• SCENARIUSZE ZAJĘĆ

    • Aktywna Tablica - Scenariusz zajęć w klasie 1 - Snenariusz_zajec_w_klasie_1.odt

       

       

      27.02.2020r.

       

      Temat: Poznajemy Polskę. Mapa, flaga, godło, hymn jako nasze symbole narodowe.

       

      Cele ogólne:

      -Zapoznanie uczniów z symbolami narodowymi.

      -Uświadomienie roli ojczyzny w życiu każdego człowieka.

       

      Cele szczegółowe:

      Uczeń:

      -wymienia i opisuje symbole narodowe,

      -wie, że symbolom narodowym okazujemy należyty szacunek,

      -słucha hymnu,

      -zachowuje prawidłową postawę podczas śpiewania hymnu narodowego,

      -pisze po śladzie,

      -układa puzzle z symbolami narodowymi,

      -układa flagę z kolorowych kartek,

      -wykonuje zdjęcie,

      -odpowiada na pytania,

      -współdziała w grupie.

      Metody: praktyczna, pogadanka, eksponującą, e-zabawa, żywe obrazy.

      Formy: zbiorowa, indywidualna, grupowa.

      Środki dydaktyczne: mapa Polski, karty pracy dla uczniów, film animowany, puzzle dydaktyczne, strony internetowe, białe i czerwone kartki z bloku, aparat fotograficzny, kosz z pytaniami.

      Przebieg zajęć

      1.Czynności organizacyjno- porządkowe.

      2.Wprowadzenie do tematu zajęć poprzez rozwiązanie zagadek

      https://www.youtube.com/watch?v=20_HspeIrEA

      3.Pokazanie mapy Polski, wskazanie granic państwa.

      4.Rozdanie uczniom kart pracy z konturową mapą Polski.

      5.Rysowanie konturów państwa polskiego po śladzie.

      6.Krótka pogadanka na temat symboli narodowych.

      7.Oglądanie filmu animowanego o symbolach narodowych.

      https://www.youtube.com/watch?v=xQk8p7XY23A

      8.Układanie godła z puzzli interaktywnych.

      https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=191353908a04

       

      9.Podział klasy na dwie grupy. Pierwsza interaktywnie rysuje flagę Polski https://awwapp.com/

       

      a druga układa flagę z białych i czerwonych kartek i wykonuje pamiątkowe zdjęcie.

       

      11.Wysłuchanie hymnu narodowego w postawie na baczność.

      https://www.youtube.com/watch?v=AJsWz9SlpfA

      12.Podsumowanie zajęć:

      -podział klasy na 2 grupy,

      -losowanie trzech pytań,

      -wspólne ustalanie prawidłowych odpowiedzi,

      -prezentacja prac grupy.