• Z życia klasy 2

    • Wspomnień czar :-)

     PRACE UCZNIÓW WYKONANE PODCZAS KAWRANTANNY

     EDUKACJA POLONISTYCZNA - ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 

     WSPOMNIENIA .... 

     ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY

     INSPIRACJE PO LEKTURZE .

    • Nauczanie zdalne nie musi być nudne

    •  

     Przedszkolaki z grupy "Sówki" nie nudzą się podczas kwarantanny.

     Panie przedszkolanki przy pomocy komunikatorów przekazują propozycje prostych ćwiczeń, zabaw, piosenki, ćwiczenia fizyczne, które można wykonywać w domu. Dzieci pracują dzielnie przy wsparciu swoich rodziców, którzy dbają by dzieci w tym trudnym czasie, mogły czuć się spokojne i wybawione.

    • DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2020

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2020.

     Babcia i dziadek to dwoje ludzi budzących czułość i uśmiech na twarzy każdego z nas. To osoby nierozerwalnie związane z naszym życiem. To postacie, które od najwcześniejszych lat otaczają nas miłością, dobrocią i troską. Osoby, z którymi czynimy pierwszy znak krzyża, wypowiadamy pierwsze słowa modlitwy. Osoby, które służą radą i pomocą, które swoim przykładem pokazują, co jest w życiu najważniejsze. W końcu babcia i dziadek to niekończące się uściski i całusy.

             Wyrazy wdzięczności płynące z głębi dziecięcych serduszek wyraziły przedszkolaki z  Przedszkola Samorządowego i uczniowie klas 1-3  Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie, którzy 22 stycznia 2020r. wspólnie z wychowawczyniami zorganizowali uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

             Na początku pani dyrektor Hanna Politowska powitała zaproszonych gości i wyraziła radość z tak licznego przybycia.  Następnie grono uczniowskie zaprezentowało umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.  Swoim występem wywołało dumę, uśmiech, a nawet łzy wzruszenia na obliczach babć i dziadków, udowadniając po raz kolejny, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

     Na zakończenie wnukowie wręczyli szanownym seniorom własnoręcznie wykonane upominki. Po części artystycznej na babcie i dziadków czekał słodki poczęstunek stanowiący okazję do serdecznych rozmów, wspomnień i podziękowań.

             Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i ich bliskich.


     ZDJĘCIA 

     POLONEZ W WYKONANIU UCZNIÓW KLASY 2  

    • I Wieczór Kolęd

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii I Wieczór Kolęd.

     Wspólne śpiewanie kolęd to nie tylko nasza historię narodowa i chrześcijańska, ale też jeden z piękniejszych polskich zwyczajów świątecznych. To także okazja by na moment zwolnić, odłożyć na bok wszystkie problemy służbowe i prywatne i skupić się na tym, co nas łączy, a nie dzieli, co raduje, a nie smuci. W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej w skupieniu, w świątecznej scenerii, z nastrojowym światłem, płonącymi lampionami i kominkiem rozpoczęło się wspólne kolędowanie. To wyjątkowe wydarzenie, zgromadziło 20 stycznia 2020 roku, społeczność szkolną, rodziców oraz zaproszonych gości: Wójta Gminy Kadzidło Pana Dariusza Łukaszewskiego, Przewodniczącą Rady Gminy Panią Barbarę Bączek, Radnego Gminy Kadzidło Pana Mariana Pajkę , Księdza Roberta Zielińskiego – proboszcza parafii Dylewo, Zarząd Rady Rodziców, a także przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich „Dylezionki” oraz nasze absolwentki Paulinę Giers, Karolinę Gut, Aleksandrę Szkopińską i Dominikę Gołaś.
               Witając zebranych Dyrektor Szkoły Hanna Politowska podziękowała za tak liczne przybycie i podkreśliła, że śpiewanie kolęd i pastorałek to piękny polski zwyczaj, który szkoła będzie podtrzymywała.
     Montaż słowno - muzyczny przygotowały wraz z uczniami p. Agnieszka Grzyb, p. Agnieszka Traczewska oraz p. Teresa Ogniewska. Nasi artyści stanęli na wysokości zadania, pozwalając słuchaczom przeżyć chwile radości i miłych wspomnień. Uroczystość uświetnił również występ Koła Gospodyń Wiejskich, które jedną z kolęd zaśpiewały dla nas po kurpiowsku. Bardzo miłym akcentem był występ naszych absolwentek. Cieszymy się, że pomimo wielu nowych obowiązków znalazły czas by spędzić go razem z nami.  Uroczystość zakończyło wspólne śpiewanie znanych kolęd przez zgromadzonych uczestników. 

                 Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w pierwszej edycji Wieczoru Kolęd za wyjątkową atmosferę wspólnej zadumy, za bliskość i pozytywne emocje. Serca wypełniają się wielką radością patrząc jak mieszkańcy Dylewa integrują się tworząc wyjątkowy klimat wspólnej zadumy nad tajemnicą Bożego Narodzenia.

     Kolędowanie łączy pokolenia, jest źródłem mniej lub bardziej głębokich przeżyć, dlatego trzeba dbać, abyśmy tego bogactwa nie zgubili. Mamy nadzieję, że „Wieczór kolęd”, stanie się naszą tradycją i będzie cieszył się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ warto pielęgnować ten piękny polski zwyczaj i przekazywać go dzieciom.

     „Niech tradycja śpiewania kolęd przy choince przy żłóbku stale trwa i podtrzymuje to, co istotne w naszej kulturze i w naszej historii…” Jan Paweł II

      

     ZDJĘCIA

   • I WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK
    • I WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK

    •            Okres świąteczny jest okazją do uczestnictwa w koncertach kolędowych. Nasze polskie kolędy i pastorałki śpiewane w tym czasie wprowadzają nas w wyjątkowy nastrój. W wielu miejscach odbywają się uroczyste i piękne koncerty.  

     Na takie właśnie spotkanie czyli  „ I WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK ”  zaprasza Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie.

     Spotkanie odbędzi się 20 stycznia o godzinie 18 na hali sportowej. 

                Zachęcamy wszystkich do udziału, wspólnej zadumy nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Niech będzie to okazja by na moment zwolnić, odłożyć na bok wszystkie problemy służbowe i prywatne i skupić się na tym co nas łączy, a nie dzieli, co raduje, a nie smuci.

     Zapraszamy na ciepłe  rodzinne spotkanie.