• Bezpieczeństwo w gospodarstwie domowym.

    • Nowa galeria Bezpieczeństwo w gospodarstwie domowym. została dodana do albumu fotograficznego

     Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

           Z najmłodszymi uczniami szkoły przeprowadzona została pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich i maszyn rolniczych zwłaszcza w okresie wakacyjno-letnim. Głównym założeniem spotkania było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą na terenach wiejskich.  Pogadankę uatrakcyjnił  film  edukacyjny, który w bardzo obrazowy sposób ukazały ogrom niebezpieczeństw czyhających na dzieci,  a dotyczących pomocy dzieci w pracach rolniczych.

          Serdecznie dziękujemy Paniom, za uświadomienie dzieciom zagrożeń wynikających z pracy w gospodarstwie rolnym i wskazanie sposobów chronienia siebie. 

    • Turniej Skrzatów

    • Nowa galeria Turniej Skrzatów została dodana do albumu fotograficznego

     W sobotę 1 pażdzierniku w Chudku odbył się 1 Turniej Skrzatów w piłkę nożną. Z naszego przedszkola wystartowały  drużyna dziewczyn i chłopców. Piękna gra fair-play. Brawo dla sześciolatków. Sówki wróciły z dyplomami i medalami zmęczone ale szczęśliwe. 

    • Czytanie z sercem

    • Nowa galeria Czytanie z sercem została dodana do albumu fotograficznego

     Czytanie z sercem

     Z okazji Światowego Dnia Serca i Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 29 września nasza szkoła i przedszkole wzięły udział w akcji „Czytamy z sercem”.

        Uczestnicy wysłuchali głośnego czytania fragmentu książki Wojciecha Widłaka „Dwa serca anioła”, poznali związki frazeologiczne dotyczące serca oraz dowiedzieli się, jakie są powody chorób serca i jak się przed nimi chronić. Ponadto przedszkolaki wybrały się na „spacer z sercem”, dzieci z klas 1 – 3 przygotowały prace plastyczne „Serce czytelnika”, a uczniowie klas 4 - 8 rozwiązali quiz wiedzy o sercu.

      

        Dbajmy o swoje serca, abyśmy mogli realizować wszystkie marzenia!

    • Zakończenie roku klas 8

    • Nowa galeria Zakończenie roku klas 8 została dodana do albumu fotograficznego

     „Ile razem dróg przebytych…”

     W środę pożegnaliśmy uroczyście uczniów klas ósmych. I chociaż nie otrzymali oni jeszcze świadectw ukończenia szkoły, to były momenty wspomnień i wzruszeń. Ósmoklasiści zanim opuścili mury szkoły złożyli uroczyste ślubowanie.

     Pani Dyrektor Hanna Politowska podczas swojego przemówienia podziękowała uczniom za trud włożony w naukę, gratulowała sukcesów i życzyła powodzenia w nowych szkołach oraz udanych i bezpiecznych wakacji. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością wójt gminy Pan Dariusz Łukaszewski, który ufundował naszym uczniom nagrody, pamiątkowe książki oraz  upominki w postaci biało-czerwonej flagi. Uczniowie klas ósmych podziękowali panu Wójtowi za życzliwość, troskę o naszą szkołę, natomiast wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za codzienny trud włożony w ich nauczanie i troskliwą opiekę każdego dnia.  Klasa siódma, wierszem, piosenką oraz z drobnymi upominkami, pożegnała klasę ósmą.

      

     Kochani absolwenci składamy Wam serdeczne gratulacje z okazji ukończenia szkoły podstawowej  i życzymy samych sukcesów na dalszych etapach edukacji. Niech Wasz wysiłek i wytrwałość  przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowej rzeczywistości szkolnej oraz dalszym życiu.  Nie bójcie się marzyć!  Rozwijajcie skrzydła, szukajcie swoich dróg życiowych.

      

    • Wycieczka w góry

    • Nowa galeria Wycieczka w góry została dodana do albumu fotograficznego

     W dniach 6-11 czerwca, uczniowie klas 4-8 Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie, wraz z opiekunami: Edytą Prusińską, Joanną Mrozek, Małgorzatą Faderewską oraz Pawłem Gadomskim uczestniczyli w wyjeździe profilaktyczno-rekreacyjnym w Tatry.

     Podczas wycieczki zwiedzaliśmy:  Kraków, gdzie podczas spaceru widzieliśmy Wawel oraz Rynek Starego Miasta z Sukiennicami i Kościołem Mariackim, weszliśmy szlakiem nad Morskie Oko
     i Czarny Staw pod Rysami, wędrowaliśmy szlakiem z Kuźnic do Murowańca, wjechaliśmy koleją linową na Kasprowy Wierch oraz Gubałówkę.

