• ROK SZKOLNY 2015/2016

        • 01.09.2015
          •  ROK SZKOLNY 2015/2016

            ROK SZKOLNY 2015/2016

            1 września o  godz 9:00  mszą świętą rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny.

        • 16.09.2015
          • PODZIĘKOWANIE 

            PODZIĘKOWANIE 

            Przybory szkolne

            W piękny czerwcowy dzień dwoje młodych ludzi, Anna i Grzegorz Dziczek (absolwent naszej szkoły) stanęło na ślubnym kobiercu. Rozumiejąc potrzeby „najmłodszych” poprosili swoich gości, by zamiast kwiatów obdarowali ich przyborami szkolnymi. Pozyskane w ten sposób artykuły młoda para przekazała na rzecz naszej szkoły i Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle.

            Pani Grażyna Gąska wraz z opiekunkami Szkolnego Koła Wolontariatu „Promyk z serca” Panią Edytą Laskowską i Panią Edytą Prusińską przekazały otrzymane upominki najbardziej potrzebującym uczniom naszej placówki.
            Ani i Grzegorzowi składamy gorące podziękowania i najserdeczniejsze życzenia na tak pięknie rozpoczętej nowej drodze życia. Zachęcamy inne młode pary, by wzięły przykład z naszych darczyńców.

        • 18.09.2015
          •  „Spełnij marzenia, otwórz konto w SKO”    

             „Spełnij marzenia, otwórz konto w SKO”    

            Pod takim hasłem odbyło się 18.09.2015r. pierwsze spotkanie SKO- wiczów w naszej szkole. Zaprosiliśmy na nie również Dyrektora Oddziału 1 PKO w Kadzidle – Panią Alinę Sadłowską, która wyjaśniła uczniom, dlaczego warto otworzyć konto w SKO i oszczędzać. Następnie odpowiadała na pytania zgromadzonych. Argumenty Pani Dyrektor były bardzo przekonywujące. Nasze SKO powiększyło się już o 3 nowych członków. Serdecznie dziękujemy Pani Alince za owocną współpracę.

        • 12.10.2015
          • QPISZEWIADA    

            QPISZEWIADA    

             W ramach VI Festiwalu Literackiego na Kurpiach organizowanego  przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrołęce w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Teresą Radziewicz - pochodzącą z Podlasia poetką. absolwentką Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku.  nauczycielką, instruktorką teatralną, doktorantką Instytutu Badań Literackich PAN. Pani Teresa z całą pewnością należy do grona najlepszych polskich poetek, jest autorką czterech książek poetyckich,  laureatką Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku za rok 2009. Na swoim kocie ma trzykrotną nominację do nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina oraz nagrodę Publiczności. Publikowała między innymi w Studium, Tyglu Kultury, Arteriach, Migotaniach, przejaśnieniach, Pro Arte, Notatniku Satyrycznym, Frazie i Toposie.

             
            Postać poetki przybliżyła nam Pani Krystyna Łaszczych, pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej filia w Dylewie, słowami:  „Jej wiersze pełne są zapachów - marynaty, zapamiętanych z dzieciństwa słodyczy, pór dnia i pór życia. Wyłuskuje je z pamięci i w wierszach w pamięci zatrzymuje. "Sprawy normalne, małe codzienności" wylicza w tytułowych "Rzeczach pospolitych". Zostawia czytelników w poczuciu wewnętrznego spokoju. Podczas, gdy "świat nie może dojść sam ze sobą do ładu" proponuje kawę, spacer i odrobinę życzliwości. Z wierszami Teresy Radziewicz życie może być zwyczajnie lepsze, nawet jeśli codzienność wydaje się być dojmująco banalna i bolesna. W "rzeczach pospolitych" nabiera blasku i znaczenia. Znakomita, uniwersalna poezja”. Podczas spotkania mogliśmy bliżej poznać twórczość naszego gościa, wysłuchaliśmy kilku wierszy, a także sami podjęliśmy próby tworzenia poezji, niektórym z nas zdaniem pani Teresy wyszło to całkiem dobrze. Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestnictwa w tym spotkaniu, 

        • 10.2015
          • AKCJA BĄDŹ WIDOCZNY, BĄDŹ BEZPIECZNY

            AKCJA BĄDŹ WIDOCZNY, BĄDŹ BEZPIECZNY

        • 13.10.2015
          • AKADEMIA  Z OKAZJI XV DNIA PAPIESKIEGO ORAZ DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

            AKADEMIA  Z OKAZJI XV DNIA PAPIESKIEGO ORAZ DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

            Akademia z okazji Dnia Nauczyciela w ZPO w Dylewie odbyła się 13.10.2015 razem z uroczystością poświęconą Patronowi szkoły o 11.35 na hali trwała około czterdziestu minut.

