• ROK SZKOLNY 2012/2013

    • Zakończenie roku szkolnego 2012/2013
     28 czerwca 2013 r Mszą Świętą odprawianą przez księdza prałata Mariana Niemyjskiego i ks. proboszcza Jacka Majkowskiego, rozpoczęliśmy uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2012/2013. Uroczystą akademię pod kierunkiem wychowawcy p. Teresy Marii Orzołek - Kaczyńskiej przygotowali uczniowie klasy VI.

    • Pożegnanie absolwentów.

    • 26 czerwca o godzinie 13.30 uczniowie klas III uroczystym polonezem rozpoczęli uroczystości pożegnania z naszym gimnazjum. Zapraszamy do galerii prezentującej zdjęcia z tych chwil, tak szczególnych dla trzecioklasistów , ich rodziców, wychowawców, jak i całej społeczności szkolnej

      

     ZDJĘCIA

     Foto: uczniowie kl II A

     Tomasz Szlachetka oraz Klaudia Tomczak

    • Wycieczka do Olsztyna


    • 10.06.2013 uczniowie z klasy III A i II A uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna.  Z pewnością na długi czas pozostanie ona w pamięci uczniów ponieważ,  główną atrakcją był pobyt w Leśnym Parku Linowym, gdzie każdy miał możliwość sprawdzenia swojej sprawnosci fizycznej. Wszyscy przeszli stosowne przeszkolenie i bez trudu pokonali wytyczoną trasę by potem z apetytem zjeść przygotowany posiłek. Po ciężkiej trasie udaliśmy się do Kina  Helios, gdzie  mogliśmy obejrzeć film "Szybcy i wściekli". 

    • Prezentacje Grup Projektowych


    • Uczniowie klas II w ramach realizacji obowiązkowego projektu gimnazjalnego, zaprezentowali efekty swojej pracy:  07.05.2013r.  grupa z klasy II B w składzie: Marek Kisiel, Paulina Brzozowa, Izabela Kubeł, Hubert Niedźwiedzki zaprezentowała się w  temacie: "Powietrze - ocean życia" Uczniowie pod okiem P. Teresy Żeberkiewicz przeprowadzali doswiadczenia:

     - badające skład powietrza,

     -  otrzymywanie i badanie  właściwości telenu.

     Ponadto uczniowie badali czystośc powietrza w naszej okolicy, wykonali plakat "Szanuję czystość powietrza swego jak siebie samego oraz  albumy : chmura ozonowa,  kwaśne deszcze, efekt cieplarniany, sposoby ochrony powietrza.

     * 17.06 2013r odbyły się prezentacje pozostałych grup:

     - Uczniowie z klasy II A w składzie: Szlachetka Tomasz, Bartosz Bochomulski, Izabela Suchecka, Ludwika Koprek, Mateusz Prusaczyk pracująca pod kierunkiem p. Hanny Bakuła zaprezentowałi efekty swojej pracy nad projektem "Czy muzyka i piosenki chrześcijańskie interesują dzieci i młodzież"

     - Grupa w składzie: Daniel Trzciński, Michał Boruch, Daniel Kita, Mateusz Samsel, Rafał Kaczyński przedstawiła swoją pracę w temacie "Wokół autorytetów. Kogo chcielibyśmy naśladować?"

     - Uczniowie: Kamil Kuzia, Konrad Nasiadka, Damian Mróz, Kamil Jaworski, Wiktor Grabowski  przedstawili efekty pracy w temacie Resuscytacja krążeniowo-oddechowa w praktyce.  Nad pracą obu grup czuwała p. Dorota Prusaczyk.

     - Dwie grupy w skladzie

     Grupa I: Małgorzata Sadłowska, Ewa Grzyb, Patrycja Wiska, Kamil Grala, Artur Mrozek

     Grupa II: Dominik Kawa, Klaudia Tomczak, Patrycja Jasińska, Sylwia Ogniewska, Magdalena Kołodziejczyk przygotowały pod kierunkiem p. Teresy Ogniewskiej przedstawienie teatralne.

     ZDJĘCIA

      

    • Wycieczka do Warszawy

    •  

     Dzięki uprzejmości Pana Dariusza Łukaszewskiego - wójta Gminy Kadzidło  uczniowie klas I i II PG (14 osób) pojechało na bezpłatną wycieczkę do Warszawy. W programie wycieczki było zwiedzanie Muzeum Historii  Zydów Polskich, Cmentarz Powązkowski oraz Stadion Narodowy.

