• ROK SZKOLNY 2016/2017

    • MAMY STYPENDYSTKĘ!
     Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach projektu - Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka w roku
     szkolnym 2016/2017 przyznał stypendium Aleksandrze Szkopińskiej uczennicy klasy pierwszej Publicznego Gimnazjum w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie. Gratulujemy Oli i jej Rodzicom i życzymy wytrwałości w dążeniu do spełniania marzeń. Opiekunem uczennicy stypendystki jest p. Joanna Mrozek
      

    • WYCIECZKA

    • W dniu 8 października 2016r uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Warszawy. Dzieci miały okazję zwiedzić Stadion Narodowy, Stare Miasto i Ogród Zoologiczny. Najwięcej emocji wśród chłopców wzbudziło miejsce,
     na którym występują ich piłkarscy idole. Możliwość zajęcia miejsc na loży vipów, obejrzenia z bliska koszulek najlepszych piłkarzy oraz wejście na murawę stanowiło ogromną atrakcję. Dziewczynki zaś zachwycały się możliwością podziwiania z bliska egzotycznych zwierząt. Spacer ulicami Starówki, oglądanie zabytkowych kamieniczek i pomników stolicy stanowiło okazję do ugruntowania wiedzy zdobytej podczas zajęć w szkole. Wycieczka z tak bogatym programem dostarczyła wiele pozytywnych przeżyć, pogłębiła wiedzę maluchów, a także zintegrowała grono uczniowskie.
      
     ZDJĘCIA

    • Noc w szkole


    • Noc z 4-5 listopada 2016r uczniowie klas I-III z Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie spędzili noc w szkole .
     O godz. 18:00 wszyscy we wspaniałych humorach i ze śpiworami w ręku stawili się w progach placówki. Tu na uczniów czekały wychowawczynie Hanna Politowska, Grażyna Gąska, Jolanta Małkowska i Beata Prusaczyk.
     Na początku odbyła się wspólna dyskoteka. Następnie uczniowie udali się do swoich sal, gdzie grali w gry planszowe, wykonywali prace plastyczne, słuchali utworów czytanych przez nauczycieli, a także zjedli kolację. Kolejną atrakcją było kino świetlicowe. Emisja filmu i ciemna noc za oknami nie zdołały utulić do snu podekscytowanych uczniów. Żartom, śmiechom i psikusom nie było końca. Jednak późna pora sprawiła, że wszyscy zasnęli jak „baranki”. O świcie „ranne ptaszki” obudziły zmęczonych towarzyszy. Po porannej gimnastyce i wspólnym śniadaniu wszyscy zadowoleni wrócili do swoich domów. Była to wspaniała okazja do zacieśnienia więzów koleżeńskich.

     ZDJĘCIA

    • Ślubowanie pierwszoklasistów

    • Piątek 28 października 2016r. na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy I Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie, ponieważ w tym dniu Pani dyrektor Elżbieta Cekała w towarzystwie znamienitych gości: Pana
     Dariusza Łukaszewskiego – Wójta Gminy Kadzidło, Pana Mariusza Popielarza – Dyrektora delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce, Pani Krystyny Łaszczych – pracownika Biblioteki Publicznej w Dylewie, Pani Agaty Gut – przewodniczącej rady Rodziców, nauczycieli, rodziców i starszych kolegów przyjęła ich do społeczności uczniowskiej. Na początku pierwszoklasiści piękną recytacją wierszy, śpiewem piosenek i tańcem utwierdzili zebranych, iż są godni zaszczytnego miana ucznia Szkoły Podstawowej w Dylewie. Następnie powtarzając słowa przysięgi obiecali uczyć się pilnie, szanować dobre imię szkoły, być dobrym Polakiem, a swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Na zakończenie uczniowie otrzymali moc
     upominków, po czym wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był wspaniały dzień, pełen wrażeń i pozytywnych emocji.
      
     ZDJĘCIA  

    • Nagłówek

    • "Barwy mojej ojczyzny" - pod takim tytułem 10 listopada 2016r. odbył się w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przypada 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności, po 123 latach zaborów. Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i
     wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Występujący w akademii uczniowie klasy V pod przewodnictwem wychowawczyni Agnieszki Grzyb zaprezentowali się w strojach o charakterze narodowym. Występ uświetniony został przez chór szkolny oraz duet - Aleksandrę Szkopińską i Julię Kord. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Program artystyczny był przedstawiony również w kościele parafialnym pw. NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Dylewie, na mszy świętej za Ojczyznę w dniu 11 listopada 2016r.


