• PROCEDURY DOTYCZĄCE ORGANIZACJI KONSULTACJI Z UCZNIAMI KLAS  IV – VIII w Szkole Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II

    • PROCEDURY DOTYCZĄCE ORGANIZACJI KONSULTACJI Z UCZNIAMI KLAS  IV – VIII

     w Szkole Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II

      

     Podstawa prawna:

     • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 maja 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r., poz. 871).
     • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 maja 2020 r. zmieniające rozporządzenie w szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r., poz. 872).

      

     PROCEDURY - Procedury_konsultacje_klasy_IV-VIII(1).docx

    • Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie w związku z wystąpieniem COVID-19

    • Na podstawie wytycznych ministra właściwego do spraw zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

      

      

     W celu zapewnienia bezpieczeństwa w szkole i ochrony przed rozprzestrzenianiem się COVID-19 w okresie ograniczonego funkcjonowania szkół w  Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II  w Dylewie obowiązują specjalne Procedury bezpieczeństwa.

      

     PROCEDURY: -PROCEDURY_bezpieczenstwa_szkola_i_placowka_2020_(1).docx

    • MATERIAŁY MAZOWIECKIEJ POLICJI

    • Szanowni Państwo,w związku z nowymi obostrzeniami  w kwestii bezpieczeństwa publicznego, Mazowiecka Policja przygotowała kolejny apel do rodziców i uczniów.

      

     PREZENTACJA - NOWY_Apel_Koronawirus_(1).pptx

    •  MATERIAŁY MAZOWIECKIEJ POLICJI

    •  

    • Spotkanie uczniów z Dylewa z Dyrektorem Banku w Kadzidle

    •        

                                                          

      

               W środę 5 lutego 2020 r. uczniowie klas 1-6 uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji bankowej w ramach działalności szkolnej kasy oszczędnościowej SKO w Zespole Placówek Oświatowych   w Dylewie. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Alinę Sadłowską- Dyrektor Banku PKO BP w Kadzidle, która przekazała dzieciom wiele ciekawych informacji na temat funkcji banku  oraz specyfiki pracy w tym zawodzie. W czasie zajęć wywiązała się ciekawa i ożywiona dyskusja  na temat oszczędzania, rachunków bankowych, lokat, rodzajów pieniędzy oraz sposobów płatności. Uczestnicy nabyli wiedzę, dotyczącą podstaw oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi oraz  dowiedzieli się dlaczego warto oszczędzać pieniądze. Dzieci również doskonale poradziły sobie z zadaniami przygotowanymi przez Panią dyrektor, chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które z pewnością utrwaliły i pogłębiły wiedzę dotyczącą oszczędzania.

     W następnej części spotkania nastąpiło uroczyste powitanie i włączenie do Szkolnej  Kasy Oszczędnościowej w naszej szkole nowych członków, którzy swoim podpisem dokonali formalności i tym sposobem rozpoczęli ,,przygodę" z SKO.

     To była również znakomita okazja do podsumowania szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem ,,Żyrafka Lokatka w zimowej oprawie" , który został ogłoszony w grudniu. Zadaniem dzieci było wykonanie pomysłowej pracy plastycznej, z wykorzystaniem różnorodnych technik,  w formie plakatu. Prace ukazujące  zimową aurę pięknie prezentowały się na widniejącej wystawie. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody i  zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

     Spotkanie było pełne dobrej zabawy i uśmiechów. Wszyscy aktywni uczestnicy otrzymali upominki przywiezione przez naszego gościa.

      

      

     ZDJĘCIA

                       

    • RAZEM NA ŚWIĘTA

    •  

    •     Święto Biblioteki                        

    •  

     30.10.2019 odbyło się w naszej szkole Święto Biblioteki, pod hasłem " Wyobraź sobie ..." oraz podsumowanie projektu czytelniczego "Poznajemy wiersze Juliana Tuwima"

     GALERIA

    •  PROGRAM FERII

    •                                         

                   

            

    • Dzień Babci i Dziadka

    • Babcia i dziadek to dwoje ludzi budzących czułość i uśmiech na twarzy każdego z nas. To osoby nierozerwalnie związane z naszym życiem. To postacie, które od najwcześniejszych lat otaczają nas miłością, dobrocią i troską. Osoby, z którymi czynimy pierwszy znak krzyża, wypowiadamy pierwsze słowa modlitwy. Osoby, które służą radą i pomocą, które swoim przykładem pokazują, co jest w życiu najważniejsze. W końcu babcia i dziadek to niekończące się uściski i całusy.

