• MYŚLI NASZEGO PATRONA

    • "Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą".

     ***************

     Człowiek nie jest w stanie pracować, gdy nie widzi sensu pracy, gdy sens ten przestaje być dla niego przejrzysty, gdy zostaje mu niejako przesłonięty. Praca ludzka stoi w pośrodku całego życia społecznego. Poprzez nią kształtuje się sprawiedliwość i miłość społeczna, jeżeli całą dziedziną pracy rządzi właściwy ład moralny.”

     ***************

     „Nie pozwólcie sobie odebrać tego bogactwa! Nie wpisujcie w projekt Waszego życia treści zniekształconej, zubożałej i zafałszowanej: miłość „współweseli się z prawdą”. Szukajcie tej prawdy tam, gdzie ona rzeczywiście się znajduje! Jeśli trzeba, bądźcie zdecydowani iść pod prąd obiegowych poglądów i rozpropagowanych haseł! Nie lękajcie się Miłości, która stawia człowiekowi wymagania.”

     ***************

     Czasem jesteśmy lampami bez światła, lampami, które nie świecą, których możliwości nie zostały zrealizowane. Przyszedłem, aby zapalić w waszych sercach ten płomień, który mogły zgasić przeżyte rozczarowania i niespełnione nadzieje. Każdemu z was chcę powiedzieć, że jest zdolny do dobra, do uczciwości, do pracowitości; każdy z was nosi w sobie te zdolności rzeczywiście i głęboko, choćby nawet istnienia ich nie podejrzewał. Być może, że ciężkie doświadczenia zdolności te w was jeszcze bardziej rozwinęły.

     ***************

      

     „Każdy z was młodzi przyjaciele znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie może nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie może się uchylać. Nie może zdezerterować. Wreszcie jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić...! ”

     ***************

     "Człowiek nie może być tylko wychowywany. Musi wychowywać samego siebie, być dla siebie wychowawcą".

     ***************

     „Człowiek chwali Boga poprzez to, że idzie w życiu za głosem swego powołania. Pan Bóg powołuje każdego człowieka, a Jego głos daje znać o sobie już w duszy dziecka.

     ***************

     "Szukajcie tej prawdy tam, gdzie ona rzeczywiście się znajduje! Jeśli trzeba, bądźcie zdecydowani iść pod prąd obiegowych poglądów i rozpropagowanych haseł! Nie lękajcie się Miłości, która stawia człowiekowi wymagania"

     ***************

     " Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki".

     *******************

     "Dlatego też pragnę, drodzy młodzi przyjaciele, byście dziś z nowymi siłami i nowym zapałem "czynili pokój" na drodze sprawiedliwości, wolności i miłości". 

     Jan Paweł II 

    • "Młodzież swojemu miastu".

    • Po 16 latach znów wróciliśmy w to samo miejsce.

     Chór z Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie pod przewodnictwem p. Agnieszki Grzyb miał ogromną przyjemność uczestniczyć w jubileuszowym 650-leciu Miasta Ostrołęki i 192 rocznicy historycznej bitwy pod Ostrołęką z okresu Powstania Listopadowego na Fortach Bema.

     26 maja znaleźliśmy się tam, jako jedni z 15 zaproszonych chórów z Ostrołęki i  powiatu, oddając hołd poległym, prezentując niezwykły koncert zatytułowany "Młodzież swojemu miastu". Tyle emocji, radości i wspaniałych przeżyć dostarczył nam ten niezapomniany koncert, który zachowa się w naszej pamięci zapewne na dłużej niż 16 lat...

     Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Dyrektor Hanny Politowskiej za zaangażowanie w zorganizowanie wyjazdu i wspieranie nas podczas całego koncertu.

     Agnieszka Grzyb

      

    • Dzień Patrona 2023

    • Nowa galeria Dzień Patrona 2023 została dodana do albumu fotograficznego

     22 maja 2023r. obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły.