     ZDJĘCIA  

    • Pierniczki dla Świętego Mikołaja


    • W pierwszym tygodniu grudnia w ramach podtrzymywania przedszkolnej tradycji oraz propagowania kreatywnego działania przy przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia dzieci z przedszkola w Dylewie upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Dzięki warsztatom mogły zabawić się w prawdziwego cukiernika, piekarza. Z pomocą swoich pań, które przygotowały ciasto, formowanie i dekorowanie wypieków szło bardzo sprawnie i bez trudu. Dzięki niezliczonej ilości foremek wszyscy doskonale bawili się przy wykrawaniu różnorodnych świątecznych kształtów – serduszek, choinek, gwiazdek, Mikołajów, bałwanków, aniołków. Pełne blaszki udekorowanych, gotowych do upieczenia ciasteczek, pod czujnym okiem Pani Basi - naszej przedszkolnej kucharki, nabierały złocistej barwy, a po przedszkolu unosił się wspaniały zapach, który przypominał nam o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia.

     Warsztaty z pieczenia przyniosły dzieciom wiele radości, a dla niektórych były nowym doświadczeniem. Ciasteczkami wykonanymi przez dzieci poczęstowaliśmy personel przedszkola, a pozostałe zostały spakowane dzieciom w małe paczuszki, aby mogły nimi poczęstować Mikołaja w wigilijny wieczór.

     Na kolejną porcję wypieków zapraszamy za rok.

     Wychowawczynie grup przedszkolnych

    • ROK SZKOLNY 2016/2017

    • Dzień wizyty Świętego Mikołaja

     Dzień wizyty Świętego Mikołaja w przedszkolu, jest jednym z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w ciągu całego roku. Długo przygotowują się do niego: ubierają choinkę, wykonują prace plastyczne, na których oczywiście główną postacią jest Mikołaj. Ponadto przygotowują wiersze piosenki by jak najlepiej zaprezentować się. 6 grudnia wszystkie dzieci już od samego rana niecierpliwie spoglądały to na okno, to na drzwi, wsłuchiwały się w każdy dźwięk sprawdzając czy to może dzwoneczek Mikołaja. By czas szybciej mijał śpiewały piosenkę:

      „Mikołaj, Mikołaj, jedzie samochodem

     bo gdzieś zgubił saneczki

     w tę mroźną pogodę..”

     Oczywiście Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i tuż po obiedzie zapukał do drzwi przedszkola. Jednak nim zaczął dzielić prezentami obejrzał prace przygotowane przez dzieci. Nasz gość najpierw zawitał do grupy najmłodszych przedszkolaków, które w większości po raz pierwszy witały Mikołaja w przedszkolu, następnie przeszedł do grupy starszaków. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały wizytę, na ich twarzach można było zaobserwować, niepokój, obawę, ale też zaciekawienie. Maluszki odważnie i z uśmiechem zaśpiewały przygotowaną piosenkę, ale nieśmiało rozmawiały z Mikołajem, który każdemu wręczył wspaniały prezent i przytulił, co zostało uwiecznione na fotografiach. Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy, tak i wizyta Mikołaja dobiegła końca, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci. Dzieci ogromnymi brawami podziękowały za prezenty. Na pamiątkę pozostały nam grupowe zdjęcia z Mikołajem i Śnieżynkami oraz wspaniałe prezenty, które oczywiście każde dziecko odpakowało zaraz po jego wyjściu. Wszyscy na pewno długo będą wspominać hojnego gościa, niektóre dzieci co pewien czas zerkały na drzwi z nadzieją że jeszcze raz zobaczą Mikołaja. 

    • Warsztaty

    • Magia świąt Bożego Narodzenia spowodowała, że przedszkole w Dylewie na moment zamieniło się w warsztat plastyczny, w którym wiele się działo. Nie zawiedli rodzice, rodzeństwo oraz babcie i dziadkowie, którzy licznie przybyli na warsztaty. W miłej, świątecznej atmosferze mieli możliwość odkrycia i zaprezentowania swoich talentów, pomysłów, a także poznania nowych różnorodnych technik plastycznych. Dzieci wspierane przez swoich bliskich zamieniły się w prawdziwych artystów, a po zakończonej pracy z dumą prezentowały swoje dzieła, wśród których były między innymi różnorodne kolorowe bombki, choineczki, łańcuchy oraz ozdoby z masy solnej w postaci gwiazdek, aniołków, które z pewnością będą piękną dekoracją w domach. Nie zabrakło oczywiście wspólnych zabaw przy muzyce oraz słodkiego poczęstunku, na który dzieci własnoręcznie przygotowały pierniczki.