     W wolnym czasie: odpoczywaliśmy aktywnie w aquaparku ‘Termy Bukovina’, spacerowaliśmy na Krupówkach, oglądaliśmy Wielką Krokiew, jeździliśmy bryczkami konnymi, piekliśmy kiełbaski na ognisku zorganizowanym przez gospodarzy w pensjonacie Bukowy Gaj oraz kupowaliśmy regionalne pamiątki i przysmaki z oscypkiem na czele.

     Podczas drogi powrotnej zjechaliśmy pod ziemię w najstarszej kopalni soli w Bochni, gdzie między innymi: jeździliśmy podziemną kolejką, poznaliśmy historię kopalni, płynęliśmy podziemną przeprawą wodną a następnie zjedliśmy pyszny obiad w restauracji Camera’lna na starówce by  zmęczeni, acz szczęśliwi powrócić na Kurpie.

     Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie sponsorom prywatnym oraz Wójtowi Gminy Kadzidło Dariuszowi Łukaszewskiemu

    • PIKNIK RODZINNY

    • 28 maja 2022 r. na terenie Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie odbył się Piknik  Rodzinny o charakterze profilaktycznym, na którym rodziny mogły oddać się wspólnym zabawom i mile spędzić czas w gronie znajomych oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. A było ich niemało, bowiem w programie zaplanowano liczne działania artystyczne i sportowe, konkursy i rozgrywki adresowane do wszystkich uczestników.

     Rodzinne spotkanie rozpoczęło się powitaniem gości przez p. dyrektor Hannę Politowską.  Na pikniku nie mogło zabraknąć prezentacji talentów uczniów naszej szkoły. Dzieci z grupy Pszczółki oraz z klasy III i IV –VI zaprezentowały swoje umiejętności. W programie występów pojawiły się piosnki i tańce. Występy zostały nagrodzone gorącymi brawami, co było największym wyróżnieniem dla małych artystów. Nie dało się nie zauważyć, że miły akcent pikniku stanowiły wspólne zabawy i gry dzieci z ich  rodzicami pod okiem animatorów – pani Małgosi i pana Sławka .  Przyjemnie było obserwować aktywny udział dorosłych w świecie dziecka. Te chwile, ugruntowują nas dorosłych, w przekonaniu, że warto poświęcić czas, energię dla dobra dzieci, ich radości i uśmiechu. Wiele radości dały dzieciom także atrakcje w postaci malowania twarzy, tatuaży  i modelowane z balonów zwierzątka. Dzieci miały także okazję uczestniczyć w konkursach o charakterze profilaktycznym, zachęcających do zdrowego stylu życia, wolnego od wszelkiego rodzaju używek. Ponadto odbyły się pogadanki profilaktyczne, dotyczące takich problemów jak: uzależnienia od alkoholu, narkotyków, leków, dopalaczy, papierosów, zagrożenia w sieci, uzależnienia od urządzeń mobilnych, agresja i przemoc, zdrowy styl życia.

     Niewątpliwie ogromnym zainteresowaniem cieszył się mecz piłki nożnej  Ojcowie vs Synowie. Wszyscy z ogromnym podziwem patrzyli na wspaniałą rywalizację. Na zakończenie meczu w podziękowaniu za grę fair play uczestnicy otrzymali od pani dyrektor słodkie upominki.

     Jednym z punktów programu pikniku był także pokaz Straży Pożarnej z OSP Dylewo, oraz Posterunku Policji w Kadzidle. Dzieci z ogromną chęcią wsiadały  „za stery” wozów strażackiego czy policyjnego.  Niewątpliwie z punktu widzenia profilaktyki ważnym punktem było umożliwienie zapoznania się osobom trzeźwym z “widzeniem świata oczami kogoś z 1 promilem alkoholu lub pod wpływem środków psychoaktywnych” przy pomocy Alkogogli oraz Narkogogli.           

     Nie mogło oczywiście zabraknąć kącika zdrowotnego, który cieszył się dużym zainteresowaniem, a przy którym można było wykonać pomiar ciśnienia, obliczyć BMI. Miały miejsce także inne działania towarzyszące tzn.

     - kącik SKO  przy którym uczniowie mogli wziąć udział w konkursie i wygrać nagrody.

     - kącik plastyczny gdzie powstały piękne prace malarskie

     - kącik czytelniczy przy którym pani bibliotekarka promowała lektury, które warto przeczytać.

     - kącik kurpiowski poświęcony  nauce wykonywania wycinanek kurpiowskich.

