• ŻYCZENIA WIELKANOCNE

• Znalezione obrazy dla zapytania: ozdobne linie na www

• Pierwszy dzień wiosny już dziś!

• „Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
        Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
        Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
        Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty
        Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty
        :"

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem. Pierwszy dzień wiosny przypada na czas równonocy wiosennej, od tego dnia dzień będzie się stopniowo wydłużał kosztem nocy.

Tradycyjnym zwyczajem związanym z pierwszym dniem wiosny jest topienie lub palenie Marzanny, która uosabia zimę, a tę trzeba wyprosić w dosadny sposób, aby zrobić miejsce wiośnie.

W obecnym roku szkolnym nie mogliśmy przywitać wiosny wszyscy razem w szkole. Uczniowie mimo tego witali ją  w swoich domach.

Samorząd Uczniowski zorganizował akcję -poszukiwania wiosny. Przechadzki i spacery wokół własnej zagrody, obserwacja przyrody, poszukiwania pierwszych oznak wiosny uwieczniali na fotografii.

A jak im się to udało?

Zobaczcie sami!!!!

GALERIA - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Spotkanie online z przedstawicielem Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w ramach działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

• REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA I KLASY 1

Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_przedszkola_na_rok_szkolny_2021-2022(1).docx

karta_zgloszenia_dziecka_do__1__klasy_(1)(1).docx

oswiadczenie_religia-etyka_(1).docx

• Szkolny Konkurs Patriotyczny

• Konkurs odbył się 6 listopada 2020r. skierowany był do uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie i składał  się w trzech części: recytatorskiej, wiedzowej  i plastycznej.

Znalezione obrazy dla zapytania: ozdobne linie na www

•  27.10.2020 w naszej szkole odbyło się Pasowanie na uczniów. Zapraszamy do obejrzenia filmu z tej uroczystości.

•      KLIKNIJ ABY OBEJRZEĆ

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Dylewie są już pełnoprawnymi uczniami.

27 października odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia.  „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści.

To bardzo ważny i uroczysty dzień w życiu każdego pierwszaka. Tradycyjnie dzieciom towarzyszą rodzice i najbliżsi.  Ale tym razem było inaczej, w trudnym czasie pandemii liczba zaproszonych gości była ograniczona. Swoją obecnością zaszczycił nas  pan Wójt Gminy Kadzidło -Dariusz Łukaszewski , pani Emilia Deptuła, która  reprezentowała Radę Rodziców oraz Dyrekcja naszej szkoły: pani Hanna Politowska i Anna Kubeł.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.

Po zakończonej prezentacji pani Dyrekor stwierdziła, iż wszystkie dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki, a tym samym wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów , którego treść odczytała wychowawczyni- pani Jolanta Małkowska. Po ślubowaniu pani Dyrektor  wielkim ołówkiem  pasowała pierwszaków na uczniów wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych w Dylewie.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Miłym akcentem było zrobienie pamiątkowego zdjęcia.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.Znalezione obrazy dla zapytania: ozdobne linie na www

• DOWÓZ UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

•           Znalezione obrazy dla zapytania: ozdobne linie na www

• OGŁOSZENIA

• Zasady obowiązujące uczniów podczas dowozu do szkół środkami transportu organizowanymi przez gminę Kadzidło.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nakłada się obowiązek zakrywania ust i nosa. W związku z tym każdy uczeń zobowiązany jest do noszenia maseczki podczas jazdy autobusem.

Obowiązek zakrywania ust i nosa nie dotyczy osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim oraz tych, które mają trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.

Podczas wejścia do autobusu szkolnego będzie możliwość skorzystania z płynu do dezynfekcji rąk.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

•  Rozpoczęcie roku szkolnego -1.09.2020 r
        - odbędzie się z uwzględnieniem warunków bezpieczeństwa wynikających z reżimu sanitarnego, będzie miało miejsce na boisku tartanowym w wyznaczonych sektorach, a w przypadku niesprzyjającej pogody na hali sportowej według harmonogramu:
        - 9:00 - msza święta na boisku bądź w hali,
        - 9:30 - słowo informacyjne dyrektora szkoły, a w dalszej kolejności spotkanie z wychowawcami poszczególnych klas, o miejscu spotkań z wychowawcą poinformuję w trakcie.
        - 10:00 - odwóz uczniów dojeżdżających.
        - przedszkole pracuje w trybie zwykłym od godz.7:00 - 17:00,
        - uczniowie dojeżdżający do czasu rozpoczęcia znajdują się pod opieką nauczyciela świetlicy.