     Dzięki wspaniałym rodzicom, babciom i dziadkom przedszkolaków nastrój bożonarodzeniowy zagościł u nas na dobre, a wspólnie wykonany łańcuch ozdobił przedszkole. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach. Cieszymy się, że mimo wielu obowiązków, chcieliście u nas spędzić przedświąteczny czas.

      Kolejne warsztaty przed Wielkanocą. Już teraz serdecznie zapraszamy!

    • WIWAT BABUNIE, WIWAT DZIADKOWIE!


    • Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby dla każdego dziecka. Obok rodziców to oni zajmują najwięcej miejsca w sercach wnucząt, zapewniają im szczęśliwe dzieciństwo, radość i poczucie bezpieczeństwa. Dlatego też uroczystość Dnia Babci i Dziadka to wyjątkowa data kalendarzu Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie, to także czas życzeń i spotkań, najpiękniejszy dzień, w którym obdarzani są oni wieloma dowodami miłości ze strony swoich wnucząt. 20 stycznia 2017r. babcie i dziadkowie ku radości swoich wnucząt nie zawiedli i bardzo licznie skorzystali z zaproszenia. W jednym miejscu spotkało się kilka pokoleń - prababcie, babcie, dziadkowie, rodzice, rodzeństwo, przedszkolaki i uczniowie. Zebranych gości powitała Pani dyrektor Elżbieta Cekała, która w imieniu całej szkolnej społeczności złożyła najserdeczniejsze
     życzenia i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej. W przygotowanych programach wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki uczniowie z klas I-III w formie wierszy złożyły dziadkom i babciom serdeczne życzenia. Wszystkie babcie i dziadkowie z dumą i łezką w oku obserwowali występy przedszkolaków i uczniów klas I –III, nie kryjąc przy tym dumy i radości ze swoich ukochanych wnucząt. Na zakończenie występów wszystkie dzieci zaśpiewały szacownym gościom gromkie „STO LAT”, po czym wręczyły przygotowane przez siebie upominki, a całusów, przytuleń i pochwał nie było końca. Babcie i dziadkowie zostali zaproszeni również na słodki poczęstunek przygotowany przez niezawodne mamy. To był wyjątkowy dzień, przepełniony uśmiechem, radością i dumą. Rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak istotne są spotkania i chwile spędzane wspólnie z wnukami. Szanownym Gościom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i wspólnie spędzony czas, a wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy 100 lat w zdrowiu, radości, miłości i obecności najbliższych.
     ZDJĘCIA 

    • Podsumowanie XIV edycji gminnego konkursu „Baśnie to nie tylko radość czytania”.


    • Pozycja książki we współczesnym świecie z każdym rokiem maleje, głównie dzięki popularnemu obecnie modelowi spędzania wolnego czasu, który jest zdominowany przez telewizję, komputer, dlatego też bardzo ważne jest by dorośli sięgali po książki i swoim przykładem zachęcali dzieci do czytania. Lektura odpowiednio dobrana w dzieciństwie pozostawia trwały ślad na całe życie. Do takiej grupy książek należy zaliczyć baśnie Andersena, w których świat realny miesza się ze światem fantazji. Baśnie mino upływu czasu są ciągle aktualne, ponieważ oswajają dzieci ze smutkiem, uczą wrażliwości na nieszczęścia, biedę innych, pokazują że warto pokonywać trudności gdyż po złych chwilach przychodzi w życiu radość. W baśniach dobro zawsze zwycięża co przekonuje czytelnika, że warto być uczciwym, dobrym, cierpliwym, prawdomównym, szczerym. Chcąc przyczynić się do popularyzowania wśród dzieci właśnie takich wartościowych lektur w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie po raz XIV zorganizowano Gminny Konkurs „Baśnie to nie tylko radość czytania”, który nie tylko przyczynia się do zdobywania i pogłębiania wiedzy, rozwijania umiejętności czytania ze zrozumieniem, czy też wykazania się talentem plastycznym, ale także ma ogromny aspekt wychowawczy.
     Tegoroczną edycję przeprowadzono w dwóch etapach:
     1. Etap wiedzowy – dla klas IV odbył się 14.02.2017r., wzięło w nim udział 13 uczniów z 4 szkół Gminy Kadzidło:
     • ZS w Chudku,
     • ZPO w Kadzidle,
     • ZPO w Dylewie.
     • ZS w Wachu
     Komisja konkursowa w składzie: p. Mirosław Młynarczyk z ZS w Wachu, p. Ewa Wiśniewska z ZS w Chudku, p. Agnieszka Traczewska z ZPO w Dylewie oraz p. Iwona Gałązka z ZPO w Kadzidle po sprawdzeniu prac przyznała następujące miejsca:
     I miejsce - Julia Sęk z ZS w Wachu
     II miejsce – Konrad Prusaczyk z ZPO w Kadzidle
     III miejsce – Aleksandra Orzoł z ZPO w Kadzidle
     Wyróżnienie – Kinga Lenda, Paulina Zalewska, Amelia Bakuła z ZPO w Kadzidle