             Wyrazy wdzięczności płynące z głębi dziecięcych serduszek wyraziły przedszkolaki z  Przedszkola Samorządowego i uczniowie klas 1-3  Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie, którzy 22 stycznia 2020r. wspólnie z wychowawczyniami zorganizowali uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

             Na początku pani dyrektor Hanna Politowska powitała zaproszonych gości i wyraziła radość z tak licznego przybycia.  Następnie grono uczniowskie zaprezentowało umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.  Swoim występem wywołało dumę, uśmiech, a nawet łzy wzruszenia na obliczach babć i dziadków, udowadniając po raz kolejny, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

     Na zakończenie wnukowie wręczyli szanownym seniorom własnoręcznie wykonane upominki. Po części artystycznej na babcie i dziadków czekał słodki poczęstunek stanowiący okazję do serdecznych rozmów, wspomnień i podziękowań.

             Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i ich bliskich.

                  

      

    • To był piękny wieczór …

    • Wspólne śpiewanie kolęd to nie tylko nasza historię narodowa i chrześcijańska, ale też jeden z piękniejszych polskich zwyczajów świątecznych. To także okazja by na moment zwolnić, odłożyć na bok wszystkie problemy służbowe i prywatne i skupić się na tym, co nas łączy, a nie dzieli, co raduje, a nie smuci. W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej w skupieniu, w świątecznej scenerii, z nastrojowym światłem, płonącymi lampionami i kominkiem rozpoczęło się wspólne kolędowanie. To wyjątkowe wydarzenie, zgromadziło 20 stycznia 2020 roku, społeczność szkolną, rodziców oraz zaproszonych gości: Wójta Gminy Kadzidło Pana Dariusza Łukaszewskiego, Przewodniczącą Rady Gminy Panią Barbarę Bączek, Radnego Gminy Kadzidło Pana Mariana Pajkę , Księdza Roberta Zielińskiego – proboszcza parafii Dylewo, Zarząd Rady Rodziców, a także przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich „Dylezionki” oraz nasze absolwentki Paulinę Giers, Karolinę Gut, Aleksandrę Szkopińską i Dominikę Gołaś.
     Witając zebranych Dyrektor Szkoły Hanna Politowska podziękowała za tak liczne przybycie i podkreśliła, że śpiewanie kolęd i pastorałek to piękny polski zwyczaj, który szkoła będzie podtrzymywała.
     Montaż słowno - muzyczny przygotowały wraz z uczniami p. Agnieszka Grzyb, p. Agnieszka Traczewska oraz p. Teresa Ogniewska. Nasi artyści stanęli na wysokości zadania, pozwalając słuchaczom przeżyć chwile radości i miłych wspomnień. Uroczystość uświetnił również występ Koła Gospodyń Wiejskich, które jedną z kolęd zaśpiewały dla nas po kurpiowsku. Bardzo miłym akcentem był występ naszych absolwentek. Cieszymy się, że pomimo wielu nowych obowiązków znalazły czas by spędzić go razem z nami.  Uroczystość zakończyło wspólne śpiewanie znanych kolęd przez zgromadzonych uczestników. 

     Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w pierwszej edycji Wieczoru Kolęd za wyjątkową atmosferę wspólnej zadumy, za bliskość i pozytywne emocje. Serca wypełniają się wielką radością patrząc jak mieszkańcy Dylewa integrują się tworząc wyjątkowy klimat wspólnej zadumy nad tajemnicą Bożego Narodzenia.

     Kolędowanie łączy pokolenia, jest źródłem mniej lub bardziej głębokich przeżyć, dlatego trzeba dbać, abyśmy tego bogactwa nie zgubili. Mamy nadzieję, że „Wieczór kolęd”, stanie się naszą tradycją i będzie cieszył się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ warto pielęgnować ten piękny polski zwyczaj i przekazywać go dzieciom.