     W charakter każdego pikniku jest wpisane wspólne biesiadowanie, jego uczestnicy młodsi i starsi, uczniowie i ich rodziny chętnie degustowali zupę grochówkę, ciasta i napoje przygotowane specjalnie dla nich oraz brali udział we wspólnym grillowaniu, które zwieńczyło imprezę. Wspaniała zabawa towarzyszyła do końca „Pikniku Rodzinnego”. Teraz pozostały już tylko miłe wspomnienia i cierpliwe oczekiwanie na kolejną uroczystość. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy oraz tym którzy wspomogli nasz Piknik Rodzinny ciastami, kiełbaskami, nagrodami oraz przede wszystkim swoją obecnością. Dziękujemy zaangażowanym nauczycielom oraz uczniom za pomoc w organizacji Pikniku. Wierzymy, że  kolejny  piknik będzie równie udany!

      

     WKRÓTCE ZDJĘCIA

    • Dwadzieścia lat z patronem

    • 20 maja 2002 roku dylewska Szkoła Podstawowa otrzymała zaszczytnego patrona. ,,Janie Pawle – nasz patronie, co już w niebie obcujesz, weź w opiekę dziatwę szkolną i niech z Tobą świętuje” - ” to słowa hymnu, które znakomicie oddają atmosferę tego dnia. Dla naszej społeczności szkolnej to szczególna okazja do wspólnego świętowania, wspomnień, ale także podsumowania minionych 20. lat. Obchody jubileuszowe rozpoczęliśmy wymarszem sprzed szkoły do Kościoła, na czele którego szły poczty sztandarowe szkół z gminy Kadzidło, z Baranowa i Ostrołęki.  Msza Święta w Kościele pw. NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Dylewie celebrowana było pod przewodnictwem ks. proboszcza Roberta Zielińskiego,  wspólnie z księdzem prałatem Marianem Niemyjskim (fundatorem sztandaru szkoły) oraz ks. dziekanem Ryszardem Kłosińskim. W Eucharystii uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Po nabożeństwie uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi wrócili do szkoły, gdzie przed tablicą upamiętniającą patrona oddano hołd i złożono kwiaty. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego elementu szkolnych jubileuszy czyli wypuszczenia w niebo 20. papieskich gołębi symbolizujących pokój i miłosierdzie, odsłonięto tablicę upamiętniającą to ważne dla całej społeczności wydarzenie. Dalsze obchody jubileuszu kontynuowano na hali sportowej.

     Pani dyrektor Hanna Politowska słowami „ Szanowni Goście, którzy naszą szkolną społeczność odwiedzacie w dniu wyjątkowego święta, przynosząc zaszczyt i potwierdzając swe wsparcie – cieszcie się z nami”  powitała wszystkich zgromadzonych gości: Wójta Gminy Kadzidło Dariusza Łukaszewskiego,  Starostę Ostrołęckiego Stanisława Kubła, Wizytatora Kuratorium Oświaty – Delegatura w Ostrołęce Mariana Grzegorczyka, dyrektorów szkół z Gminy Kadzidło oraz z Baranowa i Ostrołęki wraz z pocztami sztandarowymi, radnych Gminy Kadzidło,  sołtysów wsi Dylewo, przedstawicieli współpracujących z naszą szkołą instytucji, związków zawodowych, duchowieństwa, Radę Rodziców na czele z przewodniczącą Justyną Roguszewską, nauczycieli emerytów na czele z byłymi dyrektorami Teresą Pajka i Stefanem Kubłem, emerytowanych pracowników szkoły,  Chór parafialny pod kierownictwem Marka Prusaczyka oraz przyjaciół naszej szkoły.  

     Akademia przygotowana przez uczniów pod kierunkiem p. Joanny Mrozek, p.  Hanny Bakuła, p. Małgorzaty Faderwskiej oraz p. Agnieszki Grzyb przypomniała zebranym sylwetkę naszego patrona oraz dostarczyła wszystkim zebranym wielu niezapomnianych wzruszeń, zarówno poetyckich, jak i muzycznych. Jak podkreślali uczestnicy była bardzo przemyślana i wzruszająca. Uroczysty charakter obchodów dopełnił  koncert pieśni religijnych w wykonaniu chóru działającego przy Parafii pw. NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Dylewie. Akademię i uroczystość uzupełniały dekoracje na szkolnych korytarzach, zdjęcia ze szkolnych albumów, a zwieńczeniem  była Księga Pamiątkowa, w której szanowni goście mieli okazję pozostawić swoje wpisy.