     2. Etap plastyczny – dla klas 0-III podobnie jak w latach poprzednich cieszył się ogromnym powodzeniem. Do organizatorów wpłynęło 111 prac indywidualnych z 8 szkół Gminy Kadzidło: SP w Jazgarce, SP w Czarni, SP w Glebie, ZS w Chudku, ZSw Wachu, SP w Siarczej Łące, ZPO w Kadzidle, oraz ZPO w Dylewie oraz po raz pierwszy z 2 szkół spoza gminy: SP w Zalasiu i SP w Wejdzie. Komisja powołana przez organizatorów w składzie: p. Krystyna Łaszczych z Gminnej Biblioteki
     Publicznej filia w Dylewie – przewodnicząca, p. Urszula Łaszczych - pracownik
     Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle oraz p. Paweł Łaszczych – pracownik
     Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle 27.01.2017 roku oceniła parce
     plastyczne, ogółem przyznano 42 nagrody.
     UCZNIOWIE NAGRODZENI W ETAPIE PLASTYCZNYM

     I MIEJSCA :
     Lena Giers – op. Beata Drężek, SP Siarcza Łąka, klasa 0
     Sandra Florek – op. Urszula Szymczyk, ZS Chudek, klasa I
     Wioletta Gadomska – op. Iwona Sobiech, ZPO Kadzidło, klasa 2e
     Jakub Florek – op. Barbara Suchecka, ZS Chudek, klasa III

     II MIEJSCA:
     Fabian Kowalczyk – op. Eliza Cichoń, ZPO Kadzidło klasa 0
     Łukasz Faderewski – op. Beata Gwiazda, PS Dylewo klasa 0B
     Maciej Prusiński – op. Grażyna Gąska, ZPO Dylewo, klasa I
     Anna Wołosz – op. Mariola Krystian, ZPO Kadzidło, klasa 2d
     Aleksy Wargacki – op. Bożena Pabich, ZPO Kadzidło, klasa 3c

     III MIEJSCA:
     Kacper Malon - op. Beata Gwiazda, PS Dylewo klasa 0B
     Róża Kłos – op. Cecylia Tańska, ZPO Kadzidło, klasa 1b
     Alicja Kiernozek – op. Marianna Zalewska, SP Czarnia, klasa I
     Aleksandra Jechanowska – op. Iwona Sobiech, ZPO Kadzidło, klasa 2e
     Emilia Nicewicz – op. Elżbieta Bednarczyk , SP Wejdo, klasa II
     Julia Bacławska – op. Beata Dawid, SP Czarnia, klasa III
     Dominika Bączek – op. Anna Serowik, SP Gleba, klasa III

     WYRÓŻNIENIA:
     Antoni Kowalczyk - op. Marzena Zera, Oddział Przedszkolny Jazgarka
     Nikola Podzielna – op. Barbara Niegowska, ZPO Kadzidło, klasa 0
     Cezary Majk - op. Krystyna Wołosz, ZS Chudek, klasa 0
     Oliwia Popielarczyk – op. Magdalena Andrzejczyk, SP Zalas, klasa 0
     Dominik Prusik – op. Justyna Giers, SP Gleba, klasa 0
     Diana Malon – op. Beata Drężek, SP Siarcza Łąka, klasa I
     Anastazja Krapa – op. Grażyna Gąska, ZPO Dylewo, klasa I
     Julia Jaros - op. Grażyna Gąska, ZPO Dylewo, klasa I
     Zuzanna Mróz - op. Ewa Abramczyk, SP Jazgarka, klasa I
     Oliwia Biedrzycka – op. Janina Kaczyńska, SP Wach, klasa II
     Artur Kobus – op. Elżbieta Parzych, SP Siarcza Łąka, klasa II
     Gabriela Kręciewska – op. Agnieszka Żebrowska, ZS Chudek, klasa II
     Radosław Nalewajk – op Anna Mielnicka, ZPO Kadzidło, klasa 2c
     Julia Dzięgielewska – op. Halina Cichoń, ZPO Kadzidło, klasa 2b
     Maria Cichocka – op. Bożenna Kwaśniewska, ZPO Kadzidło, klasa 2a
     Milena Pawłowska – op. Hanna Politowska, ZPO Dylewo, klasa II
     Miłosz Myszkowski – op. Anna Kubeł, ZPO Dylewo, klasa II
     Michał Bacławski - op. Beata Dawid SP Czarnia, klasa III
     Wiktoria Deptuła – op. Jolanta Małkowska, ZPO Dylewo, klasa III
     Aleksandra Pajka – op. Ilona Gwiazda, ZPO Dylewo, klasa III
     Alicja Duszak – op. Barbara Suchecka, ZS Chudek, klasa III
     Amelia Suchecka – op. Barbara Zaniewska, ZPO Kadzidło, klasa 3e
     Patrycja Chrostek – op. Jadwiga Brzozowa, ZPO Kadzidło, klasa 3d
     Krzysztof Pabich – op. Małgorzata Napiórkowska, ZPO Kadzidło, klasa 3f
     Paulina Golan – op. Lucyna Bakuła, ZPO Kadzidło, klasa 3b
     Dominika Trzcińska –op. Dorota Jechanowska, ZPO Kadzidło, klasa 3a