     Na początku roczystości społeczność szkolna, na czele z pocztem sztandarowym i flagami papieskimi, wyruszyła do kościoła  na mszę świętą, odprawianą przez ks. proboszcza Karola Żochowskiego. Oprawę liturgiczną mszy przygotowała katechetka p. Hanna Bakuła, a chór szkolny pod opieką p. Agnieszki Grzyb zadbał o oprawę muzyczną. Po zakończonej mszy w podniosły, pełen zadumy nastrój wprowadziła zebranych akademia przygotowana przez uczniów klas  4, 5, 7 i 8 pod opieką p. Agnieszki Traczewskiej. Następnie w korowodzie, na czele ze Sztandarem, powróciliśmy na plac przed szkołą, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Rozpoczęliśmy ją Litanią do Św. Jana Pawła II, po czym nastąpiło  złozenie kwiatów i zapalenie  zniczy przed popiersiem Jana Pawła II oraz tablicą upamiętniającą dzień nadania imienia.

     Aby uczcić sylwetkę patrona i poszerzyć wiedzę o Ojcu Świętym, jego dzieciństwie, młodości, kapłaństwie, pontyfikacie odbyły się zajęcia "Godzina z Janem Pawłem II" 

    • PIKNIK PREWENCYJNY

    • Nowa galeria PIKNIK PREWENCYJNY została dodana do albumu fotograficznego

     Dnia 18 maja 2023r. uczniowie klasy ósmej wzięli udział w I Powiatowym Pikniku Prewencyjnym w Kadzidle.

     Uczniowie mogli m.in. sprawdzić swoją sprawność fizyczną i koordynację ruchową, wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz mogli sprawdzić swoją celność w strzelaniu z karabinków sportowych. Drużynowo uplasowali się na VI miejscu.

    • BAŚNIE TO NIE TYLKO RADOŚĆ CZYTANIA

    • Nowa galeria BAŚNIE TO NIE TYLKO RADOŚĆ CZYTANIA została dodana do albumu fotograficznego

     27 kwietnia 2023 w naszej szkole odbyło się podsumowanie XIX edycji Gminnego Konkursu pod hasłem "Baśnie, to nie tylko radość czytania" Do organizatorów wpłynęło 57 prac  z 4 szkół Gminy Kadzidło: SP w Jazgarce, SP w Chudku, SP w Kadzidle, oraz SP w Dylewie. 19.04.2023 powołana przez organizatorów Komisja w składzie:

     1. p. Krystna Łaszczych - przewodnicząca
     2. p. Krystyna Sutuła  
     3. p. Agnieszka Grzyb

     oceniła prace plastyczne i przyznała  33 nagrody. Uczniowie nagrodzeni w poszczególnych grupach wiekowych:

     KLASA 0

     I MIEJSCE

     Klaudia Pabich – SP. Jazgarka 

     Wojciech Obrębski – SP. Chudek

     II MIEJSCE

     Iga Szymczyk – SP. Kadzidło 

     III MIEJSCE

      Natan Głowienka -  SP. Kadzidło

     KLASA 1

     I MIEJSCE

     Maja Szok - SP. Kadzidło 

     Tomasz Pokora  - SP. Kadzidło 

     Liliana Kaczyńska – SP. Kadzidło

     II MIEJSCE

     Mikołaj Koczkodan - SP. Kadzidło 

     Mikołaj Marchewka - SP. Kadzidło 

     Franciszek Kłos – SP. Kadzidło 

     III MIEJSCE

     Magdalena Podeszwa – SP. Dylewo 

     Malwina Pliszka – SP. Jazgarka 

     WYRÓŻNIENIE

     Zuzanna Kucharek -– SP. Dylewo 

     Julia Pokora – SP. Chudek 

      KLASA 2

     I MIEJSCE

     Oliwia Archacka – SP. Chudek 

     Wiktoria Ciemniewska – Sp. Kadzidło 

     Natalia Bałdyga –  SP. Chudek 

     Izabela Duszak - SP. Chudek 

     II MIEJSCE

     Aleksandra Pabich- SP. Dylewo 

     Marcin Butler - SP. Dylewo 

     Igor Murach ‘- SP. Dylewo 

     III MIEJSCE

     Karina Dziczek – SP. Kadzidło 

     Amelia Drewnowska – Sp. Chudek 

     Oliwia Wnuk – SP. Dylewo 

     WYRÓŻNIENIE

     Nikola Berk – SP. Chudek 

     KLASA 3

     I MIEJSCE

     Nadia Gasek – SP. Chudek 

     Amelia Szabłowska – SP. Dylewo 

     II MIEJSCE

     Lena Staśkiewicz – SP. Chudek 

     Dawid Deptuła– Sp. Dylewo 

     Amelia Mierzejewska – Gąska

     III MIEJSCE

     Emila Mroczkowska – SP. Chudek 

     WYRÓŻNIENIE

     Bartosz Mróz – SP. Jazgarka 

     Julia Bulak – Sp. Kadzidło 

     Wszyscy nie nagrodzeni uczniowie otrzymali upominki za udział w konkursie.