     20.  rocznica nadania imienia - to dla nas doniosły moment, wart chwili refleksji i wspomnień, ale także optymistycznego spojrzenia w przyszłość z nadzieją na dalszy rozwój szkoły. Jest ona przecież od wielu lat ważną i nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości. „Ciężka praca decyduje o tym czy patron jest ważny czy nie, czy się przydał szkole czy nie, na ile on nas potrafi zmienić, przytulić do serca, na ile potrafi nas strofować, bo to od czasu do czasu też jest potrzebne”, te słowa naszego wójta motywują nas do jeszcze większego wspólnego wysiłku, by w szkole było lepiej, mądrzej, ciekawiej i bardziej przyjaźnie, mimo napotykanych rozlicznych przeciwności.

     Galeria zdjęć z uroczystości. 

     ZDJĘCIA

    • Podsumowanie konkursu Baśnie to nie tylko radość czytania XVIII edycja

    • Nowa galeria Podsumowanie konkursu Baśnie to nie tylko radość czytania XVIII edycja została dodana do albumu fotograficznego

      

      

      

          Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią powrócił organizowany przez Zespół Placówek Oświatowych im Papieża Jana Pawła II w Dylewie, gminny konkurs dla klas 0-3 pod hasłem „Baśnie to nie tylko radość czytania”. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie wrażliwości na prawdy moralne i nauki wypływające z baśni oraz zachęcanie do przedstawiania różnymi technikami malarskimi własnych interpretacji baśni. Do organizatorów wpłynęły 43 prace z 5 szkół Gminy Kadzidło: SP w Jazgarce, SP w Glebie, SP w Chudku, SP w Wachu, SP w Kadzidle, oraz SP w Dylewie.

     Rozstrzygnięcie XVIII edycji nastąpiło 29.04.2022. Prace oceniła komisja powołana przez organizatorów w składzie: Pani Urszula Łaszczych – pracownik Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle oraz Pani Krystyna Sutuła  - plastyczka, pracownik Biblioteki Gminnej w Kadzidle. Komisja konkursowa podczas oceny brała pod uwagę pomysł, samodzielność wykonania pracy oraz estetykę. Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie odbyło się 06.05.2022 r.

     UCZNIOWIE NAGRODZENI W POSZCZEGÓLNYCH GRUPACH WIEKOWYCH

     KATEGORIA OKŁADKA

     KLASA 0

     1 miejsce –     Malwina Pliszka    SP Jazgarka   

     II miejsce –    Hanna Niedźwiecka  SP Gleba        

     III miejsce –   Jan Tabaka   SP Gleba        

                             Fabian Prusaczyk   SP Jazgarka   

     Wyróżnienia:

     Błażej Marcinowski   SP Jazgarka   

     Karol Koziatek  SP Kadzidło  

      

     KLASA 1

     I miejsce –     Oliwier Ścibek SP Dylewo     

     II miejsce –    Nadia Bałdyga  SP Chudek       

     III miejsce –  Alicja Kubeł  SP Kadzidło  

                           Hanna Domurad  SP Kadzidło  

                           Franciszek Boruch   SP Dylewo      

     Wyróżnienie:

                            Izabela Duszak  SP Chudek

     KLASA 2

     I miejsce –     Bartosz Mróz   SP Jazgarka

     II miejsce –    Lena Staśkiewicz   SP Chudek

                            Nikola Berk    SP Chudek     

     III miejsce –   Mikołaj Rodak   SP Kadzidło

                             Amelia Szabłowska   SP Dylewo    

     Wyróżnienie:

     Alicja Korzeniecka    SP Kadzidło

     KLASA 3

     I miejsce –      Adam Wyrębek  SP Dylewo

     II miejsce –     Patrycja Cicha  SP Kadzidło

     III miejsce -    Lidia Niedżwiedzka SP Kadzidło

                             Lena Grec  SP Chudek

     Wyróżnienia:

                             Kornelia Laskowska  SP Kadzidło

                             Zuzanna Tabaka  SP Gleba        

                             Dawid Gwiazda   SP Dylewo    

                             Emilia Duszak    SP Dylewo

     KATEGORIA KOMIKS

     I miejsce –      Emilia Mroczkowska SP Dylewo     

     II miejsce –     Lena Dawid  SP Dylewo    

     III miejsce –   Gabriela Bachmura  SP Dylewo      

     Wyróżnienia:

                             Patrycja Bielska SP Dylewo    

                             Alan Sobieski   SP Dylewo  

         

     Nagrody, wyróżnienia i upominki za udział wręczali: dyrektor szkoły Pani Hanna Politowska oraz  zaproszeni goście: niezawodny wójt naszej gminy Pan Dariusz Łukaszewski i Pan Paweł Łaszczych – pracownik CKK w Kadzidle.

     Sponsorami nagród konkursowych byli:

     - Wójt Gminy Kadzidło – Dariusz Łukaszewski

     - Rada Rodziców Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie

     - Szkolne Koło SKO

     Wszystkim utalentowanym uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom- gratulujemy.