     Wszyscy nienagrodzeni uczestnicy etapu plastycznego otrzymali upominki za udział w konkursie, ponadto uczestnikom konkursu wiedzowego wręczono pamiątkowe dyplomy.
     Nagrody w tegorocznej edycji ufundował Wójt Gminy Kadzidło p. Dariusz Łukaszewski, Rada Rodziców przy ZPO w Dylewie oraz anonimowi darczyńcy.
     Mamy nadzieję, że uczestnictwo w konkursie dostarczyło uczestnikom wiele satysfakcji, a jednocześnie było dobrą formę propagowania czytelnictwa.
      
     ZDJĘCIA 

    • NORBERT DUSZAK ZNÓW NAJLEPSZY!


    • 19 marca 2017r. w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego.
     Norbert Duszak, uczeń Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie i zawodnik Karate Kyokushin, zajął I miejsce.
     Opiekunowi Wiesławowi Orzoł i Norbertowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. OSU

    • Sukces młodych piłkarek ręcznych.


    • Na hali sportowej w Zespole Placówek Oświatowych w Dylewie 04 marca 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini-piłce ręcznej dziewcząt. W mistrzostwach wzięło udział 6 drużyn. Po rozgrywkach grupowych w pierwszym półfinale drużyna naszej szkoły pokonała zespół z SP Surowe, zaś drugi półfinał zakończył się zwycięstwem drużyny SP Troszyn nad drużyną SP Czerwin. W meczu finałowym drużyna naszych dziewczyn pokonała reprezentantki SP Troszyn 2:0, zdobywając puchar mistrzostw i miano reprezentowania powiatu ostrołęckiego w finale między powiatowym.
     Najlepszą zawodniczką Mistrzostw wybrana została Martyna Nasiadka z SP Dylewo. Drużyna wystąpiła w składzie: Joanna Kaczyńska, Gabrysia Kord, Magda Krystian, Martyna Nasiadka, Gabrysia Szkopińska, Iza Trzcińska Magda Boruch, Amelia
     Szkopińska, Alicja Gut, Olga Szymczyk.
     Gratulacje

    • Ciuciu caffe – karmelowe zabawy


    • Dzieci przedszkole oraz uczniowie klas 1-3 SP Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie wzięły udział w specjalnych warsztatach karmelowskich pt: „Zrób sam lizaka” przygotowanych przez Ciuciu Caffe. Dzieci na początku warsztatów
     rozpoznawały i nazywały poszczególne produkty potrzebne do wykonania cukierków i lizaków. Zapoznały się również z procesem związanym z obróbką termiczną, karmelizacją i procesami plastycznego tworzenia i formowania wyrobów cukierniczych. Każde z dzieci miało też możliwość ukręcenia swojego lizaka, którego spakowanego szczelnie w folię mogło zabrać ze sobą do domu. Warsztaty były bardzo ciekawe, a dzieci zachwycone smakiem własnoręcznie wykonanych lizaków.