     „Niech tradycja śpiewania kolęd przy choince przy żłóbku stale trwa i podtrzymuje to, co istotne w naszej kulturze i w naszej historii…” Jan Paweł II

   • JASEŁKA 2019

    Okres świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia, są dla siebie milsi i życzliwsi. W naszej szkole także jest to okres bardzo wyjątkowy. Dzieci z radością dekorują swoje sale lekcyjne, własnoręcznie wykonują ozdoby, w klasach odbywają się spotkania opłatkowe, na korytarzu szkolnym stroimy piękną choinkę. Zgodnie z tradycją kulminacją działań przygotowujących nas do Bożego Narodzenia jest spotkanie jasełkowe, które odbyło się w piątek 20 grudnia. Po raz kolejny mogliśmy przeżyć wydarzenia biblijne dotyczące narodzenia Jezusa. Uczniowie klasy 4 i 5 przybliżyli nam historię Marii i Józefa szukających schronienia, którzy po bezskutecznych poszukiwaniach musieli przenocować w stajni. Przedstawienie pokazujące scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, króla Heroda, aniołów oraz dzieci, przeplatana była kolędami i pastorałkami.  Uczniowie wykazali się znakomitą grą aktorską, a śpiew chóru dopełniał całość przedstawienia. Jasełka, które zostały bardzo ciepło przyjęte przez zebranych i nagrodzone gromkimi brawami z pewnością będą zapamiętane przez wszystkich.     

    Po zakończonym spektaklu uczennice reprezentujące Samorząd Uczniowski symbolicznie podzieliły się opłatkiem z dyrekcją szkoły i w imieniu społeczności uczniowskiej złożyły życzenia wszystkim zebranym. Następnie głos zabrała  dyrektor p. Hanna Politowska,  która za przygotowanie wyjątkowych jasełek podziękowała młodym artystom z klasy 4 i 5 oraz ich opiekunkom p. Ilonie Gwiazda – koordynatorce całej uroczystości oraz p. Elżbiecie Cekała, p. Bogumile Michalak, a także chórowi szkolnemu prowadzonemu przez p. Agnieszkę Grzyb, za wspaniałe kolędy, które wprowadziły nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Złożyła także świąteczne życzenia wszystkim przybyłym na uroczystość rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. 

    6 stycznia 2020 r. w pięknie udekorowanej świątyni parafialnej p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Dylewie, wśród blasku świec i choinek, nasi uczniowie zaprezentowali Jasełka przybliżając zebranym wydarzenia sprzed 2000 lat. Przedstawienie zgromadziło wielu parafian, którzy gorąco oklaskiwali młodych aktorów, a w niejednym oku pojawiła się łza wzruszenia. Wagę artystycznego wydarzenia podkreślił w słowach podziękowania ks. proboszcz Robert Zieliński, który nagrodził młodych wykonawców słodkim upominkiem.

     Był to wyjątkowy, bardzo miły dzień przeżyty w ciepłej, świątecznej atmosferze.  Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy zadbali o to aby tak było.

    Zdjęcia w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY

    Jasełka w Kościele 

    Jasełka w szkole 

    •                                                  BOŻE NARODZENIE 2019

    • Razem na święta - POMAGAMY POLAKOM NA KRESACH

    •   

     „Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.”         

     (o. Fabian Kaltbach OFM)

      Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a w związku z tym jeszcze bardziej otwierają się nasze serca. Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej. Tym razem chcemy sprawić radość uczniom polskiej szkoły w Dziewieniszkach na Litwie. W związku z tym zebraliśmy dary, które mamy nadzieję sprawiają naszym rodakom na Kresach dużo radości oraz przywrócą wiarę w dobry i wrażliwy  świat..

     Wielkie serca i otwarte dłonie naszych uczniów, nauczycieli oraz rodziców pozwoliły zebrać wiele różnych produktów: między innymi słodycze, gry planszowe, kalendarze na rok 2020 o tematyce związanej z Polską, a także kartki świąteczne z życzeniami.

      . nic by się nie udałowszystkim, którzy  włączyli się w pomoc, bez Was  Dla nas to tak niewiele … Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat. Zatem z całego serca dziękujemy To była  wielka lekcja patriotyzmu i wychowania.

     Życzymy spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

     Dyrekcja Szkoły, Samorząd Uczniowski i Wolontariat

      

    •                                                  RAZEM NA ŚWIĘTA


    • Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych. W związku z tym Nasza Szkoła włączyła się w akcję MEN "Razem na Święta"

      Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki zaangażowaniu  i pomocy ludzi dobrej woli może on być  jeszcze piękniejszy i radośniejszy.

    • Smacznie i zdrowo!

    •    

                                                                                                                                 

      

      Smacznie i zdrowo!

             22. listopada, w ramach promowania zdrowego stylu życia , klasa VI a przygotowała kanapki dla społeczności szkolnej.Pojawiły się różne rodzaje chleba, warzywa i owoce.Uczniowie przygotowali prezentację na temat różnych rodzajów pieczywa oraz odpowiadali na pytania związane z wartością odżywczą i kaloryczną przygotowanych produktów.Jakość potraw oceniały p. Joanna Mrozek i p. Barbara Kord.

