• CHOINKA 2023

    • Nowa galeria CHOINKA 2023 została dodana do albumu fotograficznego

     VIDEO

      

     Zarówno film, jak i zdjęcia zostały nagrane za pomocą sprzętu, który nasza szkoła pozyskała z funduszy programu Laboratoria Przyszłości.

    • WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK

    • Nowa galeria WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK została dodana do albumu fotograficznego

     Po rodzinnym czasie Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole po raz drugi odbył się Wieczór kolęd i pastorałek. Na wspólne kolędowanie  przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Kadzidło p. Dariusz Łukaszewski, któremu dziękujemy za wsparcie i życzliwość, Starosta Powiatu Ostrołęckiego p. Stanisław Kubeł, Wicestarosta p. Krzysztof Parzychowski, Ksiądz Karol Zochowski proboszcz parafii p.w. NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty p. Michał Giers, Radny Gminy Kadzidło p. Marian Pajka, p. Paweł Łaszczych instruktor z CKK w Kadzidle, pan Marek Prusaczyk wraz z chórem parafialnym, Dylezionki z Koła Gospodyń Wiejskich, nauczyciele emeryci, rodzice. 27 stycznia 2023 r. w świątecznej scenerii, z płonącymi lampionami, w skupieniu mieliśmy okazję wysłuchać kolęd i pastorałek, bardziej lub mniej znanych, w wykonaniu chóru parafialnego z Dylewa, członkiń KGW, chóru nauczycielskiego z ZPO w Dylewie oraz papieskich komentarzy dotyczących świąt Bożego Narodzenia.  Nastrój jaki towarzyszył temu wydarzeniu spowodował, że na moment każdy mógł wrócić myślami do wieczoru wigilijnego. Przeżyliśmy chwile wzruszeń i wspomnień.  Było to spotkanie niebanalne, pełne zadumy, ciepła i serdeczności o której z utęsknieniem będziemy myśleć, czekając kolejnego takiego wieczoru.

      

     Zarówno film, jak i zdjęcia zostały nagrane za pomocą sprzętu, który nasza szkoła pozyskała z funduszy programu Laboratoria Przyszłości.

    • JASEŁKA

    • Nowa galeria JASEŁKA została dodana do albumu fotograficznego

     Jasełka - NAGRANIE

      

     Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie. Zarówno film, jak i zdjęcia zostały nagrane za pomocą sprzętu, który nasza szkoła pozyskała z funduszy programu Laboratoria Przyszłości.

    • KONKURS KOLĘD

    • Nowa galeria KONKURS KOLĘD została dodana do albumu fotograficznego

     16 grudnia 2022r w naszym przedszku odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek  "Przedszkolaki śpiewają Malenkiemu"W jury zasiedli p.dyrektor Hanna Politowska, wicedyrektor Anna Kubeł oraz ksiądz proboszcz Karol Żochowski.Dzieci pięknie wyśpiewały Maleńkiemu, wszyscy zasłużyli na dyplomy i nagrody.Nagrody byly sponsorowane przez SK SKO oraz Koło Gospodyń Wiejskich Dylezionki. Bardzo serdecznie dziękujemy.

      

     Zdjęcia  i film zostały nagrane za pomocą sprzętu, który nasza szkoła pozyskała z funduszy programu Laboratoria Przyszłości.

     FILM

    • JARMARK BOŻONARODZENIOWY

    • Nowa galeria JARMARK BOŻONARODZENIOWY została dodana do albumu fotograficznego

     W minioną sobotę 17.12.2022r.  mieliśmy okazję uczestniczyć w Jarmarku Bożonarodzeniowym, który po raz pierwszy zorganizowano na placu przy Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle.  Szczypiący w uszy mróz i zimny wiejący wiatr, nie odstraszył odwiedzających jarmark. Na wszystkich uczestników czekał wspaniały świąteczny klimat, gorące wigilijne potrawy, pyszna gorąca płynna czekolada, rozgrzewająca herbata i aromatyczna kawa.  Nasi uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali wspaniały występ artystyczny, całości dopełniły przepiękne kolorowe stroje i własnoręcznie wykonane upominki, które wręczono zebranym widzom.  

     Kochani  uczniowie byliście cudowni, razem z Paniami 😘. Wywarliście na wszystkich ogromne wrażenie. Wasz występ pozostanie na długo w pamięci 😊. Dziękujemy Wam,  paniom i rodzicom za piękne przygotowanie i reprezentowanie naszej szkoły ❤️.  