            W pierwszej części brało udział zarówno gimnazjum jak i podstawówka. Wystąpienie uczniów i poszczególne jego etapy były przeplatane z piosenkami, które śpiewał chór. Następnie część artystyczną wzięły w swoje malutkie ręce dzieci z młodszych klas (1-3 podstawówki). Po wierszykach i piosenkach w ich wykonaniu, samorząd uczniowski, a także osoby biorące udział w pierwszej części akademii, rozdały nauczycielom drobne upominki z okazji ich dnia (zawieszki do kluczy, osobiście myślałam, że to klucze i śmiałam się, że nauczyciele dostali po aucie). Na końcu pani dyrektor podziękowała za piękne wystąpienie, włożoną w nią pracę i wszyscy rozeszli się do klas.

            Jako wytrwały dziennikarz (którym nie jestem, ale mogę zostać) postanowiłam zapytać kilka osób co myślą o akademii. Niestety moją ofiarą padły tylko dwie osoby, ponieważ potem zaczęła się lekcja i o tym zapomniałam...

            Opinia pierwszej osoby: "Było super."

            Opinia drugiej osoby: "Było okej, chociaż trochę tak..." Tu podsunęłam jej słowo "nijak" i mi przytaknęła.

            Osobiście uważam, że pierwsza część była ciekawa i mimo iż mam kilka zastrzeżeń (nie ma rzeczy idealnych) to spodobała mi się. Nawet mi się nie nudziło! Co jest niezwykła rzeczą, zwłaszcza, że oglądałam ją dwa razy (w szkole i kościele). Jeśli chodzi o chór to jestem neutralnego zdania, mogło być lepiej, ale mogło być też gorzej (i zapewne sporą niespodzianką dla słuchających był pseudo rap - "pseudo", bo sama nie wiem jak to nazwać). Nie zwróciłam na wykonanie jakiejś szczególnej uwagi, więc nie będę się bawić w krytyka muzycznego (zwłaszcza, że wszyscy wiedzą, kto napisał ten artykuł...). A poza tym to ich pierwszy występ w tym roku, więc trzeba im dać czas, żeby się rozgrzali, prawda?

            zdjęcie

            Jeśli chodzi o drugą część występu to według mnie była przewidywalna, aż do bólu. Wierszyki, pioseneczki, pełnia dziecięcego uroku, powszechne "aww" i "aż się ciepło w sercu robi". Chyba mam serce z kamienia skoro na mnie nie zrobiło to większej różnicy... Oczywiście uważam, że nie było źle i nie mam zamiaru mówić, że sama zrobiłabym to lepiej (znając życie zawaliłabym na całej linii). Przecież najważniejsze, żeby nauczycielom się podobało, bo to w końcu dla nich ta część, a tacy uczniowie jak ja mogą tylko ponarzekać. Co innego przy dniu dziecka, wtedy będę mogła marudzić pełną parą! 

            Tekst: Weronika Gasek

        • 23.10.2015
          • SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI „TYGODNIA DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA”

            SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI „TYGODNIA DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA”

            VII edycja ogólnopolskiej kampanii, autorstwa Fundacji Dobre Życie

            w ZPO im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie

            w roku szkolnym 2015/2016

            Cele:

            • Zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania

            • Promocja prawidłowego żywienia.

            Realizacja tego zadania odbyła się w dniach 16-23 października 2015r. w ramach  VII edycja ogólnopolskiej kampanii, autorstwa Fundacji Dobre Życie.

            Przeprowadzono zajęcia praktyczne obrazujące zasady zdrowego odżywiania, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie organizmu.

            Dnia 21.10.2015r.uczniowie  uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez panią dietetyk, która zaprezentowała piramidę zdrowia i zdrowy talerz.

            Klasy I – III SP oraz kl. IV SP przygotowały zdrowe kanapki i surówki, tak ważne dla młodych, rozwijających się organizmów.

            Następnym działaniem było spotkanie  z panią Krystyną Łaszczych, która opowiedziała uczniom o historii chleba, jego wypieku w dawnych czasach i obecnie. Całe zajęcia były prowadzone w dialekcie kurpiowskim. Na zakończenie zajęć dzięki uprzejmości Piekarni Państwa Białobrzeskich uczniowi mieli możliwość degustacji różnych rodzajów chleba, ciasteczek z otrębów owsianych i smakołyki bezglutenowe.