     Wszystkim najbardziej smakowały kanapki na kukurydzianych wafelkach z białym serem i miodem.

      

   • ŚWIĘTO PATRONA

     • DZIEŃ PATRONA
     • 16.10.2019 R. (ŚRODA) BĘDZIEMY OBCHODZILI ŚWIĘTO NASZEGO PATRONA PAPIEŻA JANA PAWŁA II.

      Porządek dnia:

      1. 8:35 zbiórka przed szkołą i wspólny wymarsz do Kościoła.
      2. 9:00 Msza Święta
      3. Po zakończonej mszy powrót na plac przed szkołą i zapalenie zniczy. 
      4. Przejście na halę, gdzie odbędzie się część artystyczna oraz quiz dotyczący Papieża Jana Pawła II.
      5. Po zakończonych obchodach dalsze lekcje będą odbywały się według obowiązującego planu.

      W tym dniu obowiązuje strój galowy

              

    • Święto Niepodległości.


    •  
     11 listopada – to Święto, które sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii.
       W naszej szkole   8 listopada 2019 r. odbyła się uroczysta akademia mająca   przypomnieć tamte ciężkie czasy, a także wzbudzić w nas refleksje. Akademię zaprezentowano też społeczności Dylewa w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia   w dniu 11.11.2019.
     Uczniowie klasy VIII pod przewodnictwem wychowawcy Agnieszki Grzyb w montażu słowno – muzycznym zaprezentowali wiersze i pieśni, które pozwoliły   zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Przypomniano daty najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości.
      Największą jednak przyjemność sprawiło wspólne śpiewanie ze zgromadzoną publicznością pieśni patriotycznych. Z łatwością, każdy uczestnik mógł włączyć się do hołdowania niepodległości, gdyż uczniowie klasy VIII przygotowali śpiewniki   zarówno dla uczniów, jak i wiernych zgromadzonych na poniedziałkowej mszy świętej   w parafialnym kościele, gdzie również zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Szkolną akademię zakończono   na minutę przed kontynuowaną ubiegłoroczną inicjatywą „Rekord dla Niepodległej” i   o symbolicznej godz.11.11- odśpiewano   4 zwrotki hymnu państwowego.
            Uczestnicząc w tej szczególnej lekcji historii dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
      
    • IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    •  „Młodsi sprawdznacznikzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

      

     W piątek 4 października 2019r. uczniowie SP w Dylewie byli uczestnikami IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia – bezpłatnej akcji edukacyjnej prowadzonej w tym dniu na całym świecie. Do akcji w  tym roku szkolnym  zgłosiło się 5.862 szkół z całego świata, w tym 5.400 z Polski.

     Najpierw przez tydzień trwały przygotowania, podczas których na przerwach młodsi uczniowie pytali starszych uczniów i dorosłych tabliczki mnożenia. Na lekcjach matematyki w klasach 3 - 8 były przeprowadzone egzaminy. Następnie 4 października podczas gier i zabaw została sprawdzona ich „tabliczkowa wiedza”. Laureatów nagrodzono tabliczkami czekolady. Gratulujemy!

      

     Dzień tabliczki mnożenia

    • Wypoczywamy bez używek       

    • Dnia 19.10.2019r. uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej w Dylewie po opieką p.  Jolanty Małkowskiej, Grażyny Gąska, Hanny Politowskiej i Anny Kubeł wzięli udział   w wycieczce edukacyjno- profilaktycznej ,,Wypoczywamy bez używek".  Wyjazd  rozpoczął się zgodnie z planem, wyruszyliśmy o godz. 7.30 sprzed szkoły. Celem zorganizowanej wycieczki było między innymi promowanie zdrowego stylu życia oraz ukazania dzieciom możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu od uzależnień, np. komputera, używek.

        Pobyt w Warszawie rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik, gdzie w Planetarium obejrzeliśmy seans pt.,,Ziemia, Księżyc, Słońce". Dzięki projekcjom na sferycznym ekranie, otaczającym widownię ze wszystkich stron oraz nowoczesnym technologiom multimedialnym, mieliśmy wrażenie,  że wybraliśmy się w kosmiczną podróż. Uczniowie w czasie prezentacji dowiedzieli się w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką rolę pełnią w naszym życiu. 