     Serdecznie dziękujemy :-)

    • Uczniowie naszej szkoły w Czerwinie


    • W odpowiedzi na zaproszenie Dyrektora Gimnazjum w Czerwnie Pani Marioli Zalewskiej i społeczności szkolnej reprezentacja naszej szkoły 11 czerwca 2013r. wzięła udział w I zlocie Rodziny Szkół im. Papieża Jana Pawła II w Powiecie Ostrołęckim.

     ZPO w Dylewie reprezentowali uczniowie wchodzący w skład pocztu sztandarowego: Aneta Głażewska, Krzysztof Kaczyński, Aneta Rolka wraz z opiekunem Panią Hanną Bakuła.

      

     W zlocie wzięły udział reprezentacje 13 szkół wraz z pocztami sztandarowymi. Uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego. Następnie pod eskortą policji oraz prowadzonych sztandarów i pocztów sztandarowych wszyscy uczestnicy przemaszerowali do pobliskiego gimnazjum , gdzie wysłuchali prelekcji ks. dr Wojciecha Turowskiego i przepieknego montażu słowno-muzycznego pod hasłem "Pamiętajcie o ogrodach". Nasza szkoła jak i wszystkie biorące udział w zlocie zostały obdarowane pamiątkowymi statuetkami  i znaczkami.

      

     Udział w zlocie rodziny szkół był możliwy dzięki hojności Pana Wójta Dariusza Łukaszewskiego , za co serdecznie dziekujemy.

     Foto i tekst: p. Hanna Bakuła

    • Dzień Patrona 2013

    •  

     Relacja z obchodów Dnia Patrona 

     "Ideały są jak gwiazdy - jeśli nie można ich dosięgnąć, to należy się nimi kierować"

     20 maja 2013r. w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie odbyła się uroczystość z okazji rocznicy nadania szkole imienia.


     11 lat temu wspólnie (uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi)  podjęliśmy decyzję o wyborze Patrona, który służy mam za wzór i wciąż pozostaje niedościgłym ideałem. Chcąc uczcić to ważne dla nas wydarzenie, pamięć Patrona oraz przypomnieć, że Karol Wojtyła nie tylko był wielkim Papieżem, ale też najlepszym wychowawcą i przyjacielem młodzieży, obchody rozpoczęliśmy złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy przed popiersiem Jana Pawła II oraz tablicą upamiętniającą dzień nadania imienia. Następnie wszyscy zebrani na czele z pocztem sztandarowym wyruszyli do kościoła  na mszę świętą, odprawianą przez ks. Jacka Majkowskiego i ks. Prałata Mariana Niemyjskiego , który 11 lat temu ufundował sztandar. Oprawę liturgiczną mszy przygotowała katechetka p. Hanna Bakuła. Po zakończonej mszy ks. Jacek Majkowski zaprosił wszystkich na dalsze uroczystości do szkoły, które rozpoczęła p. dyrektor Elżbieta Cekała witając zebranych uczniów, przedstawicieli rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi

     W podniosły, pełen zadumy nastrój wprowadziła zebranych akademia przygotowana przez  uczniów klasy III A pod opieką wychowawcy p. Anny Kubeł oraz chór szkolny prowadzony przez p. Agnieszkę Grzyb.

      Młodzież z dumą wspominała Ojca świętego, który był zwyczajnym dzieckiem, uczniem, dorastał, pracował, tworzył, przeżył koszmar wojny i mimo wielu przeszkód zaszedł tak daleko, osiągnął w życiu więcej niż mógłby marzyć niejeden z nas. Ale jest też przykładem na to, że dzięki wytrwałości i uporowi w dążeniu do celu można zrealizować marzenia. 

     Słowami  - My uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych  Twojego imienia, dziękujemy Ci,  Ojcze Święty, za Twoje wspaniałe świadectwo życia, za Twoje nauczanie, za Twoją miłość do nas.  Szukałeś nas i dziś przychodzimy do Ciebie, ... bo zniknąłeś tylko z oczu, ale nigdy z serca - wyrazili swój szacunek i oddali hołd Janowi Pawłowi II.