     ZDJĘCIA  

    • Ożywić Tradycję


    • Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W ramach przedświątecznych przygotowań 30 marca 2017r w Przedszkolu Samorządowym w Dylewie odbyły się warsztaty zdobienia pisanek, których celem było propagowanie i kultywowanie tradycji kurpiowskich. Poprowadziła je twórczyni ludowa pani Renata Domian, która podczas spotkania w łatwy i przystępny sposób zapoznała dzieci się z tradycją zdobienia pisanek - jednej z najbardziej charakterystycznych ozdób wielkanocnych. Poznaliśmy technikę tzw. batikową, która polega na delikatnym nanoszeniu na jajku lub wydmuszce wzoru za pomocą specjalnego „pisadełka” zanurzonego w roztopionym pszczelim wosku. Do „pisania” można także wykorzystać narzędzie zrobione ze szpilki wbitej w patyczek. Gdy napisany ornament zastygnie można jajko zanurzyć w letnim barwniku, a następnie po wysuszeniu wosk należy delikatnie zetrzeć. Z zainteresowaniem patrzyliśmy z jaką wprawą pani Renata wykonuje pisanki, podziwialiśmy jej prace, które są prawdziwymi dziełami sztuki. Po prelekcji pod czujnym okiem pani prowadzącej warsztaty przedszkolacy mieli możliwość tworzenia własnych pisanek.
     Pani Renacie Domian składamy serdeczne podziękowanie za poświęcenie swojego czasu oraz chęć przekazania wiedzy i umiejętności. Dzięki takim zajęciom dzieci poznają polskie zwyczaje i tradycje swojego regionu, a przy tym rozwijają własną kreatywność.

     ZDJĘCIA  

    • Babeczkowe Szaleństwo


    • W dniu 4 kwietnia 2017r. w Przedszkolu Samorządowym w Dylewie odbyło się wielkie pieczenie wielkanocnych babeczek. Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane przez panie produkty oraz omawiały przybory wykorzystywane
     w przygotowywaniu ciast. Następnie umyły rączki i zabrały się za bardzo staranne odmierzanie składników, mieszanie, nakładanie gotowego ciasta do foremek i ozdabianie. Złocistego koloru babeczki nabrały w piekarniku przedszkolnej kuchni pod czujnym okiem pani kucharki. Zapach piekących się babeczek wypełnił całe przedszkole. Przedszkolaki bawiły się świetnie i z największą przyjemnością spróbowały swoich wypieków.
      
     ZDJĘCIA 

    • Wielkanoc tuż, tuż…


    • W dniu 5 kwietnia 2017r. Przedszkole Samorządowe w Dylewie zamieniło się w pracownię świątecznego rękodzieła, w której dzieci wspólnie z rodzicami i ciociami przygotowywały świąteczne ozdoby wielkanocne. Było dużo śmiechu,zabawy, śpiewu oraz słodkości wykonanych przez rodziców za które bardzo wszyscy dziękujemy. Było to bardzo miłe i owocne spotkanie ponieważ w tak zabieganym czasie wszyscy zatrzymaliśmy się i spędziliśmy chwilę z najbliższymi podczas wykonywania ozdób wielkanocnych.


     ZDJĘCIA  

    • FINAŁ MIĘDZY POWIATOWY W MINI-PIŁCE KOSZYKOWEJ

    •  

     W Szkole Podstawowej nr 10 w Ostrołęce 25.marca 2017 roku odbył się finał między powiatowy w mini-piłce koszykowej dziewczyn. W zawodach brały udział drużyny: SP Dylewo, SP nr 10 Ostrołęka, SP nr 2 Przasnysz, SP nr 1 Wyszków, SP Maków Mazowiecki oraz Zaręby Kościelne. Drużyna naszej szkoły w składzie: Natalia Malon, Alicja Gut, Amelka Szkopińska, Olga Szymczyk, Aleksandra Boruch, Magda Boruch, Joanna Kaczyńska, Gabrysia Kord, Magda Krystian, Martyna Nasiadka, Gabrysia Szkopinska, Iza Trzcinska ostatecznie zajęła IV miejsce.

    • MISTRZOSTWO I WICEMISTRZOSTWO POWIATU W MINI-PIŁCE SIATKOWEJ DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DYLEWIE.

    •  

     Pierwszego kwietnia 2017 roku w Czerwinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini-piłkę siatkową dziewcząt. Drużyna w składzie: Natalia Malon, Amelia Szkopińska,Aleksandra Boruch, Magda Boruch, Joanna Kaczyńska, Gabrysia Kord, Magda Krystian, Martyna Nasiadka, Gabrysia Szkopińska, Izabela Trzcińska zajęła drugie miejsce ulegając w meczu finałowym 2 : 0 z ubiegłorocznymi mistrzyniami ze SP w Czerwinie.