     Kolejnym punktem zwiedzania był Pałac Kultury i Nauki, jeden z najsławniejszych budynków  w stolicy. Wjechaliśmy na taras widokowy i z 30 piętra podziwialiśmy panoramę Warszawy. Następnie udaliśmy się do Manufaktury Cukierków, gdzie na własne oczy widzieliśmy jak Karmelarze tworzą piękne kolorowe słodycze, które mogliśmy zakupić. Ostatnią atrakcją tego dnia był spacer ulicami Starego Miasta. Zobaczyliśmy m.in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta oraz Pałac Prezydencki.

     Pogoda nam dopisała, humor . także. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń około 17.00 wróciliśmy do domów.

     GALERIA

    • Pasowanie na ucznia                     

    •  Uroczystość Pasowania na ucznia, która odbyła się 22.10.2019r. w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie, wzbudziła wiele pozytywnych emocji zarówno  wśród uczniów, nauczycieli jak i rodziców. Ceremonię zaszczycili swoją obecnością; 

     • Wójt Gminy Kadzidło – p. D. Łukaszewski
     • Ksiądz Proboszcz Parafii Dylewo – Robert ZielińskiPracownik Biblioteki Publicznej w Dylewie – p. K. Łaszczych
     • Pracownik Banku PKO BP w Kadzidle – p. A. Sadłowska
     • Przewodnicząca RR – Justyna Roguszewska

     oraz liczne grono rodziców pierwszoklasistów.

     Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor H. Politowska, która powitała zaproszonych gości  i skierowała wiele ciepłych słów do głównych bohaterów dzisiejszego święta. Następnie pierwszoklasiści z dumą przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Wspaniałym występem zasłużyli na słowa wypowiedziane przez przedstawicielkę Samorządu Uczniowskiego: „Chcę Wam powiedzieć: - Egzamin zdany! Takich pierwszaków chętnie witamy.” oraz dopuszczenie do głównego momentu uroczystości czyli złożenia ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowania na ucznia, którego symbolicznym ołówkiem dokonała p. Dyrektor H. Politowska. W ten sposób przyjęła najmłodszych do zaszczytnego grona uczniów ZPO w Dylewie. Następnie uczniowie słowami wiersza, kwiatami i słodkimi upominkami podziękowali gościom, rodzicom i nauczycielom. Na zakończenie wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz moc upominków. Nie zabrakło podarków od zaproszonych gości.

     Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich. Uroczystość zakończył wspólny słodki poczęstunek

     ZDJĘCIA

     Tekst. p. Grażyna Gąska

     Foto. Olga Szymczyk ucz. kl 8 i p. Anna Kubeł

    •  XIX DZIEŃ PAPIESKI                         

    •  

      Środa 16.10.2019 była wyjątkowym dniem dla całej społeczności szkolnej Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie, ponieważ  obchodziliśmy   święto naszego patrona Papieża Jana Pawła II

     Uroczystości rozpoczęliśmy wspólnym przemarszem do Kościoła i uczestnictwem we Mszy Świętej, którą ksiądz proboszcz Robert Zieliński ofiarował w naszej intencji. Po zakończonej mszy uroczystym korowodem, na czele ze sztandarem, powróciliśmy na plac przed szkołą by przejść do dalszego etapu świętowania. Ze zniczy zapalonych przez wszystkich  uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły ułożyliśmy piękne serce, które symbolizowało nasze serca płonące miłością i ogromnym szacunkiem do Jana Pawła II.  Następnie przeszliśmy na halę, gdzie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy 6a pod opieką p. Agnieszki Traczewskiej i p. Hanny Bakuła, natomiast nad oprawą muzyczną czuwała p. Agnieszka Grzyb wraz z niezawodnymi chórzystkami. Wszyscy zebrani mogli nie tylko posłuchać wspomnień związanych z dzieciństwem i młodością Karola Wojtyły, ale poznać nieznane lub mało znane fakty z życia św. Jana Pawła II, jego pasje i zainteresowania oraz przekonać się, że był człowiekiem z dużym poczuciem humoru. 

        Zwieńczeniem uroczystego dnia był turniej „Jeden z 12”, w którym uczniowie mogli wykazać się wiedzą dotyczącą naszego patrona Papieża Jana Pawła II. Walka między uczestnikami była zacięta, wszyscy wykazali się ogromną wiedzą na temat faktów z życia Karola Wojtyły.  Na zakończenie pani dyrektor Hanna Politowska podziękowała osobom zaangażowanym w przygotowanie tak wzruszających obchodów oraz życzyła wszystkim zebranym nauczycielom, uczniom i rodzicom, aby nauczanie Jana Pawła II pozostało w nas, owocowało w naszym życiu.