     Aby uczcić sylwetkę patrona i poszerzyć wiedzę o Ojcu Świętym, jego dzieciństwie, młodości, kapłaństwie, pontyfikacie, w szkole przeprowadzono konkurs: "Z patronem przez życie" którego podsumowanie odbyło się po zakończonej akademii.  Uczestnicy mieli do wykonania zadania konkursowe w 3 kategoriach.:

     - Klasy I-III szkoły podstawowej - praca plastyczna - Błogosławiony Jan Paweł II - przyjaciel dzieci.

     - Klasy IV-VI SP   - Jan Paweł II- Polak wszechczasów -  folder prezentujący sylwetkę patrona szkoły

     - Klasy I-III PG - Humor i dowcip Papieża Jana Pawła- prezentacja multimedialna.

     O zwycięstwie w konkursie zadecydowały: pomysł,  estetyka wykonania i stopień trudności w przygotowaniu pracy, zgodność  pracy z tematem oraz ogólny wyraz artystyczny.  Nagrody z rąk fundatorów -   p. dyrektor Elżbiety Cekała oraz przewodniczącej Rady Rodziców p. Anny Krystian odebrali uczniowie:

     I miejsca

     Emilka Michalak, Maja Koziatek -  klasa I

     Magdalena Boruch, Kinga Perzanowska -  klasa II

     Julia Pierzchała -  klasa III

     Anna Boruch -  klasa III B PG

     II miejsce

     Amelka Szkopińska, Wojtek Kaczyński- klasa I

     Gabriela Szkopińska, Kord Gabrysia- klasa II

     Weronika Wierzbowska - klasa III

     Roksana Kord-  klasa III A PG

     III miejsce

     Olga Szymczyk, Oliwia Kaliszewska - klasa I

     Karolina Piwowarska, Trzcińska Izabela -  klasa II

     Sandra Gwiazda - klasa III

     Aneta Głażewska -  klasa III B PG

     Wyróżnienia

     Ola Butler, Alicja Gut - klasa I

     Natalia Koziatek -  klasa IV

     Paulina Giers - klasa VI

     Wszystkie nagrodzone prace, obecni na uroczystości mogli obejrzeć na specjalnie przygotowanej wystawie.

     Obchody związane z Dniem Patrona zakończyła pani Dyrektor podziękowała zebranym za obecność,  pogratulowała osiągnięć wszystkim nagrodzonym, podziękowała uczniom klasy III A za przygotowanie wzruszającej akademii oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego dnia, tak szczególnego dla społeczności szkoły.

    • X edycja Międzyszkolnego Konkursu

    •  

     08 maja 2013 roku odbyła się X edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły - Jana Pawła II - pod hasłem Przekroczyć próg nadziei

     W tegorocznym jury zasiedli:

     1.            Pani Krystyna Łaszczych - przewodnicząca komisji; pracownik Filii Biblioteki Publicznej w Dylewie.

     2.            Pani Izabela Łada - pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce.

     3.            Ks. Kanonik Ryszard Kłosiński - który od 1 marca 2013 roku sprawuje opiekę duszpasterską nad parafią w Kadzidle.

     Swoją obecnością zaszczycili nas:

     -  Pan  Dariusz  Łukaszewski - Wójt  gminy  Kadzidło.

     -  ks. Jacek  Majkowski - proboszcz  parafii pw. NMP Ostrobramskiej  Matki  Miłosierdzia  w  Dylewie.

     -  Pani  Paulina  Laskowska - redaktorka portalu  internetowego E- powiat  Ostrołęka

     - Pani  Anna   Krystian - przewodnicząca  Komitetu  Rodzicielskiego przy ZPO w Dylewie.

      

     Na wstępie Pani dyrektor Elżbieta Cekała powitała wszystkich zebranych, w tym zaproszonych gości, komisję konkursową, opiekunów dzieci i młodzieży, przede wszystkim zaś młodych recytatorów. Następnie głos zabrała koordynator konkursu - Pani Teresa Ogniewska. Zaznaczyła, że Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły - Jana Pawła II - jest organizowany dla uczniów szkoły podstawowej klas IV - VI oraz uczniów gimnazjum.

     Podała cele konkursu:

     - Przybliżenie sylwetki i nauki Jana Pawła II;

     - Uwrażliwienie młodych ludzi na piękno wygłaszanego słowa;

     - Promowanie talentów recytatorskich;

     - Sprawienie, by choć przez chwilę świat wydawał się lepszy;

     - Kształtowanie odpowiednich postaw społecznych.

     Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 23 recytatorów ze szkół podstawowych, tj. z Chudka, Olszewo - Borek, Dylewa, Jazgarki, Kadzidła i Wachu oraz 20 recytatorów w kategorii gimnazjum: z Chudka, Dylewa, Kadzidła oraz Wachu.

     Komisja konkursowa podczas recytacji zwracała szczególną uwagę na:

     1.            Interpretację głosową recytowanych tekstów;

     2.            Dobór wierszy do wieku recytatora;

     3.            Ogólną kulturę słowa.

     Uroczyste podsumowanie konkursu rozpoczęła Pani dyrektor zwracając uwagę na wysoki poziom recytowanych utworów, podkreślając jednocześnie trud komisji w wyborze laureatów tego konkursu. Następnie głos zabrał Pan Dariusz Łukaszewski - Wójt gminy Kadzidło zwracając się do uczestników konkursu słowami Papieża Jana Pawła II Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali  W dalszej części przemówił ks. kanonik Ryszard Kłosiński - proboszcz parafii Kadzidło podkreślając, żeby wejść na szczyt trzeba podjąć wiele trudu i dążyć konsekwentnie do celu.

                     Po wystąpieniach gości przewodnicząca komisji konkursowej Pani Krystyna Łaszczych przedstawiła wyniki. Nagrodzono następujących uczniów:

     W kategorii szkół podstawowych

     I miejsce -   Anna Tyc - Olszewo Borki

     II miejsce - Hubert Ciskowski  - Olszewo Borki

     III miejsce - Julia Puławska - Kadzidło

                      Jakub Szymołon - Chudek

     Wyróżnienia:

     Ida Bakuła - Kadzidło

     Wiktoria Bączek - Chudek,

     Daria Kaczyńska - Wach.

      W kategorii gimnazjów

     I miejsce -  Tomasz Ulewicz - Chudek

     II miejsce - Daniel Trzciński - Dylewo

     III miejsce - Martyna Ogniewska  - Dylewo                            

                         Aleksandra Sadłowskac- Dylewo

     Wyróżnienia:

     Łucja Nalewajk - Kadzidło,

     Ewelina Trzcińska - Wach

     Angelika Waśkiewicz - Wach

     Pani dyrektor wspólnie z Wójtem Panem Dariuszem Łukaszewskim oraz ks. kanonikiem Ryszardem Kłosińskim wręczyli nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursu, jak również dyplomy uznania wszystkim uczestnikom i ich opiekunom.

     Na koniec Pani dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie, dzieciom i młodzieży za chęć uczestniczenia w konkursie poświęconym naszemu patronowi, Komisji za trud dokonania wyboru najciekawszych interpretacji oraz wszystkim opiekunom za przygotowanie uczniów. Pani dyrektor podziękowała również koordynatorowi konkursu Pani Teresie Ogniewskiej oraz nauczycielom, tj. Hannie Politowskiej, Teresie Marii Orzołek - Kaczyńskiej, Hannie Bakuła, Agnieszce Traczewskiej, Honoracie Czachowskiej oraz  przewodniczącej Rady Rodziców Pani Annie Krystian i wszystkim którzy wsparli konkurs.

     Sponsorami tegorocznej edycji byli:

     - Wójt Gminy Kadzidło Pan Dariusz Łukaszewski

     - Komitet Rodzicielski przy ZPO w Dylewie

     - Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych

     - PPHU FIRE - TESS  Teresa Ogniewska.

    • Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy

    •  

     Dnia 24.04.2013r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Dylewie wzięli udział w V Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym pod hasłem "Matematyka w przyrodzie" uzyskując następujace osiągnięcia:

     I miejsce - Karolina Ogniewska klasa VI

     V miejsce - Kaludia Trzcińska klasa VI.

     Opiekunkami uczniów były p. Joanna Mrozek oraz p. Edyta Laskowska .

    • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Informatycznym - Korzystaj inteligentnie z inteligentnych technologii

    •  

     Uczniowie klas III:

     Ewelina Prusaczyk, Karol Pabich, Małgorzata Kotowicz, Anna Boruch, Aneta Głażewska, Milena Prusaczyk, Roksana Kord wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie Informatycznym "Korzystaj inteligentnie z inteligentnych technologii"zorganizowanym przez serwis internetowy www.av-school.pl we współpracy z fundacją POMIĘDZY. Swoim patronatem objęli go: firma Kaspersky Lab Polska oraz Starosta Poznański. Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów i szkół  średnich z całej Polski. Miał na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży cyberzagrożeń, popularyzację zagadnień związanych z bezpieczeństwem informatycznym i podniesienie poziomu bezpieczeństwa informatycznego uczniów gimnazjów i szkół średnich. Konkursu odbył się w dwóch etapach. Wymienieni wyżej uczniowie - zwycięzcy 1-go etapu polegającego na udzieleniu odpowiedzi na pytania dotyczące bezpieczeństwa informatycznego zostali zakwalifikowani do etapu 2, w którym uczniowie mieli za zadanie przygotowanie Instrukcji bezpieczeństwa - skierowanej do dzieci, młodzieży lub dorosłych zawierającej najważniejsze, zdaniem autora, aspekty zabezpieczeń i bezpiecznych zachowań.

     Jury konkursowe bardzo długo debatowało nad pracami wszystkich uczestników. Z ponad stu zgłoszeń do wielkiego finału zakwalifikowano 10 prac w tym także pracę Roksany Kord uczennicy klasy III A. Ostatnim zadaniem stojącym przed Roksaną i pozostałymi finalistami było przygotowanie krótkiej argumentacji lub prezentacji na jeden z podanych w regulaminie tematów. Roksana wykonała prezentację na temat: Dlaczego instalacja dobrego programu  antywirusowego jest niezbędna dla bezpieczeństwa?. Komisja konkursowa,  miała bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace wykonane przez uczestników, uczniów szkół średnich i gimnazjów, prezentowały bardzo wysoki poziom. Jury konkursowe postanowiło nagrodzić Roksanę i przyznać jej III miejsce.

    • Prezentacje edukacyjne

    •  22 marca uczniowie klasy III A i III B uczestniczyli wyjeżdzie do Ostrołęki podczas którego gościli w ZSZ nr 1,  ZSZ nr4 oraz uczesrtniczyli w XI prezentacjach edukacyjnych, które odbyły się na hali sportowej im. A. Gołasia.

     Podczas targów, szkoły z Ostrołęki i okolic oraz instytucje tj poradnie psychologiczno-pedagogiczne, agencje pracy, wojsko czy doradcy zawodowi starali zaprezentować  się z jak najlepszej strony by zachęcić gimnazjalistów do nauki.

     Uczniowie mieli okazję  uzyskać potrzebne informacje na temat kierunków kształcenia, proponowanych przez szkoły średnie.

      

    •  Uczennice klasy IV w Bibliotece Gminnej

    •  

     15.03.2013r uczennice klasy IV:

     Wiktora Brzozowa

     Ola Sadłowska

     Karolina Gut

     Natalia Koziatek

     Martyna Suchecka

     wraz z opiekunką Panią Dorotą Prusaczyk, w ramach edukacji regionalnej uczyły się wykonywać palmy kurpiowskie.

     Pod kierunkiem Pani Krystyny Łaszczych z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dylewie wykonały przepiękną palmę.

     Ogromne GRATULACJE dla dziewczyn oraz ich opiekunki Pani Doroty. Serdecznie dziękujemy Pani Krystynie, liczymy na dalszą owocną współpracę.

    •  SUKCES ROKSANY KORD

    •  

     Uczennica naszej szkoły ROKSANA KORD  z klasy III A Publicznego Gimnazjum  zajęła II miejsce w  II OGÓLNOPOLSKIEJ EDYCJI KONKURSU - Moje miasto i mój region za 100 lat, który honorowym patronatem objęli Minister Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Białegostoku. 

     Mottem konkursu organizowanego przez SP nr 12 z Białegostoku,  konkursu były słowa wielkiego poety Cypriana Kamila Norwida

     "Aby mierzyć drogę przyszłą

     Trzeba wiedzieć, skąd się przyszło"

     Konkurs adresowany był do dzieci z przedszkoli, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z całej Polski. Do organizatorów wpłynęło ponad tysiąc czterysta prac uczniów z różnych zakątków naszego kraju.  W zależności od wieku uczestnicy mieli do wyboru prace plastyczne, plastyczno-literackie -  szkoła podstawowa oraz fotograficzne lub prezentacje multimedialne -  gimnazjum. Uroczyste podsumowanie,  w którym uczestniczyła Roksana wraz z opiekunką p. Anną Kubeł,  odbyło się 05.03.2013r,w Szkole Podstawowej im. Z. Glogera w Białymstoku. Uroczystości towarzyszyła ekspozycja prac konkursowych, oraz występy chóru szkolnego i zespołu tanecznego. Ponieważ konkurs objęty był patronatem medialnym TVP Białystok oraz Radia Białystok grupa nagrodzonych uczniów, w tym także Roksana, miała okazję udzielić pierwszego w swoim życiu wywiadu :-). Laureaci we wszystkich kategoriach merytorycznych i grupach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe.