            Klasy I- III SP wzięły udział w wycieczce do pobliskiej piekarni w Kadzidle, gdzie zapoznano ich z produkcją chleba na zakwasie pod hasłem „Od ziarenka do bochenka”.

            W ramach realizacji programów:

            - Bezpieczna i przyjazna szkoła

            -Trzymaj Formę

            Zorganizowano spotkanie z przedstawicielami policji na temat używek, w tym dopalaczy oraz odpowiedzialności karnej.

            Na zakończenie akcji uczniowie mogli sprawdzić swoje BMI oraz zmierzyć ciśnienie.

            Przez wszystkie dni  na przerwach był  prowadzony aerobik przy muzyce oraz był dostępny kiermasz owoców i świeżych soków.

            Odpowiedzialni: Joanna Mrozek, Edyta Prusińska, Edyta Laskowska, Ewa Kuligowska

        • 26.10.2015
          • A TO POLSKA WŁAŚNIE ...

            A TO POLSKA WŁAŚNIE ...

             29 pażdziernika dziesięciosobowa grupa uczniów klasy III gimnazjum pod opieką p Anny Kubeł uczestniczyła w edukacyjnej wycieczce do Warszawy, która odbyła się w ramach gminnego przedsięwzięcia "A to Polska właśnie...". Szczegółowa relacja z wycieczki znajduje się na stronie Gminy Kadzidło pod linkiem www.kadzidlo.pl 

        • 29.10.2015
          • Pasowanie na przedszkolaka

            Pasowanie na przedszkolaka

            29 października w Przedszkolu Samorządowym w Dylewie odbyło się pasowanie na przedszkolaka-starszaka. To szczególnie ważne wydarzenie dla nowoprzyjętych dzieci. Jest to również moment, w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami.

            Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze i  zmagały się z zadaniami, które przygotowały dla nich pani wychowawczyni Beata Gwiazda. Nie jednemu z rodziców łezka zakręciła się w oku.

            Po skończonych konkurencjach, które  dzieci wykonały bezbłędnie, zaproszono panią dyrektor Elżbietę Cekała , aby zaczarowała wszystkich w prawdziwych przedszkolaków. Dzieci złożyły Uroczyste Ślubowanie, a ogromnym ołówkiem dokonał się akt pasowania przez p. dyrektor. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom, prezenty i słodycze.

            Okazało się, że nie tylko dzieci składały uroczyste obietnice, ale również i rodzice składali uroczyste ślubowanie wobec swoich dzieci. Rodzice również wystąpili  i dla swoich pociech zaśpiewali piosenkę za co dzieci nagrodziły ich brawami, uściskami i wesołymi znaczkami. Na zakończenie  wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

        • 30.10.2015
          • PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I SP

            PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I SP

             Uczniowie rozpoczynający naukę w szkole z niecierpliwością czekają każdego dnia na kolejne spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami, koleżankami i kolegami.  Szczególnie ważnym momentem w życiu dziecka jest także dzień, w którym staje się prawdziwym uczniem, dlatego też uroczystość pasowania na uczniów klasy I zajmuje szczególne miejsce w kalendarzu imprez szkolnych w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie.  

            W bieżącym roku szkolnym 30 października 2015r pierwszoklasiści poprzez pasowanie zostali włączeni do społeczności szkolnej i tym samym zostali pełnoprawnymi uczniami. Wśród zgromadzonych gości, nauczycieli, uczniów i rodziców, znaleźli się najważniejsi w tym dniu, czyli uczniowie klasy I. To do nich pani dyrektor skierowała gorące słowa powitania. Życzyła wszystkim sukcesów na ścieżce edukacyjnej, a także, aby z godnością nosili miano uczniów Szkoły Podstawowej w Dylewie, a w swoim postepowaniu kierowali się zasadami, jakie promował nasz patron Papież Jan Paweł II. Następnie pierwszoklasiści w towarzystwie starszych koleżanek, zaprezentowali to, co już potrafią, czyli swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po wspaniale przygotowanej części artystycznej uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły, obiecali uczyć się pilnie, być grzecznymi, szanować dobre imię szkoły, być dobrymi Polakami.  Po czym w obecności zaproszonych rodziców, pani dyrektor Elżbieta Cekała symbolicznie pasowała dzieci na uczniów. Po uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Po czym wychowawczyni klasy pierwszej pani Hanna Politowska, zaprosiła wszystkich obecnych na pyszny słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

        • 30.10.2015
          • Pasowanie na gimnazjalistów

            Pasowanie na gimnazjalistów

            30 października 2015 roku w obecności Wójta Gminy Kadzidło, dyrekcji szkoły, rodziców oraz wychowawców klas odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania gimnazjalistów.