      

     Zarówno filmy, jak i zdjęcia zostały nagrane za pomocą sprzętu, który nasza szkoła pozyskała z funduszy programu Laboratoria Przyszłości.

      SKRZYPI WÓZ - YouTube

     MAGICZNYCH ŚWIĄT - YouTube

      

     GALERIA

    • CHOINKA DLA PTAKÓW

    • Nowa galeria CHOINKA DLA PTAKÓW została dodana do albumu fotograficznego

     Dzieci z naszego przedszkola w dniu dzisiejszym udekorowały przysmakami choinkę dla ptaków. Zawiesiły pojemnik z  ziarenkami i zamonowaly karmik wypełniony ptasimi rarytasami.

    • KREATYWNE WARSZTATY

    • Nowa galeria KRATYWNE WARSZTATY została dodana do albumu fotograficznego

     W dniu 7.12.22r. grupa 5 i 6 latków kolejny raz uczestniczyła w zajęciach kreatywnych zorganizowanych przez animatorów w sali zabaw Hopla w klocki w Ostrołęce. Tym razem wykonaliśmy przepiękne i pachnące mydełka.
     Po zajęciach był czas na hopla w klocki.

    • ANDRZEJKI 2022

    • Nowa galeria ANDRZEJKI 2022 została dodana do albumu fotograficznego

     Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. 

     Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.


     W naszej szkole dn. 25.11.2022 r. w godzinach od 16.00 - 20.00 odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, a dla uczniów klas młodszych w godzinach przedpołudniowych. Zabawę uświetniły przeboje disco  i muzyki współczesnej. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Piękne wróżki z magiczną kulą i czarodziejską laską przepowiadały przyszłość. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii.
     Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

     Dziękujemy, SU

     Zdjęcia zostały wykonane za pomocą sprzętu, który nasza szkoła pozyskała z funduszy programu Laboratoria Przyszłości.

    • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    • Nowa galeria DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA została dodana do albumu fotograficznego

     „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” 

     Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. Ta popularna przytulanka jest powiernikiem dziecięcych tajemnic, smutków i radości.

     Już od rana 25 listopada, wraz z dziećmi pojawiły się w szkole misie – misie małe, średnie, duże i te bardzo duże.

     Przedstawiciele samorządu uczniowskiego przeprowadzili wśród uczniów konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel miś”, który został tego dnia rozstrzygnięty, a wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody. Na koniec  wszyscy uczniowie i wszystkie misie stanęły do wspólnej fotografii.

     Ulubiony pluszowy przyjaciel niewątpliwie umilił dzieciom czas spędzony w szkole.

     Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!   SU

      

      

    • Dzień życzliwości.

    • Nowa galeria Dzień życzliwości. została dodana do albumu fotograficznego

     21 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, którego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość i wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

     Tego dnia przyszliśmy do szkoły w ubraniach koloru żółtego lub z dowolnym żółtym elementem, ponieważ żółty to kolor radości i optymizmu. Na drzwiach każdej klasy umieściliśmy pozdrowienia, które można było odrywać i przekazywać dalej.  Wszyscy uczniowie napisali miłe słowa lub pozdrowienia na piórach, z których utworzyliśmy skrzydła życzliwości. Stanowiły one znakomite tło do pięknych zdjęć. W każdej klasie w drodze tajnego głosowania wybrano Króla i Królową Życzliwości. Zwycięzcy z dumą nosili wręczone im żółte szarfy. Zaszczytny tytuł Królowej Życzliwości otrzymały także Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor, które wspierają wszystkie działania Samorządu Uczniowskiego.

     Był to wyjątkowy dzień, przypominający wszystkim, że proste słowa i małe gesty mają wielką moc.

                                      

    • SZKOŁA DO HYMNU

    • Nowa galeria SZKOŁA DO HYMNU została dodana do albumu fotograficznego

     Podobnie jak w ubiegłych latach przystapiliśmy do akcji wspólnego odśpiewania hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku był to czwartek, 10 listopada.W ten sposób chcieliśmy włączyć się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

    • Wycieczka klas 2, 3 i 4 do Warszawy

    • Nowa galeria WYCIECZKA DO WARSZAWY 2022 została dodana do albumu fotograficznego

     Które dziecko nie lubi słodyczy?  Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna … dlatego pierwszym punktem programu naszej wizyty w Warszawie była w Manufaktura cukierków, gdzie mogliśmy nie tylko kupić pyszne cukierki, ale również zobaczyć, jak one powstają i własnoręcznie wykonać swojego lizaka.  Karmelki powstają zgodnie XVII wieczną tradycją. Do wyboru jest ich blisko 80 smaków oraz 150 wzorów, wśród nich między innymi uśmiechnięte buźki, owoce a nawet postacie z kreskówek.

