- ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
- PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY
- DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
- PASOWANIE NA UCZNIA
- ŚWIĘTO PATRONA
- CZYTAMY Z SERCEM
- SZKOŁA DO HYMNU
- BIEG NIEPODLEGOŚCI
- ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
- KAMPANIA 19 DNI
- DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
- ANDRZEJKI
- MIKOŁAJKI
- ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ
- REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA
- DZIEŃ BABCI I DZIADKA
- WIECZÓR KOLĘD
ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ
W październiku, z okazji Dnia Papieskiego, Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej w Dylewie, zorganizował zbiórkę pieniędzy na rzecz akcji "Adopcja na odległość", prowadzonej przez Zgromadzenie Salezjanów. Celem tej inicjatywy było zebranie funduszy na roczną adopcję dzieci z Luwingu w Zambii. Siostry salezjanki prowadzą tam szkołę podstawową i średnią, wspierając edukację najuboższych dzieci i młodzieży. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu społeczności szkolnej udało się zgromadzić imponującą kwotę 960 zł. Zebrane środki pozwoliły na wsparcie edukacji oraz codziennego życia dzieci w Luwingu.
Wydarzenie to nie tylko ukazało wielkie serca uczniów, ale również ich gotowość do niesienia pomocy potrzebującym.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali swój dar serca, aby wesprzeć nasze wspólne dzieło, jakim jest "Adopcja na odległość".
Na czym polega program „Adopcji na odległość”
Adopcja na odległość to przyjęcie do swojego życia biednych dzieci lub młodzieży z kraju misyjnego poprzez zapewnienie im możliwości edukacji. Osoby do Adopcji na odległość przedstawiają misjonarze salezjanie. Wybierają najbardziej potrzebujące dzieci i młodzież, którym rodzice nie są w stanie zapewnić edukacji, a często nawet zaspokoić ich podstawowych potrzeb. Przeważnie jednak są to dzieci osierocone. Czasami same dzieci lub ich opiekunowie zgłaszają się do misji z prośbą o pomoc Minimalna roczna wpłata wynosi 480,00 złotych (to kwota wystarczająca na zaspokojenie potrzeb związanych z wydatkami szkolnymi dla jednej osoby na okres 1 roku). Misjonarze osobiście opłacają koszty nauki oraz troszczą się o zaspokojenie podstawowych potrzeb podopiecznych, takich jak: dożywianie, ubranie, książki, przybory szkolne. Nadwyżki mogą być przekazywane dla najbardziej potrzebujących dzieci, nie objętych programem.Samorząd Uczniowski
Tekst: Dorota Prusaczyk
5