                Najpierw „pierwszaki” złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Ślubowali czcić Patrona  - Papieża Jana Pawła II i być wiernym jego naukom, dbać o dobre imię szkoły, rzetelnie wywiązywać się z obowiązków ucznia, okazywać szacunek rodzicom, nauczycielom i kolegom, dbać o piękno mowy ojczystej. Następnie zostali pasowani na gimnazjalistów przez panią dyrektor Elżbietę Cekała. Na dowód tego otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk wójta – Pana Dariusza Łukaszewskiego. Później były przemówienia.

                Po części oficjalnej uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali program artystyczny, a następnie oddali głos koleżankom i kolegom z klasy drugiej . Pasowani uczniowie musieli wykazać się wiadomościami, zdolnościami i umiejętnościami, które każdy pełnoprawny uczeń gimnazjum powinien posiadać. Po zaliczeniu wszystkich zadań uczniowie zostali  przyjęci w poczet uczniów Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie.

                Na zakończenie wychowawczyni  klasy pierwszej  zaprosiła wszystkich obecnych na pyszny słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.            

                            Uroczystość dostarczyła uczniom, ich rodzicom i zaproszonym gościom wielu miłych przeżyć i wzruszeń.

        • 5.11.2015
          • Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki...

            Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki...

            5 listopada 2015r. uczniowie klasy 3, w myśl słów znanej piosenki: „Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki...”uczyli się, jak w atrakcyjny i ciekawy sposób, przygotować zdrowy deser z owoców, które stanowią ważne źródło cennych minerałów. Samodzielnie zrobili jeżyki z gruszek, winogron, rodzynek i orzechów. Smakołyki były tak piękne, iż uczniom żal było je skonsumować. Jednak zwyciężyła kulinarna ciekawość. „Najeżone” witaminami dania zostały zjedzone do ostatniego kawałka.

             Tekst:  G Gąska.

             

        • 6.11.2015
          • ŚNIADANIE DAJE MOC

            ŚNIADANIE DAJE MOC

            6 listopada 2015r. w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie odbyła się akcja „Śniadanie daje moc”, w której wzięły udział dzieci z klasy 1, 2a, 2b i 3. Wcześniej na zajęciach zgłębili 12 następujących zasad zdrowego odżywiania:

            1. Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.
            2. Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.
            3. Zawsze myj ręce przed posiłkiem.
            4. Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.
            5. Jedz o stałych porach i nie spiesz się
            6. Mięso, jaja czy ryby – możesz wybierać.
            7. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki.
            8. Dzień bez świeżych warzyw i owoców lub soku to dzień stracony.
            9. Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.
            10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.
            11. Dobrą wodą gaś pragnienie.
            12.  Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem. 

             Wyposażeni w wiedzę teoretyczną, mieli okazję zastosować ją w praktyce. W miniony piątek przynieśli zdrowe produkty np. owoce, warzywa, ciemny chleb, nabiał itd., z których zrobili różne przysmaki. Klasa 3 pod nadzorem wychowawczyni Grażyny Gąski przygotowała kanapki w kształcie buziek kotka, choinek, domków, gwiazdek i serc, pomidory z mozzarellą i bazylią oraz owocowe jeżyki. Klasa 1 we współpracy i pod czujną opieką pań Hanny Politowskiej i Anny Kubeł serwowała samodzielnie wykonane kanapki, płatki owsiane z jogurtem naturalnym oraz świeże warzywa i owoce. Klasy 2a i 2b przygotowały pastę z jajek, kanapki z twarożkiem i warzywami, naleśniki z ciemnej mąki oraz pyszne musli. Wiedzą i doświadczeniem służyły im wychowawczynie pani Jolanta Małkowska i pani Beata Prusaczyk. Wszystkie przygotowane dania  wyglądały apetycznie i było bardzo smaczne.
             Zgodnie z hasłem, którego autorami są uczniowie klasy 3, „Śniadanie codzienne jest dla nas bezcenne”, dzieci nauczyły się, że warto spożywać zdrowe i wartościowe posiłki, a w szczególności śniadanie.