     Po tym słodkim spotkaniu udaliśmy się Muzeum „Świat Iluzji” . Jest to przestrzeń edukacyjna w której dzieci uczyły się poprzez zabawę. Nasi przewodnicy dostosowali program do wieku uczniów, dzięki czemu podróż po zagadkowym świecie była bardzo fascynująca.

     Bardzo ciekawym punktem naszej wycieczki była niezwykła eskapada szlakiem baśniowym.  Dzieci miały miały okazję spotkać króla Zygmunta III Wazę, mistrza Jana Twardowskiego, straszliwego Bazyliszka,  Syrenkę Warszawską, Kataryniarza. Poznały również historię Gołębiarki o złotym sercu z ul. Piwnej. Odwiedziliśmy też  Archikatedrę św. Jana, gdzie znajduje się opromieniona niezwykłą legendą średniowieczna figura Chrystusa o cudownych włosach. Wiele ciekawości wzbudził w nas Barbakan, mury miejskie i fosa, przy tej okazji dowiedzieliśmy się jak wyglądała obrona dawnych miast przed wrogami oraz o roli kata w życiu historycznej Warszawy. Znalazło się również miejsce na krótką lekcję historii na poważnie - odwiedziliśmy Pomnik Małego Powstańca.

     Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń i wzbogaceni w nową wiedzę z różnych dziedzin wróciliśmy do Dylewa.

                

    • SZKOŁA PAMIĘTA

    • Nowa galeria SZKOŁA PAMIĘTA została dodana do albumu fotograficznego

     Uczniowie kl. VI wraz z wychowawczynią  włączyli się do akcji organizowanej przez Ministra Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

     Postanowiliśmy przybliżyć postać jednego z najwybitniejszych działaczy podziemia, żołnierza Obwodu Ostrołęka Armii Krajowej, komendanta Warszawskiego  XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego - Józefa Kozłowskiego ps. Las

     Poprzez prezentację multimedialną uczniowie poznali postać ppor Kozłowskiego jego działalność wojenną i powojenną  do 1948r. na terenach Kurpiowszczyzny. Następnie obejrzeli film pokazujący   schrony partyzanckie w gminie Kadzidło oraz krótką rekonstrukcję wydarzeń z czerwca 1948r.

     Na koniec odbyła się krótka dyskusja. Podzieliliśmy się przemyśleniami i refleksjami. Była to ciekawa lekcja historii.

    • BohaterON

    • Nowa galeria BohaterON została dodana do albumu fotograficznego

     BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski  poprzez wysyłanie symbolicznych kartek z życzeniami.

     Powstanie Warszawskie to symbol waleczności i męstwa dla mieszkańców Warszawy, którzy w 1944r.  stanęli do nierównej walki ze znienawidzonym wrogiem pragnąc wolności, wolnej Polski.

     Projekt w realizację którego włączyła się również nasza szkoła, ma edukować młode pokolenie bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną

      

     Akcja polegała na przeprowadzeniu w październiku lekcji historii w klasie 7 i 8  na podstawie scenariusza i materiałów przesłanych przez organizatora” Co za historia”- powstanie warszawskie. Uczniowie wirtualnie przemierzyli zniszczoną Warszawę oglądając krótki film „Miasto Ruin” lot nad zniszczoną Warszawą, a także przypomnieli współczesne miejsca upamiętniające powstańczy zryw, poznali  biogramy wybranych żyjących Powstańców, ich wspomnienia z obrony stolicy i walki z okupantem.

     Następnie uczniowie wyrazili swój hołd bohaterom poprzez przygotowanie według własnego  pomysłu pocztówek z życzeniami, podziękowaniami, za to, że dzięki Nim mogą żyć,  uczyć się w wolnej Polsce. Uczniowie swoje prace  przesłali pod adres organizatora.

     Wszystkie prace zostały wyeksponowane w szkole pod hasłem „BohaterOn w twojej szkole” – Kartka dla Powstańca