      

     Drugiego kwietnia 2017 roku w Goworowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini-piłce siatkowej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Eryk Gwiazda, Szymon Sadłowski, Dominik Deptuła, Maciej Prusaczyk, Adam Suchecki, Karol Wyrębek, Konrad Bakuła, Alan Bednarczyk, Bartek Dawid, Paweł Zawalich.  W mistrzostwach brało udział 5 szkół. Mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Drużyna z SP w Dylewie wygrała wszystkie mecze zdobywając puchar mistrzostw powiatu i prawo reprezentowania powiatu ostrołęckiego w finale miedzy powiatowym. Statuetkę najlepszego zawodnika mistrzostw otrzymał Bartek Dawid z SP Dylewo.

    • „PRZEKROCZYĆ   PRÓG NADZIEI”

    • XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „ Poezji Karola Wojtyły – Jana Pawła II” pod hasłem: „PRZEKROCZYĆ   PRÓG NADZIEI” 11 maja 2017 roku odbyła się XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „ Poezji Karola Wojtyły – Jana Pawła II” pod hasłem: „PRZEKROCZYĆ   PRÓG NADZIEI” w   Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana  Pawła II   w Dylewie. Podczas konkursu gościliśmy wójta gminy Kadzidło – Pana Dariusza Łukaszewskiego oraz Przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Agatę Gut.  
             W konkursie wzięło udział ogółem 40 uczniów, tj. 21 ze szkół podstawowych i 19 z gimnazjów z terenu gminy   Kadzidło ( Zespół Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku, Zespół   Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie, Publiczne Gimnazjum im. Gen. Aleksandra Krzyżanowskiego „WILKA” w Kadzidle, Zespół Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego   w Kadzidle, Zespół Szkół im . Ks. Jerzego Popiełuszki w   Wachu) i gminy Olszewo – Borki (Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Olszewie – Borkach).       

               W jury ww. konkursu zasiedli:

     - Pani Krystyna Łaszczych – przewodnicząca komisji
     - Pani Izabela Łada
     - Ks. Kanonik Ryszard Kłosiński        
      Po wysłuchaniu wszystkich uczestników ze szkół podstawowych jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:
      I miejsce - Karolina Auguściak, SP Chudek
     II miejsce – Izabela Trzcińska, SP Dylewo
     Aleksandra Sobiech, SP Kadzidło
     III miejsce – Krzysztof Olbryś,SP Kadzidło.
     Wyróżnienia - Jakub Kaczor, SP Chudek
     Julia Dawid, SP Kadzidło
     Julia Lenda, SP Chudek
     Magdalena Opęchowska, SP Olszewo – Borki. 

       Wysłuchawszy recytatorów z gimnazjów, jury przyznało następujące nagrody:
      
     I miejsce – Magdalena Natalia Kobrzyńska, PG Wach
     II miejsce – Amelia Orzołek, PG Kadzidło        
     III miejsce – Karolina Gut, PG Dylewo                                 
      Marta Niedźwiecka, PG Kadzidło 
         Wyróżnienia: 
     Wiktoria Kaczyńska, PG Kadzidło
     Justyna Kita, PG Chudek 
     Julia Kord, PG Dylewo 
     Patrycja Prusaczyk, PG Kadzidło. 
     W przygotowaniu konkursu koordynator - Pani Teresa Ogniewska   skorzystała z pomocy sponsorów, tj.

     1.   Wójt Gminy Kadzidło
     2.     JBB w Łysych 
     3.     Komitet Rodzicielski przy ZPO w Dylewie.
     4.     Dyrektor szkoły
           Przy organizacji konkursu koordynatora wspierały nauczycielki z ZPO w Dylewie, tj. Pani Hanna Politowska, Pani Bogumiła Michalak, Pani Hanna Bakuła, Pani Agnieszka Traczewska, Pan Paweł Gadomski. 

             Dyrektor szkoły oraz panie zajmujące się konkursem dziękują wszystkim uczestnikom i zapraszają ich do wzięcia udziału w przyszłym roku.

     ZDJĘCIA :

    • „Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro”

    • „Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro”. 15 lat z Papieżem Janem Pawłem II w Dylewie. 
     „Od 15 lat szczycimy się, że nasza szkoła nosi imię największego z wielkich- Papieża Jana Pawła II. To zobowiązuje! Ogromnie zobowiązuje!...” . Tymi słowami zainaugurowała  uroczystość pani dyrektor Elżbieta Cekała.