     Składamy serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Kadzidło Panu Dariuszowi Łukaszewskiemu, który już 17 lat wspiera nas, nie tylko materialnie. Dziękujemy za ufundowanie nagród, ale także za obecność na uroczystościach podsumowania, za każde dobre słowo. Za wsparcie finansowe dziękujemy także Radzie Rodziców ZPO oraz SKO działającemu w ZPO w Dylewie.

     Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział,  a zwycięzom gratulujemy .  

      

      

      

    • Dzień Ziemi

    • W dniu 21 kwietnia 2023r uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i nauczycielami posprzątali najbliższy otoczenie wokół szkoły. 
     Były transparenty, zabawa i spotkanie przy ognisku.

    • ZABAWY W PRZEDSZKOLU

    • Sensoryczna Zabawa Zmysły Udoskonala😍

     Zabawy sensoryczne są elementem terapii sensorycznej. Są to przede wszystkim działania, które uczą dziecko odpowiedniego reagowania na bodźce zewnętrzne i wrażenia zmysłowe. Dziecko podczas zabawy uczy się, w jaki sposób porządkować i organizować bodźce docierające do niego za pośrednictwem różnych zmysłów. Terapia sensoryczna rzeczywiście przede wszystkim ma pomóc dzieciom z zaburzeniami integracji sensorycznej (zaburzenia SI). Jednak zabawy, które angażują wiele zmysłów, pomagają również w harmonijnym rozwoju dzieci zdrowych. Ponadto stymuluje percepcję wzrokową i słuchową, rozwija umiejętności motoryczne. Wspomaga również rozwój mowy i usprawnia komunikację dziecka. Dodatkowym bonusem jest rozwijanie zainteresowania światem oraz kreatywności przedszkolaka. 😍

    • KONGRES PAMIĘCI NARODOWEJ

    • Nowa galeria KONGRES PAMIĘCI NARODOWEJ została dodana do albumu fotograficznego

     Kongres Pamięci Narodowej

     Dnia 13 kwietnia 2023r. ośmioro uczniów z klasy siódmej i  ósmej dzięki uprzejmości Wójta Gminy Kadzidło Pana Dariusza Łukaszewskiego i Szkoły Podstawowej w Kadzidle uczestniczyło w Kongresie Pamięci Narodowej organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej – Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie.  Bardzo dziękujemy za  bardzo interesującą  lekcję historii.

    • Wyniki rekrutacji do Przedszkola

    • Uwaga!!! 

     Do dnia 5 maja 2023r. należy potwierdzić  wolę przyjęcia  dziecka do Przedszkola w Dylewie na rok szkolny 2023/2024 poprzez zgłoszenie się do sekretariatu szkoły i złożenie podpisu na liście.

     Dzieci, których rodzice nie potwierdzą chęci przyjęcia będą skreślone z listy zakwalifikowanych.

      

     Uwaga!!!

     Wnioski do przedszkola złożone przez dzieci z poza obwodu szkoły będą rozpatrywane  w rekrutacji uzupełniającej. Lista dzieci zakwalifikowanych zostanie podana do publicznej wiadomości 22 maja 2023r.

    • Rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II

    • Nowa galeria Rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II została dodana do albumu fotograficznego

     2 kwietnia 2023 r upamiętniliśmy rocznicę śmierci patrona naszej szkoły Papieża Jana Pawła II . Ponieważ w tym roku rocznica przypadła w niedzielę mieliśmy sposobność aby wspomnienie tego dnia przeżyć w szerszym niż zazwyczaj gronie. Po Mszy świętej udaliśmy się wspólnie na plac szkolny gdzie oddaliśmy pokłon i hołd Papieżowi, który jest dla nas przewodnikiem.

