszkolaki brały udział w licznych zabawach oraz upiekły i spróbowały przepysznych, dyniowych babeczek.

    • IX SZKOLNY BIEG NIEPODLEGŁOSCI

    • Nowa galeria IX SZKOLNY BIEG NIEPODLEGŁOSCI została dodana do albumu fotograficznego

     Dzieci z klas 0-3  chcąc uczcić 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wzięły udział w Szkolnym Biegu Niepodległości, który odbył się w naszej szkole już po raz IX.  Zwycięzcy biegu otrzymali pamiątkowe medale i upominki.

    • NARODOWE ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

    • Nowa galeria AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA została dodana do albumu fotograficznego

      

     10 listopada w naszej szkole  odbyła się akademia upamiętniająca 105. rocznicę  odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 zebrana w hali sportowej społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy, biorąc tym samym udział w corocznej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Uczniowie klas 7 i 8 pod opieką wychowawców, pani Doroty Prusaczyk i pani Małgorzaty Faderewskiej, przygotowali część artystyczną. Montaż słowno-muzyczny z elementami inscenizacji przybliżył zebranym wydarzenia i postacie historyczne, które doprowadziły do odzyskania przez nasz kraj niepodległości po 123 latach niewoli. Chór szkolny pod przewodnictwem pani Agnieszki Grzyb zapewnił oprawę muzyczną tej wyjątkowej uroczystości.

     Z tej okazji, w niedzielę 12 listopada, w kościele parafialnym pod wezwaniem  NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia odbyła się uroczysta akademia środowiskowa. Mieszkańcy z zainteresowaniem wysłuchali przygotowanego przez uczniów montażu słowno- muzycznego. W dowód uznania wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa.

      

      

    • Dzień spódnicy

    • Nowa galeria Dzień spódnicy została dodana do albumu fotograficznego

     DZIEŃ SPÓDNICY

     30 października przypada Światowy Dzień Spódnicy i właśnie tego dnia święto to obchodziliśmy w naszej szkole. Celem działania była przede wszystkim dobra zabawa. Do wspólnego świętowania dołączyli się również chłopcy, którzy z humorem i dystansem do siebie założylip spódnice. Uczniowie i uczennice naszej szkoły założyli kolorowe, krótkie i długie spódnice, które rozproszyły jesienną aurę. Dziękujemy wszystkim, zdecydowali się na wspólną zabawę.

      

    • Laptop dla czwartoklasisty

    • Nowa galeria Laptop dla czwartoklasisty została dodana do albumu fotograficznego

     Zgodnie z ustawą o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych, uczniowie klasy 4 otrzymali na własność laptopy zakupione przez Ministerstwo Cyfryzacji. Przekazanie odbyło się 26 października, a dokonał go Wójt Gminy Kadzidło p. Dariusz Łukaszewski.