             Tekst: G. Gąska

        • 30.10.2015
          •  Warsztaty kulinarne

            Warsztaty kulinarne

            Nie ważne ile mamy lat- zawsze powinniśmy dbać, o to, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych witamin. Warzywa, owoce i soki działają ochronnie na organizm, pozwalają utrzymać go w dobrej kondycji, wzmacniają odporność, zawierają witaminy, minerały, błonnik pokarmowy – wszystko to ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.

            Wychowawczynie klas II-III starają się przekazać tę wiedzę swoim podopiecznym. Aby kształtować w nich prawidłowe nawyki żywieniowe 30 października zorganizowały warsztaty kulinarne. Dzieci pod opieką pań: Grażyny Gąski, Jolanty Małkowskiej i Beaty Prusaczyk przygotowały pyszne sałatki ze świeżych produktów. Satysfakcja uczniów z wykonanej pracy była tym większa, że wszystkie czynności wykonały samodzielnie. Była to wspaniała okazja do poznania nowych smaków, zapachów i przepisów.

        • 10.11.2015
          • POLSKA NIEPODLEGŁA

            POLSKA NIEPODLEGŁA

            10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania pieśni „Rota”. Następnie uczniowie klasy 5 pod kierunkiem wychowawczyni, Małgorzaty Faderewskiej, zaprezentowali montaż słowno -muzyczny, który przybliżył zgromadzonym  czasy niewoli i ważne wydarzenia historyczne tamtych czasów, od pierwszego rozbioru Polski poprzez powstanie listopadowe aż do pierwszej wojny światowej i historycznej daty 11 listopada 1918 roku. Chór szkolny pod przewodnictwem pani Agnieszki Grzyb zapewnił oprawę muzyczną. Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii oraz okazją do wysłuchania znanych i bliskich każdemu Polakowi pieśni patriotycznych.

                   11 listopada w kościele parafialnym pod wezwaniem  NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia odbyła się uroczysta akademia środowiskowa. Mieszkańcy z zainteresowaniem wysłuchali przygotowanego przez uczniów montażu słowno- muzycznego

            TEKST: M. FADERWSKA 

            Na zakończenie wtorkowej akademii opiekunka SKO pani Teresa Maria Orzołek - Kaczyńska poprosiła panią dyrektor o rozdanie nagród dla mistrzów oszczędności - za sumienne zbieranie pieniędzy. 

        • 11.2015
          • Żywa lekcja historii

            Żywa lekcja historii

            Jeśli Ci powiem – zapomnisz, 

            jeśli pokażę – zapamiętasz,

            jeśli wytłumaczę – zrozumiesz”

            Uczniowie klas VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum uczestniczyli w „Żywej lekcji historii”, która była dla wszystkich ciekawym doświadczeniem, doskonałą okazją do ukazania wydarzeń historycznych w sposób zupełnie inny niż na lekcji w klasie. Różnica ta polegała na tym,  że  braliśmy   w niej czynny udział, staliśmy się uczestnikami przedstawianych wydarzeń,  mogliśmy spotkać „prawdziwych” wojowników, dotknąć ich broni, a nawet ubrać się w elementy zbroi, które wcale nie należały do najlżejszych. Ta wyjątkowa lekcja  na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich biorących w niej udział.  

        • 24.11.2015
          • Kurpie Zielone  w Literaturze

            Kurpie Zielone  w Literaturze

            24 listopada 2015r. odbyło się w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle  podsumowanie Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Kurpie Zielone  w Literaturze”. Julia Pierzchała z klasy 6 zajęła I miejsce wśród laureatów szkół podstawowych. Karol Samsel, w przedmowie do tomiku wierszy nagrodzonych i wyróżnionych, tak napisał o utworze Julii: „Rówieśniczce Bartka z dylewskiego Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II, Julii Pierzchale, chciałbym podziękować za piękną kurpiowską opowieść pisaną wierszem „Szła Kasieńka przez las sosnowy”, coś dziwnego, szczególnego i pięknego zarazem, na pograniczu kurpiowskiej gadki i starego podania- bajania o malutkiej sierocie powierzającej swoje troski Najświętszej Panience”. Opiekunem Julii była p. Teresa Maria Orzołek – Kaczyńska. 

                Julii  gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów w corocznych zmaganiach o laur Kurpi Zielonych i w innych konkursach poetyckich.