• ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY 1

27 października b.r. w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, piękna dekoracja hali sportowej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ta niezwykle ważna uroczystość jaką jest ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych wypadła jak najbardziej uroczyście. Akademia rozpoczęła się od poloneza w wykonaniu małych bohaterów tego dnia, którzy w pełnej gali zaprezentowali się w pięknym, dostojnym tańcu narodowym. Następnie recytacją, śpiewem i tańcem udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole i że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Wszyscy otrzymali brawa za swoje sceniczne popisy.

Po części artystycznej przyszła kolej na część oficjalną uroczystości, którą rozpoczęło wprowadzenie na salę sztandaru szkoły. Następnie wszyscy uczniowie kierując prawą dłoń w kierunku sztandaru powtarzali za panią wychowawczynią słowa przysięgi.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na Sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała  Dyrektor Szkoły Hanna Politowska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz upominków. Ciepłe i miłe słowa skierował do pierwszoklasistów, obecny na uroczystości Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski. Pochwalił umiejętności najmłodszych uczniów, życzył samych miłych chwil w szkole i wręczył dzieciom prezenty, a wśród nich jeden szczególnie cenny – Ilustrowany słownik kurpiowski.   Dzięki któremu dzieci będą mogły poznawać piękną mowę naszej Małej Ojczyzny,

Nie zabrakło również pysznego, słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

Bardzo cieszy nas obecność zaproszonych gości, rodziców, dziękujemy za towarzyszenie naszym najmłodszym  wychowankom.