     Ważnym akcentem świadczącym o tym jak bardzo szanujemy naszego patrona było pełnienie przez uczniów honorowej warty przed popiersiem papieża. Wszystkim zaangażowanym w obchody Dnia Papieskiego serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wkład wniesiony w perfekcyjne przygotowanie uroczystości, a zwycięzcom wspomnianego wcześniej konkursu  wiedzy o Janie Pawle II – gratulujemy. Dzień  ten był nie tylko wspomnieniem historycznego wydarzenia, lecz zaproszeniem do pójścia  drogą , którą Ojciec Święty Jan Paweł II wytrwale nam wskazywał.

     ZDJĘCIA

    •  Mamy to - czyli nowoczesny sprzęt interaktywny w naszej szkole.                          

    •      Wszystko dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”, którego celem jest rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania TIK w edukacji, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów, a także wsparcie organów prowadzących szkoły w realizacji przedsięwzięć związanych z rozwijaniem tych kompetencji. Całość projektu opiewa na kwotę 17 000 zł, w tym 3 500 zł wkładu własnego gminy.  

           Nasza szkoła od dawna już posiada kilka tablic interaktywnych, z których uczniowie bardzo chętnie korzystają, a teraz baza sprzętowa wzbogaciła się o interaktywne monitory dotykowe. Z całą pewnością sprawią one, że nauka będzie nie tylko łatwiejsza, ale i przyjemniejsza. Liczymy na to ,że dzięki nim uczniowie szybciej przyswoją wiedzę i wszystko szybciej i trwalej zapamiętają. Monitor interaktywny to doskonała i  nowoczesna pomoc dydaktyczna, bardzo przyjazna w codziennym użytkowaniu. Sposób wykorzystania monitora to przede wszystkim prezentowanie za jego pomocą wszystkich możliwych treści edukacyjnych. Monitory będą wykorzystywane podczas zajęć – będą na nich wyświetlane interaktywne treści edukacyjne, nowoczesne aplikacje i prezentacje, które uatrakcyjnią i unowocześnią proces nauczania. Monitory będą wykorzystywane w szeroko rozumianym procesie dydaktycznym – nie będą przypisany do jednego nauczyciela, tylko będą wykorzystywany przez szerokie grono pedagogiczne. Z sal, w których będą zamontowane, będą mogli korzystać wszyscy nauczyciele, dzieki czemu sprzęt pozwoli im  na dostosowanie treści do potrzeb uczniów w pracy grupowej i indywidualnej w codziennym nauczaniu. 

         Zakupione monitory przyczynią się do jakościowej zmiany sposobu nauczania i uczenia się. Nauka stanie się bardziej przyjazna, nowocześniejsza i bardziej interaktywna. Dzięki funkcjonalności połączenia monitora z innymi urządzeniami będziemy budować kulturę uczenia opartą na współpracy  uczniów w grupach/w klasie - tak na poziomie technicznym jak i merytorycznym w procesie nauczania.

           Przy odpowiednim wsparciu i monitorowaniu ze strony nauczyciela uczniowie pracujący w klasie z monitorem mogą wykazać się większą samodzielnością i odpowiedzialnością za proces uczenia się (choćby poprzez swobodne, choć określone zasadami korzystanie z monitora jako narzędzia do planowania, omawiania, dyskutowania i prezentowania wyników pracy grupowej).

     W ramach realizacji przedsięwzięcia zaplanowano wsparcie i działania składające się z

     • :organizacji szkoleń celem doskonalenia będzie przekazanie informacji o funkcjonalnościach monitora oraz propozycje aplikacji i rozwiązań zwiększających efektywność procesu edukacyjnego. Realizacja szkoleń pozwoli nauczycielom na optymalne prowadzenie lekcji i zajęć z wykorzystaniem nowoczesnego monitora interaktywnego.
     • zorganizowania w każdym zespole samokształceniowym przynajmniej jednego spotkania w celu wymiany doświadczeń między nauczycielami pracującymi z wykorzystaniem monitorów, propagowanie dobrych praktyk.
     • przeprowadzenia przynajmniej dwóch projektów w każdej klasie z wykorzystaniem interaktywnych monitorów..
     • prezentowania nowych treści, sprawdzanie wiedzy i umiejętności uczniów z ekranów.
     • korzystania podczas lekcji z różnorodnych zasobów internetowych (plansz, słowników, encyklopedii), programów edukacyjnych,  otwartych zasobów edukacyjnych i bezpłatnego oprogramowania

     Monitory interaktywne  wspomogą proces kształcenia naszych uczniów, wpłyną pozytywnie na podniesienie kompetencji oraz poszerzenie wiedzy o możliwościach urządzeń cyfrowych co pozytywnie przyczyni się do rozwoju poznawczego i społecznego uczniów i nauczycieli.  Składamy serdeczne podziękowanie Panu Wójtowi Dariuszowi Łukaszewskiemu za życzliwość i wsparcie finansowe udzielone naszej szkole. 