     SERDECZNIE GRATULUJEMY ROKSANIE :-)

    • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI

    •  

     27 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum z  przedstawicielem policji. Na zaproszenie pedagoga szkolnego i zespołu ds. bezpieczeństwa przybyła pani Bożena Piersa - młodszy aspirant w zespole ds. nieletnich i patologii Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Pani aspirant przybliżyła uczniom temat odpowiedzialności karnej, która dotyczy także osób nieletnich. Mówiła jak należy unikać niebezpieczeństw oraz jak należy postępować, aby nie wejść w konflikt prawem. Odpowiadała także na pytania, których najwięcej kierowali do niej uczniowie najmłodsi z klas I-III.

     Dziękujemy bardzo i liczymy na dalszą owocną współpracę.

    • "BAŚNIE, TO NIE TYLKO RADOŚĆ CZYTANIA"

    •  

     29 stycznia w szkole odbyła się X edycja Gminnego Konkursu pod hasłem "BAŚNIE, TO NIE TYLKO RADOŚĆ CZYTANIA".

     ZDJĘCIA

    • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    •  

     21 STYCZNIA GOŚCILIŚMY W SZKOLE BABCIE I DZIADKÓW, DLA KTÓRYCH UCZNIOWIE KLAS I-III PRZYGOTOWALI CZĘŚĆ ARTYSTYCZNĄ.

     W galerii znajduje się obszerna dokumentacja fotograficzna z tego ważnego wydarzenia.

     ZDJĘCIA

     foto: Martyna Ogniewska 3A

    • Wigilia w przedszkolu

    •  

     W czwartek 20 grudnia 2012 roku wszystkie dzieci w przedszkolu, jak co roku, świętowały wspólną Wigilię, która została zorganizowana przez katechetkę i wychowawczynie grup. Dzieci recytowały  wierszyki dla Jezusa i  śpiewały  kolędy. Uroczystość połączona była ze wspólnym dzieleniem się opłatkiem a na koniec przedszkolaki otrzymały drobne upominki.                                                

     W tym podniosłym nastroju wszyscy oczekiwaliśmy  radosnych  Świąt Bożego Narodzenia

      

    • Konkurs Regionalny

    •  

     11.12.2012r odbyła się VIII edycja Szkolnego Konkursu Regionalnego przeznaczonego dla klas 0-III. Wszyscy uczniowie wspaniale zaprezentowali się w pieśniach regionalnych i własnoręcznie wykonywanych wycinankach kurpiowskich.

     Autorzy najpiękniejszych wycinanek zostali nagrodzeni, natomiast pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodki upominek.

    • Koncert Majki Jeżowskiej

    •  

     04.12.2012r przedszkolaki i uczniowie klas I-III szkoły podstawowej uczestniczyli w koncercie Majki Jeżowskiej.   Artystka zaśpiewała swoje przeboje, przy których wszyscy świetnie się bawili, co widać na zdjęciach.

     ZDJĘCIA

    • Andrzejki 2012

    •  

     Środa 28.11.2012 r upłynęła nam pod znakiem Andrzejek przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.               

     Nie zabrakło tajemniczych wróżek, poczęstunku (nie tylko słodkiego) oraz dyskoteki :-). 

     Wszyscy uczniowie bez względu na wiek bawili się świetnie, co widać na zadjęciach.

     Organizatorom serdecznie dziekujemy za wyjątkowy dzień.

     ZDJĘCIA

     Foto: Dominika Szczepanek III A

    • Ślubowanie klasy I

    •  

     Uroczystość pasowania na uczniów klasy I jest niejako egzaminem dojrzałości dziecka do podjęcia obowiązków ucznia.  Dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie szczególnym dniem był poniedziałek 20.10.2012 r., na który przybyli zaproszeni goście: Rodzice uczniów, P. Dariusz Łukaszewski - Wójt Gminy Kadzidło, P. Elzbieta Cekała - Dyrektor ZPO w Dylewie,  P. Krystyna  Łaszczych pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej.

