• WAŻNE INFORMACJE

DOKUMENTY:

Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_przedszkola_na_rok_szkolny_2020-2021.docx

karta_zgloszenia_dziecka_do__1__klasy_2020-2021.docx

POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W  NASZYM PRZEDSZKOLU.

Wychowankowie przedszkola są objęci opieką doświadczonych pracowników z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu Korzystanie z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu jest dobrowolne i nieodpłatne. Pomoc realizowana jest we współpracy z rodzicami,  poradniami specjalistycznymi, innymi przedszkolami, szkołami i placówkami, podmiotami działającymi na rzecz rodziny i dzieci,  w formie porad, konsultacji, warsztatów i szkoleń.  Jest ona udzielana przez wychowawców grup  oraz specjalistów:

- Logopedę

- Pedagoga

- Terapeutę pedagogicznego

Zadania logopedy:

a/   przeprowadzanie badań wstępnych w celu ustalenia stanu mowy dzieci;

b/   organizowanie pomocy logopedycznej dla dzieci;

c/ organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy dla rodziców  i nauczycieli;

d/ organizowanie raz w tygodniu zajęć  głownie dla dzieci 5 – 6 letnich  z  zaburzeniami mowy ;

e/   zajęcia odbywają się po południu w grupach 2-4 osobowych;

f/   logopeda dokumentuje swoja pracę w dzienniku zajęć dodatkowych.

Zadania pedagoga:

- ocena psychofizycznego rozwoju dziecka

- obserwacja dzieci w czasie codziennych zajęć

- konsultacje dla nauczycieli

- konsultacje i wsparcie rodziców

-  prowadzenie warsztatów rozwojowych dla kadry i rodziców

Kiedy zgłosić się do psychologa i logopedy?

1. Jeśli odczuwają Państwo niepokój o rozwój czy zachowanie dziecka – w celu zidentyfikowania trudności i opracowania wspólnie najlepszych rozwiązań.
      2. Jeśli wydaje się Państwu, że dziecko wykazuje ponadprzeciętne zdolności – w celu pokierowania i ustalenia najlepszego planu rozwoju jego umiejętności.

Jak pracują nasi specjaliści?

We współpracy z rodzicami i innymi nauczycielami określają trudności dziecka. Proponują rozwiązania np. program pracy z dzieckiem, który w bezpieczny dla niego sposób rozwiąże problemową sytuację.

DRODZY RODZICE ZACHĘCAMY DO KORZYSTANIA Z "BIBLIOTECZKI RODZICA",

KTÓRA JEST DLA PAŃSTWA DOSTĘPNA U PEDAGOGA SZKOLNEGO.

„Staram się dziecko zrozumieć, nie szkodzić mu
          stwarzać mu warunki i bodźce, aby chciało być lepsze.
      Dobry człowiek to taki, który czuje co drugi czuje!
      (O, jakie to cudne!)"
      - Janusz Korczak

W naszym przedszkolu  wykształceni i świadomi siebie nauczyciele, specjaliści i pracownicy  dbają  o ciepłą, wspierającą, życzliwą dzieciom, rodzicom i pracownikom atmosferę. Swoją pasją inspirują i motywują dzieci do poznawania świata oraz do odkrywania własnych talentów. Codziennie dbają o rozwój duchowy, emocjonalny i  intelektualny dzieci, dając im gruntowne przygotowanie do dalszej edukacji wczesnoszkolnej..

Nauczyciel jest obok rodziców jednym z pierwszych autorytetów i wzorców osobowych dziecka. Ponieważ pod opieką nauczyciela często dziecko spędza więcej czasu, niż z własnymi rodzicami, dlatego od jego zaangażowania, wiedzy, umiejętności i doświadczenia zależy jak wiele dziecko zyska w okresie przedszkolnym w każdej sferze swojego rozwoju. Wiedząc, jak ważną rolę w życiu młodego człowieka pełni nauczyciel staramy się, aby w naszym zespole były wyłącznie osoby kreatywne, życzliwe i cierpliwe w stosunku do swoich podopiecznych. Nasi nauczyciele nieustannie motywują wychowanków do odkrywania świata oraz dbają, by dzieci swoje poszukiwania mogły prowadzić w atmosferze szacunku, bezpieczeństwa, miłości i życzliwości.

Rodzice i opiekunowie naszych dzieci są dla nas partnerami w wychowywaniu.

Dziękując za zaufanie jakim nas Państwo obdarzacie dokładamy wszelkich starań by dobry kontakt z osobami najbliższymi dzieciom towarzyszył nam w codziennej pracy. Jesteśmy świadomi Państwa potrzeb i oczekiwań. Liczymy na współpracę i zrozumienie , bo tylko wtedy wychowując młodych ludzi, wspólnymi siłami możemy ogromny wpływ na to, w jakim świecie będziemy żyli.

Kadra kierownicza:

Hanna Politowska – p.o. Dyrektor w Zespole Placówek Oświatowych w Dylewie