      
    •  UROCZYSTE OBCHODY XIX DNIA PAPIESKIEGO                       

    • „Wstańcie, Chodźmy” 

     W dniu 13.10.2019r. w niedzielę,  przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie uczestniczyli  w obchodach   pod hasłem „Wstańcie, Chodźmy”  w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Świętowanie rozpoczęliśmy udziałem w  Eucharystii pod przewodnictwem Kard.  Kazimierza Nycza. Zwiedziliśmy Panteon Wielkich Polaków, znajdujący się w podziemiach Świątyni Opatrzności Bożej, który nawiązuje do tradycji chowania zasłużonych dla narodu w miejscach wyjątkowych. Podobnie jak na Wawelu, są w nim grobowce osób wybitnych, których świadectwo życia zapisało się głęboko w historii naszego kraju. Panteon staje się wyjątkową pamiątką dla przyszłych pokoleń. Odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i  uczestniczyliśmy w  koncercie XIX  Dnia Papieskiego. Wystąpili:  niemaGotu , Maleo , Olga Szomańska, Maciej Miecznikowski, Halina Mlynkova, Anna Szarmach i Krzysztof Iwaneczko, Aleksandra Nykiel, Sargis Davtyan.  Był to dzień pełen duchowych przeżyć.Dziękujemy Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” za zaproszenie na ten wyjątkowy Dzień Papieski. 

     ZDJĘCIA

        

    • I Piknik Rodzinny                         

    •   

      I Piknik Rodzinny zorganizowany przez Zespół Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie. Jak było?

            Piknik odbył się w sobotę 12.10.2019 r. Było bardzo wesoło,  z dużą dawką pozytywnej energii na jesienną porę, którą rozdawaliśmy wszystkim przybyłym. Bawiliśmy się z naszymi podopiecznymi, ich rodzinami, Celem tego przedsięwzięcia była integracja środowiska lokalnego, promowanie działań szkoły na rzecz wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, a także propagowanie zdrowego stylu życia. 

      Impreza została tak zorganizowana, by każda osoba odwiedzająca w tym dniu teren szkoły mogła skorzystać z wielu atrakcji. Uroczystego otwarcia pikniku dokonała Pani Dyrektor Hanna Politowska, która serdecznie powitała zgromadzonych i zaprosiła do korzystania z bogatego programu przygotowanego specjalnie na tę okazję. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Kadzidło pan Dariusz Łukaszewski, Radni Gminy Kadzidło  p. Marian Pajka oraz p. Jan Kaczyński, Strażacy z OSP w Dylewie, Policjanci z posterunku Policji w Kadzidle oraz policjanci z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii.