                  Obchody jubileuszu rozpoczęły się wymarszem uczniów na Mszę Świętą, która została odprawiona w kościele pod wezwaniem NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Dylewie. Tam też wszyscy mogli obejrzeć wspaniałą akademię ku
     czci Patrona. W tym wyjątkowym dniu zaszczycili nas swoją obecnością:
     Wójt Gminy Kadzidło Pan Dariusz Łukaszewski
     Dyrektor Delegatury Kuratorium w Ostrołęce Pan Michał Giers
     Ksiądz Jacek Majkowski Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Dylewie
     Ksiądz Prałat Marian Niemyjski
     Radni Gminy Kadzidło Pan Ryszard Bielski i Pan Marian Pajka
     Rada Rodziców na czele z Przewodniczącą Panią Agatą Gut
     Dyrektorzy szkół Gminy Kadzidło wraz z pocztami sztandarowymi
     Emerytowani Pracownicy ZPO w Dylewie na czele z Panią Teresą Pajka, która pełniła funkcję  dyrektora placówki podczas nadania imienia szkole
     Pani Krystyna Łaszczych pracownik Biblioteki Publicznej w Dylewie
     Twórczyni ludowa i przyjaciel szkoły Pani Czesława Kaczyńska
     Przedstawiciele CKK w Kadzidle
     Sołtys wsi Dylewo – Pan Andrzej Domurad

               Po mszy świętej wszyscy uczestnicy udali się do szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Pani dyrektor powitała gości , po czym nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą pamiątkową, przy której uczniowie pełnili warty honorowe. Uroczysty nastrój udzielił się wszystkim zebranym, a uczniowie podzielili się swoimi refleksjami na temat nauki Jana Pawła II. Nie zabrakło też wystąpień gości, gratulacji i podziękowań… .

     Miłym akcentem było wręczenie gościom pamiątkowych długopisów i symbolicznych kwiatków.

     Zwieńczeniem jubileuszu stało się wypuszczenie w niebo 10 papieskich gołębi pokoju  i miłosierdzia, aby leciały z orędziem do domu Ojca, gdzie zamieszkał patron ZPO w Dylewie  – Papież Jan Paweł II.

     ZDJĘCIA  

    • Dzień Rodziny w ZPO w Dylewie


    • Dnia 1 czerwca w ZPO w Dylewie obchodzony był Dzień Rodziny. Pośród wielu atrakcji pojawiła się zabawa ,,Koło Fortuny SKO", w której udział wzięli chętni uczniowie ze szkoły podstawowej. Dzieci odpowiadały m.in. na pytania:
     Co to znaczy oszczędzać?
     Co oznacza skrót SKO?
     Na czym polega systematyczne oszczędzanie?
     W jaki sposób mogą oszczędzać dzieci?
     Do czego służy bankomat?
     Ile groszy jest w złotówce?
     Podczas zabawy uczniowie zdobywali punkty wykazując się swoją wiedzą na temat oszczędzania i bankowości.Z uwagi na to, że tego dnia wszystkie dzieci powinny być radosne i uśmiechnięte, nie było przegranych. Wszyscy zostali nagrodzeni.

    • WYCIECZKA PO WIELKOPOLSCE


    • W dniach 26-28 maja uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie uczestniczyli w 3 dniowej wycieczce po Wielkopolsce. Zwiedzili między innymi rezerwat archeologiczny w Biskupinie, gdzie uczestniczyli w warsztatach pt. "Łowiectwo pradziejowe", Poznań z Rynkiem i Ratuszem ze słynnymi koziołkami oraz Rogalowe Muzeum, gdzie mieli okazję tworzyć Rogale Świętomarcińskie. Ponadto zwiedzili zamek w Kórniku i Katedrę Gnieźnieńską.
     W Poznaniu uczniowie mieli także możliwość aktywnego wypoczynku w jednym z największych w Polsce aquaparków "Termy Maltańskie" Wycieczka odbyła się dzięki życzliwości i wsparciu wójta naszej gminy pana Dariusza Łukaszewskiego oraz Dyrektora ZPO pani Elżbiety Cekała.

     ZDJĘCIA 

  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II Dylewo, ul. Szkolna 1
   • zpo.dylewo@wp.pl
   • 297616022
   • Zespół Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II ul. Szkolna 1 07-420 Dylewo
 • Galeria zdjęć

  • WYBRANE KADRY Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAKÓW
  • SKO
  • BAŚNIE 2020
  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2020
  • I Wieczór Kolęd
  • Warsztaty w bibliotece - klasa 2
  • Jasełka w Kościele
  • WIGLIA W PRZEDSZKOLU
  • JASEŁKA 2019
  • SZKOLNY KONKURS KOLĘD
  • Smacznie i zdrowo
  • Pomoc Polakom na Kresach