    • WYCIECZKA KLAS 4-8 DO WARSZAWY

    • Nowa galeria WYCIECZKA KLAS 4-8 DO WARSZAWY została dodana do albumu fotograficznego

     Wycieczka klas 4-8 do Warszawy.

     Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w parku trampolin, słynnym Hangarze 646. Uczniowie uczestniczyli w sportowym szkoleniu, a zdobyte umiejętności mogli wykorzystać w drugiej części zajęć sportowych wykonywać przeróżne akrobacje. 

     Następnie pojechaliśmy do „Manufaktury Czekolady” gdzie w oparciu o przygotowaną prezentację multimedialną uczniowie dowiedzieli się skąd bierze się czekolada. Następnie każdy z uczestników warsztatów miał możliwość udekorowania własnej tabliczki tego smakołyku. W oczekiwaniu na własnoręcznie wykonane słodkości uczniowie degustowali pitną czekoladę

     Ostatnim punktem wycieczki była „Niewidzialna wystawa” Uczniowie poruszali się po ciemku w pomieszczeniach imitujących mieszkanie, ulicę, las i galerię sztuki. Ta niecodzienna i dla wielu zaskakująca lekcja pozwoliła spojrzeć trochę inaczej na otaczający nas świat - z perspektywy osoby niewidzącej. Wszyscy bardzo emocjonalnie przeżyli wizytę na tej niezwykłej wystawie.

     Wycieczka była dla wszystkich wspaniałym doświadczeniem, które warto było przeżyć.

      

      

     Zdjęcia zostały wykonane za pomocą sprzętu, który nasza szkoła pozyskała z funduszy programu Laboratoria Przyszłości.

    • Empiriusz - Laboratoria Przyszłości

    • 0 marca 2023r  uczniowie SP w Kadzidle pod opieką p. Ewy Kłos wzięli udział w zajęciach chemicznych z wykorzystaniem Empiriusza - Laboratoria Przyszłości, które  polegały na wykonywaniu wirtualnych doświadczeń chemicznych. Zajęcia odbyły się w ramach  współpracy międzyprzedmiotowej SP w Kadzidle i SP w Dylewie, a zajęcia poprowadziła p. Joanna Mrozek. 
     Uczniowie świetnie bawili się podczas wykonywania doświadczeń w Goglach VR. Uwieńczeniem zajęć było rozwiązanie testów online z przeprowadzonych doświadczeń chemicznych.
     Dziękujemy p.dyrektor  Hannie Politowskiej za umożliwie przeprowadzenia zajęć.

    • POWITANIE WIOSNY

    •  Koniec śniegu!

      Wiosna w biegu!

             Budzi się przyroda naokoło.

     Będzie pięknie i wesoło.

      

      

         W dniu 21 marca  2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste powitanie Wiosny, które zorganizował Samorząd Uczniowski.  Pozwoliliśmy sobie na odrobinę  szaleństwa świętując ten dzień. Każda z klas ubrała się w barwny strój prezentujący jakiś atrybut wiosny. Na Sali gimnastycznej odbyła się prezentacja przebrań w konkursie „Pan i Pani Wiosna” (wygrała klasa 7).  Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sportowe.

      Drugą część spotkania uświetnił występ sensei Kingi Przybyłek i Szymona Nalewajk z Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin w Ostrołęce, którzy przygotowali i przeprowadzili pokaz karate.

     Następnie Marzanna ubrana w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami wraz z dziećmi wyruszyła ze szkoły. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę.

     Po takim powitaniu mamy nadzieję, że wiosna zagości u nas na dobre.

     Samorząd Uczniowski

      

     GALERIA

     ***************************************

      

    • BIEG TROPEM WILCZYM

    • Nowa galeria BIEG TROPEM WILCZYM została dodana do albumu fotograficznego

     Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie. Zdjęcia zostały wykonane za pomocą sprzętu, który nasza szkoła pozyskała z funduszy programu Laboratoria Przyszłości.

    • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

    • Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Dylewie informuje, że z dniem 27.02.2023r. rozpoczęła się rekrutacja do Przedszkola na rok szkolny 2023/2024. Zapraszamy dzieci od 3 roku życia. Rekrutacja trwa do 24.03.2023r.

      

     DOKUMENTY REKRUTACYJNE

      

     ***************