     Wszystkie dzieci wspaniale zaprezentowały się. Recytacją wierszy i rewelacyjnie zaśpiewanymi piosenkami zachwyciły wszystkich zebranych za co otrzymały gromkie brawa. Celująco zdały test przeprowadzony przez uczennice klasy III A gimnazjum. Po czym przed Sztandarem szkoły złożyły swoje pierwsze śluby -  ślubowały być pilnymi i wzorowymi uczniami, należycie wypełniać obowiązki ucznia, pomagać słabszym i młodszym od siebie. Na zakończenie oficjalnej części Pani Dyrektor Elżbieta Cekała dokonała aktu pasowania na ucznia, a Pan Wójt Dariusz Łukaszewski złożył wszystkim pierwszoklasistom życzenia i  podarował każdemu z uczniów wspaniały prezent - książkę o Dylewie.

     W drugiej części uroczystości dziewczęta z klas IV-VI pod kierunkiem. p. Bogumiły Michalak zaprezentowały się w części artystycznej poświęconej  czytelnictwu, po której p. Krystyna Łaszczych pasowała uczniów klasy I  na czytelników.

     Na zakończenie wszyscy zebrani, zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców .

     Uczniów do tego szczególnego dnia przygotowywały p. Hanna Politowska, Anna Kubeł i Bogumiła Michalak.

     Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy przygotowali wspaniały poczęstunek.

     ZDJĘCIA

     Foto - Adrian Ostrowski

    • Spotkanie z p. Drabikiem Wiesławem

    •  

     Uczniowie klas I-III SP oraz przedszkolaki uczestniczyli w spotkaniu z p. Wiesławm Drabikiem autorem ponad stu książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach: Skrzat, Siedmioróg, Debit, Wilga i Pascal. Książeczki autorstaw p. Wiesława są pełne humoru.  Wierszowane bajeczki chętnie są czytane i oglądane przez najmłodszych, ale i rodzice czytający je swoim pociechom nie nudzą się.

     Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantura na podwórku", "Łakomczucha", "Kocie łakocie", "MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania".

     Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki", pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria Zostań Mistrzem opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (występujących pod postaciami sympatycznych zwierzątek).

     ZDJĘCIA

    • Ślubowanie Gimnazjalistów

    •  

     "KTO NIE MA ODWAGI

     DO MARZEŃ,

     NIE BĘDZIE MIAŁ SIŁY

     DO WALKI"

     W dniu 10.10.2012r, odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas I A i I B. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście z Wójtem Gminy Kadzidło p. Dariuszem Łukaszewskim  na czele, rodzice i uczniowie klas II wraz z wychowawcami. Klasy I przedstawiły montaż słowno-muzyczny "Wędrówką jest życie człowieka"

     Uroczystego pasowania dokonali Wójt p. Dariusz Łukaszewski i p. Dyrektor Elżbieta Cekała.

      Tekst: P. Dorota Prusaczyk

     Foto: Adrian Ostrowski - III A

     ZDJĘCIA

    • Wycieczki do Warszawy

    •  

     Wrzesień był w naszej szkole miesiącem wycieczek:

     - 26. 09.2012r uczniowie klasy 3A oraz II A PG wraz z opiekunkami p. A. Kubeł i p. E. Kuligowską zwiedzali Sejm oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

     - 26.09.2012r.odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie klas I-III SP oraz przedszkola.

     ZDJĘCIA - KLASA 3 A

     ZDJĘCIA - klasy I-III

  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II Dylewo, ul. Szkolna 1
   • zpo.dylewo@wp.pl
   • 297616022
   • Zespół Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II ul. Szkolna 1 07-420 Dylewo
 • Galeria zdjęć

  • WYBRANE KADRY Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAKÓW
  • SKO
  • BAŚNIE 2020
  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2020
  • I Wieczór Kolęd
  • Warsztaty w bibliotece - klasa 2
  • Jasełka w Kościele
  • WIGLIA W PRZEDSZKOLU
  • JASEŁKA 2019
  • SZKOLNY KONKURS KOLĘD
  • Smacznie i zdrowo
  • Pomoc Polakom na Kresach