              Najmłodsi doskonale bawili się podczas zabaw z animatorami. Wielkim powodzeniem cieszyło się stoisko tatuażu i malowania twarzy, a także zabawy integracyjne z chustą Klanzy.  Miłośnicy straży pożarnej mogli zasiąść za kierownicą prawdziwego wozu strażackiego,  a sympatycy policji mieli możliwość przez chwilę poczuć się policjantami i przymierzyć prawdziwą kamizelkę kuloodporną oraz zobaczyć jak działają substancje  psychoaktywne,  w tym alkohol i narkotyki, na zachowanie i zmysły człowieka,  dzięki specjalnym okularom (alko i narkogooglom).  Na boisku trawiastym nauczyciele wychowania fizycznego  p. Ilona Gwiazda i p. Waldemar Gwiazda przygotowali szereg konkurencji sportowych, z których największym powodzeniem cieszył się turniej piłki nożnej z udziałem chłopców i tatusiów.  Punkt medyczny pod opieką p. Joanny Mrozek zapraszał na darmowy pomiar ciśnienia oraz sprawdzenia swojego BMI, a panie Jolanta Małkowska i Beata Gwiazda przygotowały stoisko dla osób zainteresowanych przystąpieniem do SKO, gdzie opiekunowie mogli zasięgnąć bliższych informacji na temat co zrobić by dziecko mogło rozpocząć przygodę z oszczędzaniem, natomiast dzieci poczęstować się smakołykami.  Na stoisku profilaktycznym przygotowanym przez p. Ewę Kuligowską i p. Sylwię Bieńkowską przez cały czas trwania pikniku prowadzony był konkurs.  Uczestniczyły w nim dzieci w różnym wieku począwszy od przedszkolaków po uczniów klasy 8. Dzieci odgadywały zagadki, odpowiadały na  pytanie quizowe. Ten konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, ze względu na możliwość treningu na „fantomie” oraz otrzymania kuponu uprawniającego do losowania  nagrody. Ponadto na stanowisku profilaktycznym można było uzyskać fachową poradę eksperta oraz sięgnąć do ulotek informacyjnych. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji wśród dzieci było malowanie twarzy. Pani Grażyna Gąska  z ogromną starannością dbała by dzieci mogły wcielić się w ulubione postacie oraz przenieść się w świat zabawy i przygód. Dziewczynki najchętniej wybierały motylki i kwiatki, a chłopcy superbohaterów. Przez cały czas trwania pikniku odbywała się loteria fantowa z wieloma atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Również udział w konkurencjach sportowych był nagradzany. 

      Ta środowiskowa impreza zgromadziła całe rodziny.  W specjalnie przygotowanym namiocie zebrani mogli spróbować grochówki, grillowanej kiełbaski, pieczonych ziemniaków, wody pieprzowej, chlebka ze smalcem z dodatkiem ogórka i papryki czy też skorzystać ze słodkiego poczęstunku oraz kawy i herbaty.

     A wszystko to dzięki wspaniałym sponsorom, do których należą:

     • Wójt Gminy Kadzidło pan Dariusz Łukaszewski
     • Państwo Sylwia i Andrzej Ostrowscy
     • Pan Wiktor Deptuła - Deptuła. S.j. Stacja paliw
     • Szkolny Klub Wolontariatu
     • Hurtownia artykułów przemysłowych· - p. Wiesław Młynarczyk
     •  Sklep Lewiatan w Kadzidle
     • Piekarnia u Choromańskich
     • Państwo Beata i Grzegorz Gwiazda
     • Państwo Emilia i Sławomir Deptuła
     • oraz anonimowi, niezawodni przyjaciele naszej szkoły.

      Składamy serdeczne podziękowania Panom, którzy pracowali przy rozkładaniu i składaniu namiotu:

     • p. Marek Staśkiewicz
     • p. Edward Zyra
     • p. Kamil Kucharek
     • p. Mariusz Jaros
     • p. Karol Prusaczyk
     • p. Andrzej Ostrowski
     • p. Marek Szurnicki
     • p. Sławomir Szabłowski
     • p. Marek Gut

      Jesteśmy wdzięczni p. Mariuszowi Jaros za użyczenie grilla i pieczenie pysznych kiełbasek. Podziękowania kierujemy także do Państwa Ostrowskich, którzy zapewnili nam smalec, ogórki i paprykę oraz do p. Wiesławy Freus z Koła Gospodyń Wiejskich, która przygotowała dla nas wodę pieprzową do ziemniaków. Wyśmienitą zupę grochową ugotowały panie z kuchni, a przygotowaniem poczęstunku zajęły się panie z obsługi. Dziękujemy rodzicom, którzy upiekli ciasta, aby wzbogacić naszą uroczystość o słodkości do kawy i herbaty.

     Jesteśmy pod wrażeniem Panów, którzy zgłosili się … nie zawsze na ochotnika  do meczu piłkarskiego. Dziękujemy Panom: Grzegorzowi Butler, Marcinowi Kaczyńskiemu, Marcinowi Madrak, Robertowi Roguszewskiemu, Sławomirowi Deptuła, Pawłowi Serowik oraz Mariuszowi Sadowskiemu.

      I Piknik rodzinny w Dylewie stał się faktem dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły oraz serdeczności i wsparcia naszych niezawodnych przyjaciół. Jego sukces z pewnością zachęcił nas do kontynuowania tak dobrze rozpoczętej tradycji imprez integracyjnych. Wszystkim przybyłym dziękujemy za obecność i dobrą zabawę.

     Nie pozostaje nic innego, jak tylko … do następnego razu .

     ZDJĘCIA CZ . 1

     ZDJĘCIA CZ. 2

     • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego.


     •  2.09.2019 uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020.